Délka infekční doby před výsevem neštovic

684
22.5.16 21:28

Délka infekční doby před výsevem neštovic

Zdravím, vím, že si budete říkat že na tohle se mám zeptat doktora, ale ptala jsem se dvou a každý říká něco jiného. Takže syn byl v úterý dopoledne v kontaktu s dítětem které v pátek odpoledne mělo asi první čtyři pupínky, jinak bez teplot, žádné jiné příznaky. V sobotu se holčičky začala postupně osypávat. Jedna doktorka tvrdí že byla už v úterý infekční a druhá že bych měla být v klidu a že infekční nebyla. Jde o to že máme v pátek letět na dovolenou. Tak chci od Vás asi spíše uklidnit, na netu je opravdu spíše informace že jsou infekční 1-2 dny před výsevem a to by mělo být v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
22.5.16 21:33
@desire1 píše:
Zdravím, vím, že si budete říkat že na tohle se mám zeptat doktora, ale ptala jsem se dvou a každý říká něco jiného. Takže syn byl v úterý dopoledne v kontaktu s dítětem které v pátek odpoledne mělo asi první čtyři pupínky, jinak bez teplot, žádné jiné příznaky. V sobotu se holčičky začala postupně osypávat. Jedna doktorka tvrdí že byla už v úterý infekční a druhá že bych měla být v klidu a že infekční nebyla. Jde o to že máme v pátek letět na dovolenou. Tak chci od Vás asi spíše uklidnit, na netu je opravdu spíše informace že jsou infekční 1-2 dny před výsevem a to by mělo být v pořádku.

ty jo tak to bych hodne zvážila zda nekam letet nebo ne pac my jsme kvůli nestovicim se loni vraceli z dovoleny o dost drive nez jsme měli :nevim:

• Citovat
  • Upravit
44862
22.5.16 21:38

@desire1 mě říkal dr. den před výsevem, ale obávám se, že ti to na jistotu neřekne nikdo. Kdy a kam jedete? Nevrátíte se do doby, kdy by se jí to mělo teda ukázat. Co vím, tak neštovice propukají až za 14 dní po setkání se s virem :think:

Příspěvek upraven 22.05.16 v 21:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
22.5.16 21:38

Jenže obě doktorky mi řekli že žádnou dovolenou rušit nemám, kdyby prý ta maminka na mě neměla náhodou kontakt a nepsala to, tak stejně odletíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
22.5.16 21:39

@Moise Jedeme v pátek, letíme na Rhodos a vracíme se za 11 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
22.5.16 21:41

@Moise a ten den před výsevem to mi dr taky říkala, pokud by to měl chytit tak by to muselo byt infekčni tři dny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44862

@desire1 doktorka má pravdu, asi bych to riskla. Ono i kdyby se v reálu s nima opravdu potkala, tak to neznamená, že je dostane. Třeba syn onemocněl neštovicemi ve školce asi v páté nebo šesté vlně, pak už jsem ty papírky na nástěnce přestala počítat.
Vezměte sebou něco proti teplotě, kdyby vás to tam přece jen zastihlo. Kolik je mu let?

Příspěvek upraven 22.05.16 v 21:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2325

@desire1 Resila jsem to nedavno kvuli kojenci. Bylo mi receno max 3 dny pred vysevem, ve vetsine pripadu dva, dele ne. Samozrejme s kychanim a kaslem se pravdepodobnost zvysuje, protoze u hodne deti se to projevuje jako u nachlazeni a tim i „lepe“ kapenkove siri. Takze bych byla na vazkach…Kazdopadne inkubacni doba je 10-21 dni u kojencu az 28. Nejcasteji je vysev kolem 16 dne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
22.5.16 21:44

@Moise jsou mu 2 roky a 3 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
22.5.16 21:46

Ahoj, já to řešila před měsícem. Infekční prý je už 3 dny před výsevem. Syn byl s kamarádem na hřišti den před výsevem a nic nechytil, uff. Tak snad ti u vás bude v pořádku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
22.5.16 21:47

@Lucie.P84 @Lucie.P84 právě ta holčička byla do pátku úplně zdravá, žádná rýma, kašel, nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
22.5.16 21:48

@Saffiraa Právě tím mi argumentovali obě doktorky, že zrušíme dovolenou za hodně veliké peníze a on to vůbec nemusí dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.5.16 21:52

Pravděpodobnost je hodně malá…dovolenou bych teda nerušila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
22.5.16 21:53

@desire1 no já jsem šílela, protože mám doma ještě čerstvé mimčo. Prý zálěží, jak dlouho a kde spolu ta dítka jsou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
22.5.16 21:54

Letěla bych.. pokud to chytil tak se do té doby vrátíte.. S holčičkou se viděl venku
nebo v uzavřeném prostoru (venku je riziko zas o něco málo nižší) a i ty 3 dny riziko snižujou.. pravděpodobnost malá. My máme neštovice právě teď.. malej se osypal přesně 13.den od nakažení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama