Délka stehenní kosti plodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laura77
Stálice 72 příspěvků 02.06.09 18:50
Délka stehenní kosti plodu

Ahoj holky. Nevíte některá, kde bych našla nějaký přehled délky stehenní kosti plodu, resp. by mě spíš zajímalo, jaká délka už se bere jako kritická v tom smyslu, že může značit např. Downův syndrom.
Děkuju moc.

Reakce:
janac
Závislačka 3138 příspěvků 02.06.09 19:10

Ahoj, no já nevím,ale řekla bych že se neužívá přesná délka, ale percentil.
Ovšem jistě ti někdo poradí lépe..

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 02.06.09 19:22

ja jsem zase hledala prehled prumeru hlavicky a vahy behem tehotenstvi a nasla jsem kulovy - resp.- nasla jsem ty vahy, pokud by to nekoho zajimalo.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.09 20:03

Podle mě se to porovnává ve vztahu k týdnu těhotenství podle PM a vzhledem k ostatním rozměrům. Taky plaším - 22+6 jsem měla FL odpovídá 21+0. Prý je ten rozdíl OK, Koucký psal, že v toleranci normy. U mého gynekologa se vždy na obrazovce k rozměru napíše odpovídající délka těhotenství i číslo +- (číslo) days. U všech rozměrů to bylo tak 11-13 dní, tak pokud se to liší o tolik dní, tak je to asi ještě v normě. Jinak jsem ale zjistila, že když FL vyrostl z 3,2 na 3,4 - tedy 2 mm hodilo to navíc 8 dní. Takže, pokud se gynekolog sekne o 2 mm, hned to dělá přes týden rozdíl. A to se sekne snadno - stačí femur zabrat z jiného úhlu nebo poposunout kurzor.

Seal
Ukecaná baba ;) 1144 příspěvků 02.06.09 20:23

Já teda měla za to, že ke zjištění Down. syndromu se měří délka nosní kůstky a šíjové projasnění, o stehenní kosti jsem neslyšela, ale co já vím.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.09 20:32

Ahojky,tak ja nevim miry,ale u mych obou dvou tehu mely deti delsi stehenni kost,nez asi mely mit.Dr to vzdy jen komentoval,jestli nemame v rodine dloude lidi…a jelikoz mame a ja sama jsem vyssi,rekl,ze mam cekat,ze budou mit decka dlouhe nohy…

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 03.06.09 09:30

Ahoj,já jsem teď 38+5tt a od 20tt nám říkají,že máme kratší stehení kost.Ale asi to není nic vážného,jelikož se tím nikdo nezabívá.
Jestli ti to pomůže,tak ti napíšu kolik naměřili nám:
Ve 20tt-to bylo 2,7 cm (plod odpovídal 19+3tt)
Ve 31tt-to bylo 5,2 cm (plod odpovídal 29+3tt)
Ve 33tt-to bylo 5,5 cm (plod odpovídal 31+4tt)
A před 14 dny mi dělali opět ultrazvuk,ale ten si nechala doktorka a tam bylo myslím 6,2 cm.Ale nejsem si přesně jistá.Něco málo přes 6 cm.
Snad ti to trochu pomůže.Dnes jdu na KO,tak pokud mi budou dělat ultrazvuk,tak ti napíšu,kolik mi naměřili.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.09 09:37

Co já vím, tak stehenní kost na Downa vliv nemá, jen ta nosní kůstka a průměr hlavičky.
Já mám stehenní kost u mimi větší o 14 dní, ale první dítě je taky dlouhé, tak to vůbec neřeším.

Pajalena
Kecalka 456 příspěvků 06.09.11 15:26

Kdyby ještě někdy někoho zajímaly ty míry stehenních kostí atd., našla jsem zajímavý článek zde:

http://www.gynweb.cz/…e-miry-plodu

domča01
Kecalka 180 příspěvků 06.09.11 19:03
Pajalena píše:
Kdyby ještě někdy někoho zajímaly ty míry stehenních kostí atd., našla jsem zajímavý článek zde:http://www.gynweb.cz/…e-miry-plodu

Super tabulka :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >