Děložní čípek v 8. týdnu těhotenství

Anonymní
26.2.16 22:08

Děložní čípek v 8 tt.

Ahoj maminky, omlouvám se za anonym. A prosím o radu nebo vlastní zkušenosti. Jsem v 8 tt. a po prodělaném samovolném potratu v 11. tt mám teď prostě větší obavy…na kontrole minulý týden mi dr sdělil, že mimi odpovídá velikostně, bije srdíčko, ale vedle něj je hematom 20×7mm plus mám na pravém vaječníku cystu. Prý by ten hematom neměl zvýšit riziko potratu, ale pro jistotu mi dr nasadil ascorutin 3×2 tbl. a utrogestan ráno a večer po tabletě, na noc dvě. No a jak si zavádím ten utrogestan, zkoušela jsem si nahmatat děložní čípek…vím tak nějak, jaký by měl být, občas je tvrdý, občas měkký, to je jasný podle cyklu…ale mě přijde, i když teda nejsem odborník na pohmat, jakoby byl otevřený na špičku prstu…nevím, snad jen plaším…v podbřišku mě docela pobolívá a hlavně v posledních dnech cítím lehký tlak na spodek, jakoby přímo na rodidla..myslíte, že by to mohlo znamenat jen to, že se mi prostě děloha roztahuje? není na to brzo? děkuju moc za vaše názory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
26.2.16 22:10
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, omlouvám se za anonym. A prosím o radu nebo vlastní zkušenosti. Jsem v 8 tt. a po prodělaném samovolném potratu v 11. tt mám teď prostě větší obavy…na kontrole minulý týden mi dr sdělil, že mimi odpovídá velikostně, bije srdíčko, ale vedle něj je hematom 20×7mm plus mám na pravém vaječníku cystu. Prý by ten hematom neměl zvýšit riziko potratu, ale pro jistotu mi dr nasadil ascorutin 3×2 tbl. a utrogestan ráno a večer po tabletě, na noc dvě. No a jak si zavádím ten utrogestan, zkoušela jsem si nahmatat děložní čípek…vím tak nějak, jaký by měl být, občas je tvrdý, občas měkký, to je jasný podle cyklu…ale mě přijde, i když teda nejsem odborník na pohmat, jakoby byl otevřený na špičku prstu…nevím, snad jen plaším…v podbřišku mě docela pobolívá a hlavně v posledních dnech cítím lehký tlak na spodek, jakoby přímo na rodidla..myslíte, že by to mohlo znamenat jen to, že se mi prostě děloha roztahuje? není na to brzo? děkuju moc za vaše názory

cim vic si tam budes sahat tim vetsi riziko je ze si tam něco zaneses a taky to nemusi dopadnout dobře - vůbec bych tam nesahala a nestresovala se pokud si mylsis ze se něco deje zajet si na pohotovost ale sama nic takhle nedelej nemusi se to vyplatit a nestoji to pak za to o otevrenosti cipku to není versus ok tehotenstvi zalezi na dalších aspektech ;)

• Citovat
  • Upravit
22318
26.2.16 22:17
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, omlouvám se za anonym. A prosím o radu nebo vlastní zkušenosti. Jsem v 8 tt. a po prodělaném samovolném potratu v 11. tt mám teď prostě větší obavy…na kontrole minulý týden mi dr sdělil, že mimi odpovídá velikostně, bije srdíčko, ale vedle něj je hematom 20×7mm plus mám na pravém vaječníku cystu. Prý by ten hematom neměl zvýšit riziko potratu, ale pro jistotu mi dr nasadil ascorutin 3×2 tbl. a utrogestan ráno a večer po tabletě, na noc dvě. No a jak si zavádím ten utrogestan, zkoušela jsem si nahmatat děložní čípek…vím tak nějak, jaký by měl být, občas je tvrdý, občas měkký, to je jasný podle cyklu…ale mě přijde, i když teda nejsem odborník na pohmat, jakoby byl otevřený na špičku prstu…nevím, snad jen plaším…v podbřišku mě docela pobolívá a hlavně v posledních dnech cítím lehký tlak na spodek, jakoby přímo na rodidla..myslíte, že by to mohlo znamenat jen to, že se mi prostě děloha roztahuje? není na to brzo? děkuju moc za vaše názory

Hlavně si prosímtě nikam nesahej a nic nehmatej, nebo si fakt nějaký problém způsobíš sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
26.2.16 22:23

Hlavně to znamená, aby ses tam víc nešťourala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
722
26.2.16 22:30

Urcite to sama nezkoumej, pri pristi kontrole to muzes rict dr, a at te zkontroluje. Ja brala utrogestan cele tehotenstvi, a dr mi doporucila polylat, prave aby jsem si nezanesla nejakou infekci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.16 22:42

@kattulda001 me dr rikal, ze muzu i polykat, ale ze vaginalne tj ucinnejsi. jasne ze mam vzdy cisty ruce

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.2.16 22:44

No devcata a poradite mi s tim tlakem na spodek? abyste chapaly, nijak se tam nestouram, ale pri zavadeni utrogestanu proste cipek nahmatam, tj vse.ale myslite to dobre, zbytecne tam sahat uz nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.17 21:59

Zakladatelko, jak to u Tebe dopadlo? Jsem teď taky v 8tt a čípek mám úplně stejný, zavádím taky utrouš. Vím, že kolem 6-8tt dochází k prosaknutí a změkčení čípku, ale o tom otevření na špičku prstu se nic nikde nepíše. A pro rýpalky, že si tam nemám sahat, myslím, že umytý prst dezinfekčním mýdlem je menší zlo než sex s partnerem, ten si ho běžně nedezinfikuje a čípku se vevnitř určitě taky nevyhýbá :mrgreen:

Anonymní 2

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama