Reklama

Delší cestování do zahraničí v 29tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anonymni_prezdivka
Kecalka 364 příspěvků 25.01.18 12:34
Delší cestování do zahraničí v 29tt

Zdravím všechny zkušenější,

čekáme naše první miminko a tak jsem ze všeho vyjukaná… Chtěla bych se proto zeptat těch zkušenějších, jak to vidí:

Rádi bychom s manželem jeli ještě „sami“ na dovolenou, kam běžně jezdíváme. Je to asi 750km, nevyžaduje se tam žádné očkování, hygiena je tam dobrá. S úrovní nemocnic si nejsem moc jistá - jedná se balkánskou zemi, takže je tam všechno takové pomalejší, „zaostalejší“, ale zase se jedná o místo s poměrně vysokým turistickým ruchem, proto předpokládám, že to tam nebude vypadat jako v rozvojové zemi…

Každopádně v době, kdy nám čas dovolí cestovat, začnu zrovna 29. týden. Z pojišťoven mne pojistí pouze jedna a všude čtu, že cestování ve 3. trimestru není vhodné.

Těhotenství u mne zatím probíhá více méně bez komplikací, jen kvůli „jednorázovým“ křečím, jejichž původ nikdo nebyl schopen zjistit, mi dr nasadila utrogestan.

Jezdily jste vy samy? Do zahraničí, relativně dlouhou cestu? Jely byste?

Díky předem za odpovědi.

Reklama

Reakce:

Carolin14
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 12:44

@anonymni_prez­divka AHojky, jeli jsme v 27tt do Rakouska, není to tak daleko, ale upřímně bych asi už nejela, byla jsem na tom zdravotně taky velmi dobře, ale začaly mi tam hrozné otekat nohy i ruce. Cesta byla v pohodě, ale už je to celkem náročný. Samozřejmě pokud se na to citis, proč ne, já se taky cítila, ale jak říkám, asi už bych nejela, jelikož mi to neudělalo úplně dobře. Kamarádka byla v Itálii v 30tt a měla z toho komplikace, při cestě se ji nějak pohlo mimco a tlačili ji na nějaký organ(ale nebylo potvrzeno na 100% ze to bylo tou cestou)

berusa.m
Závislačka 2729 příspěvků 25.01.18 12:45

Jela jsem ve 35 týdnu na dovču do Maďarska 5 hodin cesty. Kolem toho týdne jak uvádíš ty jsem jela s manželem do Itálie a skoro celou cestu i řídila. Pokud jsi v pořádku a nemáš komplikace tak bych jela. Největší nebezpečí hrozí podle mě hlavně na těch cestách.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 12:47

Vzhledem k delce cesty a moznosti trombozy ci jine komplikace bych nejela.

Navic bych tedy nechtela pripadne rodit nedonosence v balkanske zemi.

Strecha
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 25.01.18 13:07

Ja jsem byla na zacatku tehotenstvi v Chorvatsku (cesta byla desna, zbytek dobry). Pak jsem byla kolem 30. tydne na svatbe (cca 3h cesty) a bylo to narocny, sotva jsem lezla z auta, vse me tlacilo. V tehotenstvi jsem zadne vetsi komplikace nemela (jen jsem mela velke bricho a otoky), ale tak daleko bych si to nelajzla. Prece jenom, rodit tak brzy by bylo nemile a kor v cizine. Clovek nikdy nevi :think: Zvolte nejaky fajn welnes pobyt v CR a mate po starostich :palec:

anonymni_prezdivka
Kecalka 364 příspěvků 25.01.18 13:10

@Strecha No jo.. když na welness já vůbec nejsem… ono šlo spíš o tu oblíbenou destinaci. V prvním trimestru jsem nechtěla kvůli obavám z potratu, ale teď se zas bojím, co se po cestě může stát…

Díky za všechny názory ženy :-)

ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 25.01.18 13:27

Já měla těhotenství bez problémů, ale nejela jsem daleko do jiné země ani tak. V těhotenství nevíš, co se stane za minutu a fakt bych si nepřála jít rodit nedonošené ani donošení dítě nebo jen řešit náhlý problém těhotenství v zemi, kde je lékařský standard někde jinde než u nás. To by mně za to nestála ani oblíbená destinace.

Tichošlápek
Extra třída :D 10109 příspěvků 25.01.18 13:36

Nejela bych. Radši ozelet dovolenou než řešit možné komplikace někde na Balkáně.

Heivka
Závislačka 3124 příspěvků 25.01.18 13:43

Já bych nejela, dovolené ve dvou si užijete až děti trochu odrostou. Spíš bych riskovala v prvním trimestru, tam když se něco podělá, tak tomu většinou nepomůže ani svěcená voda. Ve 29tt, kdyby se nenadále rozjel předčasný porod, tak tady u nás kolikrát doktoři toho mrňouse dokážou zachránit. Kolem 29tt jsme jeli pro kočárek, cca 2-3hodiny cesty, bylo to v létě a i když jsem v těhotenství netrpěla ani na otoky, tak ta cesta byla peklo, bylo mi hrozně špatně a vedro i přes klimatizaci. Cesta ve 35tt hodinu k sestřence na svatbu byla taky nic moc. A to se v těhotenství nešetřím, v termínu porodu jsem ještě běhala se psem po cvičáku, ale jízda kamkoli nad půl hodiny byla nepříjemná.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >