Délka tehu neodpovídá vel. Plodu

Anonymní
9.4.20 11:06

Délka tehu neodpovídá vel. Plodu

Ahoj holky, včera jsem byla na gynde a moc mě nepotěšil ????, po prvé mi dělala vag. ultrazvuk a řekli mi že plod odpovídá na zatáček těhu nebo je to mrtvé, poslední mess byla 14.2, přisty středu mám jít zase na gyndu že uvidíme..jsem stoho špatna, nějaka zkušenosti..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26352
9.4.20 11:11

A kdy jsi měla ovulaci víš? Mohla jsi ji mít později, proto je to menší.
Nicméně při poslední ms 14.2. bys teď měla být už v nějakém 8tt minimálně, což by už mělo být embryo dobře viditelné i se srdeční akcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
9.4.20 11:14

To muze klidne zscatek byt :nevim: ted bys mela byt asi tak 6tt, 7tt, a to je dost brzo, to uz jsem i slysela, ze takhle brzy videl kolikrat doktor tak zvysenou sliznici..ja myslim byla na 1. utz nekfy 10tt mozna dokonce 11 na potvrzeni srdicka. Dezim palce, urcite to bude ok :-) jo a jestli se hladin hcg zvysuje, tak je to ok
Edit: ano vychazi to 8tt, ted jsem na to lip mrkla, stejne si ale myalim, ze to muze byt jeste brzy :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
9.4.20 11:16

Musíš jedině doufat. Já si prošla tím stejným bohužel se špatným koncem. Měla jsem být v 10 tt ale těhotenství odpovídalo na 7tt bez srdeční akce. 2 dny jsem chodila na krev aby zjistili zda dochází k poklesu HCG. Bohužel jsem potracela. Kyretaž jsem odmítla a pila šalvěj. Díky bohu se mi potrat sám rozjel. Držím palce a hodně sil. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
9.4.20 11:42

Me to podle posledni MS vychazelo tak 8-9tt a embryo bylo malicke(srdecni akce teda uz byla) tak na 6t. Musim teda rict, ze ta MS byla prvni od predchoziho porodu a pak uz druha neprisla. Tak prave jsem furt cekala, ze je to asi rozhazene a ona uz pak dalsi neprisla a byla jsem tehotna :-D Takze zadny pravidelny cyklus, kdovi kdy vlastne ovulace probehla.. Kazdopadne syn se narodil temer v terminu (v prukazce jsem mela zapsan ten z ultrazvuku z 12-13t).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
9.4.20 11:52

Já jsem měla stejný problém. Plod měl byt 8tt, ale odpovídal o víc jak týden méně, srdeční akce už byla ale viditelná. O týden později bohužel už i bez srdíčka. Šla jsem na revizi dělohy hned druhy den.
Slysela jsem ale spoustu případu, kdy bylo těhotenství jen mladší a doktori plašili zbytecne a vše bylo v pořádku. Tak držím pěsti, ať vše dobre dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
9.4.20 12:04

Ahoj, ja jsem byla na KET. V utery jsem byla na prvnim utz a to jsem byla presne 6+3. Srdicko jeste videt nebylo, ale u nekoho to trva dyl a plod mel 4,5mm. Dle doktora je to vazne malo, ale podle toho co jsem cetla, tak to nektere holky mely taky tak a maji miminka, takze jak me doktor vydesil a ja to neskutecne obrecela, tak sem se zas uklidnila a pockam si na 16.4, kdy pujdu na dalsi ultrazvuk a nebudu se do ty doby stresovat zbytecne. Stejne s tim nic nenadelam. Pokud odejde, tak to tak ma ocividne byt a k nam prijde jiny miminko :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.20 12:06

Holky moc děkuju ☘️, opravdu mám strach tohle je moje první tehu tak jsem si myslela že to bude všechno Ok, ovu jsem měla 23.2, ale měsíc před tím jsem měla nepravidelni cyklus buď 4dny zpoždění nebo 3 dny tak i únoru 🙄. Já doufám že to všechno dopadne dobře, moc si to přeju ale teď je to buď a nebo 🥺, krve mi ani nebrali 🙄.. když jsem šla na první kontrolu " když mi vyšel pozivtni test tak mi udělal jen venkovní a řekl že tam těhu nevidí.. pak jsem šla o tyden později jinému Dr. A ten mi rekli že pokud testy vyšli pozitivně tak jsem těhotná a též mi udělal jen venkovní ultrazvuk žádna krve ani jednou a to jsem měla dojít až 5tt že tam už něco půjde vidět, šla jsem tam včera protože mi po jídle nebývá dobře cítila jsem se divné tahle a on mi řekne tady tohle 🙄..

• Citovat
  • Nahlásit
26352
9.4.20 12:07

@Melodie91 tak u nás by 10-11 tt už byl na první prohlídku pozdě, to už se řeší NT screening.
Já právě u všech čtyřech vím přesně ovulaci, a kromě jednoho jsem byla na utz dost brzy, tak si pamatuju co bylo vidět i v tom 4-7tt.
A taky jsem měla delší nepravidelné cykly, a kvůli tomu jsem hlásila posunuté datum poslední ms, jinak by též těhotenství neodpovídalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
9.4.20 12:10

To já mám opačný „problém“ :nevim: :oops:
Poslední MS 29.1.. První i druhý ultrazvuk mi prcek souhlasil s uvedenou poslední menstruací. Teď bych měla být 9+5 (v úterý) a místo toho jsem byla v úterý na ultrazvuku 11+0 :nevim: si prcek o týden poskočil? :think: čekám své první dítě, tak tomu nerozumím asi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
9.4.20 12:11
@Anonymní píše:
Holky moc děkuju ☘️, opravdu mám strach tohle je moje první tehu tak jsem si myslela že to bude všechno Ok, ovu jsem měla 23.2, ale měsíc před tím jsem měla nepravidelni cyklus buď 4dny zpoždění nebo 3 dny tak i únoru 🙄. Já doufám že to všechno dopadne dobře, moc si to přeju ale teď je to buď a nebo 🥺, krve mi ani nebrali 🙄.. když jsem šla na první kontrolu " když mi vyšel pozivtni test tak mi udělal jen venkovní a řekl že tam těhu nevidí.. pak jsem šla o tyden později jinému Dr. A ten mi rekli že pokud testy vyšli pozitivně tak jsem těhotná a též mi udělal jen venkovní ultrazvuk žádna krve ani jednou a to jsem měla dojít až 5tt že tam už něco půjde vidět, šla jsem tam včera protože mi po jídle nebývá dobře cítila jsem se divné tahle a on mi řekne tady tohle 🙄..

Rozdíl 3-4 dny není nepravidelný cyklus ;) funguješ dobře.
Nespletla sis měsíce? Teď už by mělo být vidět embryo pěkně a srdíčko 100%. Ovšem správně by se utz do 12tt měl dělat vaginální, vnitřní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
9.4.20 12:12
@Mentalist píše:
To já mám opačný „problém“ :nevim: :oops:
Poslední MS 29.1.. První i druhý ultrazvuk mi prcek souhlasil s uvedenou poslední menstruací. Teď bych měla být 9+5 (v úterý) a místo toho jsem byla v úterý na ultrazvuku 11+0 :nevim: si prcek o týden poskočil? :think: čekám své první dítě, tak tomu nerozumím asi :lol:

Jo, to je normální. Ony i ty utz mají nějakou orientační hodnotu, záleží jak se zrovna dá prcek změřit. O týden větší je ok. Na jiné kontrole může zas být stejně s pm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
9.4.20 12:14
@andelka83 píše:
@Melodie91 tak u nás by 10-11 tt už byl na první prohlídku pozdě, to už se řeší NT screening.
Já právě u všech čtyřech vím přesně ovulaci, a kromě jednoho jsem byla na utz dost brzy, tak si pamatuju co bylo vidět i v tom 4-7tt.
A taky jsem měla delší nepravidelné cykly, a kvůli tomu jsem hlásila posunuté datum poslední ms, jinak by též těhotenství neodpovídalo.

No ja uz si to moc nepamatuju :think: vim, ze jsem byla v pulce zari na KET, pak az nekdy v rijnu na prvni utz a prvotrim. screening jsem byla asi na konci listopadu nebo v prosinci, ale mela jsem zrovna cyklus 36 dni, tak mi to mozna pripadalo vsechno dlouhy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13705
9.4.20 12:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky, včera jsem byla na gynde a moc mě nepotěšil ????, po prvé mi dělala vag. ultrazvuk a řekli mi že plod odpovídá na zatáček těhu nebo je to mrtvé, poslední mess byla 14.2, přisty středu mám jít zase na gyndu že uvidíme..jsem stoho špatna, nějaka zkušenosti..

Ahoj,

utěchou ti muže být, že - milimentr sem milimetr tam a už velikost hapruje a nemusí tak plod odpovídat. Je to docela běžné a mě samotné první dcera do poloviny 2trimestru neseděla o 2-3tt a tak jsem automaticky byla na rizikovém a hodně mě doktor plašil - je pravda, že i srdíčko měla až v 9tt (poslední UZ jinak jsem měla jít na výškrab) a tak i u tebe - 7+2 nemusí být ještě srdíčko.

Zároven mohla být ovuace posunutá a tak je těhotenstvé opravdu mladší, než jak máš vypočítané.

Nicméně na začátku těhotenství bohužel poměrně často (až nemile často) dojde k samovolnému přerušení tehotenství. Moc bych ti přála, aby další kontrolu už bylo srdíčko a vše bylo v pořádku,

:hug: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
9.4.20 12:15

Každopádně bych určitě počkala do další návštěvy, zvlášť pokud dělají utz přes břicho. Může se ukázat miminko krásně, i se :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat