Délka rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BaraSpi
Nováček 3 příspěvky 09.10.16 20:33
Delka rodičovské

Ahoj, mam technickou. Byla jsem si vyridit rodicovsky prispevek, vse jsm řádně vyplnila, podepsala, obehala a odevzdala. Pani na urade mi oznamila, ze budu dostavat 70% z 30ti nasobku meho denniho vydelku (coz je temer na chlup stejne jako byla materska) a nic vic. Nikdo se me neptal, na jak dlouho chci rodičák, jestli na 2, 3 nebo 4 roky… Myslela jsem, jestli jsem neco neprehledla ve formulari, ale ani v tom elektronickem zadna moznost volby neni. Navic jsem mela za to, že ta suma se nejak propocita z 220 000 od statu a ne z meho platu. A tak se tedy ptam, koho zajima jak dlouho chci byt na rodičovské? Komu to mam rict??? :nevim: :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mag
Extra třída :D 11155 příspěvků 09.10.16 20:38

@BaraSpi zaměstnavateli.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33963 příspěvků 09.10.16 20:39

@BaraSpi rodičovský příspěvek je sociální dávka. To, jak dlouho ho budeš pobírat, spočítáš tak, že 220 t podělíš měsíčně čerpanou částkou. Je to cokoli mezi cca 2-4 lety dítěte

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66868 příspěvků 09.10.16 20:39

@BaraSpi Motáš rodičovskou dovolenou a dobu pobírání rodičovského příspěvku. Rodičovská dovolená je volno z práce a je na tak dlouho, jak zaměstnavatele požádáš, maximálně pak do 3 let dítka. Rodičovský příspěvek pobíráš dokud nevyčerpáš 220 000,– a na formuláři si ty sama volíš jakou částku chceš měsíčně pobírat a tím potažmo jak dlouho ho chceš brát. Na to se tě nikdo na nic nemusí ptát, stačí si přečíst, co vyplňuješ a podepisuješ.

zrcadlo
Kelišová 7487 příspěvků 09.10.16 20:46

Jestli jsi vše řádně vyplnila, tak jakou částku měsíčního pobírání jsi si tedy do formuláře vepsala?

iwa83
Echt Kelišová 7734 příspěvků 09.10.16 21:09

A jak je to, když jsem si v práci požádala o rodičovskou dovolenou na 3 roky a peníze jsem si dala na 2 roky. Je potřeba ten jeden rok nějak dál řešit? Taky jsem se to snažila dopátrat na UP. ale pani řekla, že je nezajímá jak jsem se domluvila v práci. Mě spíš zajímá sociální a zdravotní počas toho jednoho roku…

BaraSpi
Nováček 3 příspěvky 09.10.16 21:10

To pomohlo, diky!!

BaraSpi
Nováček 3 příspěvky 09.10.16 21:15
@iwa83 píše:
A jak je to, když jsem si v práci požádala o rodičovskou dovolenou na 3 roky a peníze jsem si dala na 2 roky. Je potřeba ten jeden rok nějak dál řešit? Taky jsem se to snažila dopátrat na UP. ale pani řekla, že je nezajímá jak jsem se domluvila v práci. Mě spíš zajímá sociální a zdravotní počas toho jednoho roku…

Me to na urade vypocitala na cca 8350 coz vychazi na dva roky a taky bych to chtela na tri… :nevim:

zoy
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 09.10.16 21:23

@BaraSpi Tak první 3 měsíce už nevyřešíš. Před uplynutím této doby dojdi znovu na úřad. Od 220 000 odečti 3×8350 a pak to poděl počtem měsíců, po které chceš ještě dostávat rodičovský příspěvek. Vyjde ti jeho částka. Pokud budeš žádat později, tak musíš od 220 000 odečíst tolik RP, kolik jich dostaneš před změnou. Nejmenší možná částka RP je 50Kč. Doufám, že je to srozumitelné.

zoy
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 09.10.16 21:25

A mimochodem, pokud jsi dostávala (ještě dostáváš) mateřskou, tak ti to takto vychází do cca 29 měsíců věku dítěte.

Kassy
Závislačka 3302 příspěvků 09.10.16 21:26

@iwa83: Sociální pojištění není povinné, když nemáš příjem, a zdravotní za tebe bude platit stát z titulu pobírání rodičovského příspěvku.

@BaraSpi píše:
Me to na urade vypocitala na cca 8350 coz vychazi na dva roky a taky bych to chtela na tri… :nevim:

To ti asi vypočítala maximum, které můžeš měsíčně pobírat. Horní limit je dán nižší ze dvou možností - 11 500 nebo 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu (což jak správně píšeš odpovídá přibližně výšce PPM). Do tohohle limitu si ale měsíční částku volíš ty, délka pobírání se pak logicky odvíjí od zvolené částky (do vyčerpání celkových 220 000). Takže jestli sis tam požadovanou částku nevyplnila, úřednice ti tam prostě zřejmě automaticky napsala maximum, co můžeš brát.
Jestli chceš, aby ti RP vyšel na 3 roky, spočítej si, kolik je to měsíců, tím vyděl částku 220 000 a budeš vědět výší měsíčního příspěvku, o kterou máš žádat. Změnit to můžeš každé 3 měsíce.

Lucika92
Povídálka 34 příspěvků 09.10.16 21:51

Holky prosím, kdy si mam zadat v práci o rodičovského dovolenou?

iwa83
Echt Kelišová 7734 příspěvků 09.10.16 22:14

@Kassy a když ho už po uplynutí tĚch 2 let nebudu pobírat? mám si zdravotní platit sama? Chtěli by jsme druhé dítě, tak v nejhorším, když budu vědět, že se nepovedlo, tak si to mohu natáhnout… jen by mě zajímalo, zda ty „tanečky“ jsou nutný…

@Lucika92 já si žádala zhruba ve 4 měsících dítěte. Ale já jsem státní zaměstnanec spadající pod služební zákon, tak tak bylo víc papírovačky + období dovolených. Ale myslím, že do půlroku od narození se to žádá.

Lenka512
Echt Kelišová 7566 příspěvků 09.10.16 22:29

@iwa83 nic nemusíš řešit ani platit pokud jsi stále zaměstnaná a stále jsi na rodičovské dovolené..
pak max. dojít na zdravotní pojišťovnu to nahlásit… :think:

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 09.10.16 22:32

@iwa83 Zajímá mě úplně totéž. Mám délku pobírání RP nastavenou do dvou let věku dítěte, stejně jako délku rodičovské dovolené, přičemž se „snažíme“ o další. Pokud se nepovede, požádám o prodloužení rodičovské do 3 let věku dítěte. Je nějaký problém v tom, že ten poslední rok už budu mít vybraný RP? Prosím @j.a.n.i1

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama