Délka mateřské - dvojčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 14.01.17 21:33
délka mateřské dvojčata

Holky, mám dvojčata. Ale teď jsem zjistila, že musím tuto informaci nahlásit na sociálce, jinak mi MD bude trvat 28 týdnů a ne 37.

Bohužel mi těch 28 týdnů vyprší 18.1., což je poneděli. Bude stačit nahlásit to v pondělí? Nebo jsem to podělala :zed:?

Další dotaz mám ohledně toho, že jsem měla 2 zaměstnavatele. Každý z jiné Prahy. Tedy každý to posílal na jinou sociálku. To musím oběhat obě?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 14.01.17 22:00

Socialka to řeší ta tvoje = podle místa bydliště.
V pondělí bych na socialku zaběhla a minimálně to zkusila.
Ale myslím, že nejvíc bude záležet na tý pani s kterou to budeš řešit.
A když jsis byla volit řidičák tak si to tam nehlasila?

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19140 příspěvků 14.01.17 22:04

@kyticka86 Už nic :)

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 14.01.17 22:06
@Netopirek píše:
Socialka to řeší ta tvoje = podle místa bydliště.
V pondělí bych na socialku zaběhla a minimálně to zkusila.
Ale myslím, že nejvíc bude záležet na tý pani s kterou to budeš řešit.
A když jsis byla volit řidičák tak si to tam nehlasila?

O volbě rodičáku nepadlo slovo, zakladatelka píše o mateřské.

@kyticka86:
Mateřská se vyřizuje přes zaměstnavatele, o to se měl postarat on. Nechtěli po tobě v práci kopii rodných listů? Nehlásilas jim, že máš dvojčata?
Já bych na tu sociálku v pondělí ráno zavolala, možná plašíš zbytečně. A jestli ne, tak se s nimi aspoň domluvíš, jak postupovat dál, abys to neobjížděla zbytečně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 14.01.17 22:09

@kyticka86 Taky bych to viděla jako @Kassy že už jsou dvojčata na OSSZ dávno nahlášená od zaměstnavatele…

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 14.01.17 22:35

@Kassy tak já to myslela, když si byla volit délku řidičáku což se dělá cca měsíc před koncem mateřské. Tak jestli tam o tom se soc. nemluvila.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 14.01.17 22:37

@j.a.n.i1 @Kassy To asi prave nejsou.. Resp. jeden je asi nahlasil a druhy ne :zed:.

Proc si to myslim? Protoze mi od druheho zamestnavatele z uctarny uz 3× (cca vzdy po mesici) prisel mail, ze mi konci materska v lednu. A posledni mail mi prisel dnes. A pokazde tam pisu, ze mam dvojcata a delsi MD. Ini mi pokazde napisou ze ok a za nesic dalsi stejny mail :zed:. Uz si pripadam jako ve zlem snu. Od druheho zamestnavatele mi jic nechodi. Tak ted nevim, kdo to hlasi. A co hur, nevim pod ktere socialky ktery zamestnavatel spada..

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 14.01.17 22:40

@Netopirek Ja si jeste volit nebyla. Myslela sem, ze se zastavim v breznu. Tedy nesic pred tim realnym terminem, kdy mi konci tech 37 tydnu. Az ted jsem zjisitla, ze musim hlasit dvojcata a ze to neni automaticky.

A to se voli na socialce? Ja myslela, ze na UP :zed:. Jsem to ale trotl neinformovany.

Myslite, ze o ty penize muzu prijit, jestli to ten druhy zamestnavatel nehlasil?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 14.01.17 22:45
@kyticka86 píše:
@j.a.n.i1 @Kassy To asi prave nejsou.. Resp. jeden je asi nahlasil a druhy ne :zed:.

Bohatě stačí, pokud to nahlásil jeden, ono stejně tu mateřskou zpracovává jen jedna OSSZ, pokud každý zaměstnavatel patří pod jinou, která z nich to je, to je mi záhadou, ale informace si předají. Takže bych tam zkusila jen cinknout a uvidíš.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 14.01.17 22:45

Ufff. Jsem se zamotala.

Takze MD hlasi zamestnavatel na svoji socialku a ta mi ji vyplaci. A asi by mel nahlasit i ta dvojcata. Ale zadne rodne listy po mne nechtel ani jeden ze zamestnavatelu.

Delku RD si volim na socialce a vyplaci ji UP? Pry to jde zvolit i 3mesice zpetne.

A jako na potvoru je muz do stredy mimo dum. Necekana sluzebka. Takze nikam zabehnout nemuzu. Bydlim ve vsi u Prahy a s dvoncaty do Prahy busem nepojedu.. Navic jsou ty socialky dve. To je na cely den.. Tak to sem v pytli..

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 14.01.17 22:48

@j.a.n.i1 Diky diky za uklidneni. V pondeli zavolam na nejakou socialku v Pze. Tam mi snad povi. Treba me najdou v systemu a povi mi, jak na tom sem.. Clovek by netusil kolik byrokracue je okolo dvojcat :zed:

axlpol
Závislačka 2707 příspěvků 85 inzerátů 14.01.17 23:32

Já teda musela na sociálku, kde chtěli vidět rodné listy abych měla důkaz, že jsou dvě a vypsali jsme nějaké papíry. Zaměstnavatel to rozhodně nemůže tušit :lol: Byla jsem tam až když mi na účet došlo málo peněz a nechápala jsem proč, nikdo mi neřekl, že dvě musím hlásit na sociálce. Zpětně mi to vyplatili.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 14.01.17 23:36
@kyticka86 píše:
A to se voli na socialce? Ja myslela, ze na UP :zed:. Jsem to ale trotl neinformovany.

Nejsi trotl neinformovaný, to špatně informované uživatelky e-mimina tě matou. O rodičovský příspěvek se žádá na Úřadu práce. Od sociálky k tomu potřebuješ jen potvrzení o nároku na PPM.
Prostě tam v pondělí zavolej a optej se. A teď už to pusť z hlavy, do pondělí stejně nic nevyřešíš.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 14.01.17 23:44

@axlpol Jeeee, konecne nekdo s dvojcaty :palec:. Ufff takze to vyplati zpetne. Ted jen zjistit jak je to s temi 2mi zanestnavateli a 2mi socialkami :think:

@Kassy Diky za info :hug:. Poptam se na te socialce.

axlpol
Závislačka 2707 příspěvků 85 inzerátů 14.01.17 23:52

@kyticka86 Zajdi s těmi rodnými listy na sociálku a tam vyřídíš(potvrdíš jim)že máš dvě děti a oni ti dále budou vyplácet ty peníze, těch 37t. Popřípadě vyplatí zpětně. Zeptala bych se zda tu informaci bude mít i druhá sociálka. Myslím, že automaticky to bude v systému, ale za zeptání nic nedáš, než zbytečně někde pobíhat.
Také ti poví kdy zhruba si máš zajít na pracák, kde si vyřídíš rodičovskou. Jestli si dobře pamatuju, tak to na ÚP dá formulář, kde musí něco vyplnit i sociálka, takže tam podle mě budeš muset potom ještě jednou, než nastoupíš na rodičovskou.
Mi se děti narodily ve 34t. jeden den po nástupu na mateřskou :lol: takže tím se mi to celé posunulo+těch 37týdnů, takže rodičovskou mám do 3let věku dětí cca za necelých 8tis.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >