Délka stehení kosti mimi ve 32tt.Kolik vám bylo naměřeno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 22.04.09 09:05
Délka stehení kosti mimi ve 32tt.Kolik vám bylo naměřeno?

Ahoj holky,komu byla ve 32tt měřena u mimi stehení kost(FL)?
Můžete mi říct kolik bylo naměřeno?Nám naměřili 5,5 cm a je to prý pod hranici pásma pro daný týden.Tak mám docela strach. :cry:
Moc vám děkuji za odpověď.

Reakce:
Mispulin
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 22.04.09 09:16

My máme opačný problém, ve 30tt nám naměřili asi 62mm, což nikdo nekomentoval, ale tento týden těsně před porodem naměřili 85 mm, což je prý zas enormě moc, že prý to dr. u Apolináře v životě neviděla 8O
Ale my jsme oba vysoký, tak je to i pochopitelný. Tak to neřeším, bude holt mít asi hodně dlouhý nohy a u vás to asi bude naopak. Nějak bych se tím nestresovala, navíc nějakej ten mm sem a tam, není to úplně přesně měření. mě nakonec do zprávy stejně dala 83 mm, i když asi 5× naměřila 85. Tak si z otho nic nedělej, bude to určitě OK. Kdyby to bylo něco alarmujícího, tak by to dr. určitě řešil.
Hodně štěstí!

E.lina
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 22.04.09 09:19

Ahoj Jessinko, já tady našla ve staré průkazce, že v 30+0tt jsem na UTZ měla stehenní kostičku 5,9 = odpovídá 30+5. No já nevim jaký mají doktoři ty pásma, ale mě se nezdá, že by to u vás bylo až o tolik moc míň. A řekli ti k tomu něco? A co screening v I.trimestru nebo genetiku, dělali ti?

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 22.04.09 09:47

Akorát mi řekli,že se to bude muset hlídat a kontrolovat.
Byla jsem na ultrazvuku ve 20tt,tam bylo naměřeno 2,7cm.
Pak jsem byla ve 30tt,tam bylo naměřeno 5,2cm.Jenže se panu doktorovi nelíbyla nízká váha mimi(1270g) a že má malé bříško.Tak nás pozval znova ve 32tt.Váha už byla dobrá(1630g),bříško také,ale pro změnu zase malá stehení kost. :cry:
Jiná vyšetření nebo testy mi v těhu nedělali.Akorá furt brali krev.
Co ta malá stehení kost může znamenat a nebo způsobit?Já jdu v úterý k doktorce,tak ta mi to snad nějak vysvětlí.

Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 22.04.09 10:35

ahojky :wink:

vůbec nic to znamenat nemusí. děti rostou skokově. jednou je větší bříško, pak zase menší a takhle se to střídá. když jsem byla na amniu a pak na UTZ ve 20tt, tak měl malý pokaždé větší něco jiného. v tom 20tt měěl hrozně dlouhé ručičky. dělali jsme si srandu, že je to opička :) kdyby se něco Dr. nezdálo, tak by si tě pozval znovu nebo odeslal na podrobný genet UTZ.

ve 30+4tt FL 63,5mm (odpovídalo 32+6)
ve 35+0tt FL 75,4mm (odpovídalo 38+4)

jen pro zajímavost všechny míry miminka z 35+0tt
BPD 97,4mm (39+6tt)
HC 343,3mm (39+4tt)
AC 327,7mm (36+5tt)
FL 75,4mm (38+4tt)
odhad váhy 3383g (37+6tt)
závěr miminko odpovídá 39+2tt

Mišák se potom narodil za 8 dní ve 36+1 a měl váhu 3710g a měřil 51cm

Jessinko mrkni jak jsou rozdílné ty tt podle měření. nikdy neroste miminko souměrně. a hlavně jak psala už Mispulin, stačí, aby se Dr. spletl o mm a je to všechno jinak.

Mispulin náš Mišák měl v 35+0tt FL 75,4mm a to odpovídalo 38+4 a když se narodil tak měl 51cm. teď ve 3 letech měl 104cm :lol: my jsme s manželem oba vysocí - 185cm.

přeji pohodový konec těhu

Jitul

Barulátko
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 22.04.09 12:54

Jess - vůbec nechápu, proč tě doktoři takhle nervují. Jak už tu psali holky, mimi roste nárazově a ty jejich výpočty nejsou zas až tak přesné. Když počítají, kolik asi mimi váží, tak mají toleranci 500g. Pokud ti doposud všechny testy vyšli na 1, není důvod se obávat. Kdyžtak nebudete mít 4kg a 50cm mimiška, ale menšího (naše malá měla 2550g, 47cm - nar. v termínu), hlavně že bude zdravé.

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 22.04.09 15:39

Dík holky za podporu :)
Jen mě to trochu rozhodilo.Už bych chtěla být v klidu a těšit se na malé.Jenže furt mě někde někdo s něčím straší :evil:
Dnes jsem 32+4tt a už na mě padají nějaké předporodní obavy.Jak se přehoupl ten 30tt tak si říkám,že to může už klidně přijít každým dnem.Odedneška za týden nastupuji na mateřskou a to budu už asi kor nervní.Je to moje první mimi,tak se asi nemůžu divit.TP mám 12.6. a to už je také za dveřma.Pomalu začnu balit věci do porodnice. :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >