Delší cestování s velmi malými dětmi - zkušenosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 23.04.12 15:15
Delší cestování s velmi malými dětmi - zkušenosti

Zdravím ženy (muže samozřejmě taky) :mavam:
mám na Vás dotaz, který mě už delší dobu hlodá. my máme dceru, bude mít jeden rok. bydlíme cca 20km od města a malá je na takové cesty autem v poho zvyklá, jezdí od narození. cesty do těch dvou hod autem zvládá taky úplně v klidu, POKUD ovšem spí nebo je vyspaná a kouká. když je unavená, nemůže zabrat atd, trochu mrčí, ale i to se dá přežít. v zimě jsme byli na horách (přes 4hod jízdy autem, to už bylo horší, chvílemi řvala, chvíli spala…no, to se ještě dalo.
ALE přiznám se, že si nějak nedovedu zatím představit delší trasu - tj. třeba 5 a více hod jindy než v noci. teď jsem hledala místo na dovču a vybrala jsem krátký let, co nejbližší letiště a co nejkratší transfer. myslíte, že jsem zbytečně posr.ná??? protože teď jsem tady v posl. době narazila na pár diskuzí, kdy byli rodiče s velmi malými dětmi hooodně daleko, přes deset hod v letadle + jiné trasfery a já si to prostě nedovedu představit. byla bych asi zničená. je fakt, že malá je dost živá, furt někam leze, nevydrží na jednou místě dlouho a i návštěvy bývají dost náročné, ale nemyslím si, že by byla nějak moc odlišná od jiných dětí.
abych tuto ůvahu zkrátila - myslíte si, že mám prostě přitvrdit a nebýt tak vyjukaná? že jsem prostě zbytečně připosraná a to dítě by si mělo víc zvykat a naučit se být pak víc ukázněnější??? já totiž cestování zatím hodně přizpůsobuju jí (tj. vím, kdy spává a cesty plánuji dle toho).
mám i kamarádku, její syn je stejně narozený jak malá a oni s ním byli ve 3měs v Dubaji a pak 2× na Kanárech…a vždy řekne, že to bylo v poho, ale pak z ní leze, že byl protivný atd., tak i proto se ptám - jak to teda je???
přizná se někdo, že potřeboval na cestu špunty do uší a láhev metaxi? (to by byl totiž asi můj případ)
díky, že jste se dočetli až sem :potlesk:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
LouLou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.12 15:17

Jak to je- dite to zvladne v pohode a vy si pripravte pevny nervy.Ale vsechno jde, kdyz se chce.Treba do letadla je potreba flaska, jestli z ni uz dcera pije a dostatek zasob- UM, cajik… takovy ty "oblbovaky' jako susenky, piskoty, dudlik hracku..atd…
Jo a spunty do usi si neberte - pak byste neslyseli jak brblaj kolem lidi bez deti :mrgreen:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 23.04.12 15:20

My jsme s dcerou jezdili v klidu i 13ti hodinové štreky na Ukrajinu apod. Poprvé v jejích 4 měsících. Záleží na tom, jak je dítě zvyklé, jak snáší cestování, jak moc budete dělat zastávky atd. Je to hodně individuální. V roce jsme byli na dovolené v Chorvatsku - taky asi 10 hodin. Naprostá pohodička. V tomto ti asi nikdo neporadí. Jsou děti, které dobře snášejí mnohahodinové cesty, a znám děti, pro které blbá 50ti kilometrová cestička k babičce znamená neskutečné trauma :nevim:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 23.04.12 15:21

my cestujeme hodne a i daleko…kdyz se jede autem..jedem na noc a mala spi..bez problemu…letadlem jak kdy…ty decka to letiste a letadla vetsinou bavi takze sou tam vzhuru..v letadle zalezi kolik mas mista..my vetsinou mely celou trojku tak sem male udelala z toho postel a spala..kdyz sme letely pres den tak zadnej problem..zvladla kanary, recko, chorvatsko…jako nekdy mruci..v aute uz se jednou i poblila..ale neresim..proste jsme cestovni rodice..dite se musi prizbusobit :mrgreen: po CR jezdime bezne nekolik hodin s ni uz od narozeni a to bere bez problemu..proste se jede na vylet a tesi se :)

Příspěvek upraven 23.04.12 v 15:23

LouLou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.12 15:23

Ano, kdyz je v letadle misto a vstricny personal, ti kteri odbavuji a prideluji mista, a daji vam trojku, je to daleko lepsi…bud tam dite usne, nebo ma aspon vic mista kdyz sebou mele.Mozna bych si o to i zkusila rict sama.

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 23.04.12 15:26

Naprosto Ti rozumim. Asi jde o to, jake ma kdo nervy, ja nic moc, takze po par zkusenostech z jizdy autem jsme na delsi trase (Alpy-Italie) byli az letos v jeho necelych 3 letech. K mori letime v lete s nim taky poprve, to mu bude 3 a 1/4, na Mallorcu. Transfer z letiste 100minut :mrgreen: . Ale ono uz se to o dost zlepsilo s nim.
Ja myslim, ze nejsi priposrana, ale proste se Ti nechce to absolvovat. Mne se taky nechtelo. Tak jsou lidi, kteři si to nedovedou odpustit, kdyby jedno leto nebyli u more, takze budou rikat, ze to bylo super, ale nakonec to z nich vyleze :mrgreen: (ne z kazdeho samozrejme, nekdo to zvladne opravdu dobre, zalezi hodne na diteti - ja bych to nase napr. v roce a pul nekde u hotelu lovit nechtela, to jsme jeli radsi do jiznich Cech a meli klid).
Taky jsem radsi denni program prizpusobila diteti, protoze pak to byl opravdu odpocinek. Jednou jsme si takhle na dovolene rekli, ze pojedeme na vylet a on se „nejak vyspi“ venku na kocaru - bylo to naprosto priserny, z obeda v restauraci (zahradni !) jsme museli odejit.
Jo, a po 5hodinove ceste z Prahy na Lipno :roll: (s rok a pul starym) jsem tam pak cely dalsi den blila. Ne z jidla po ceste, jak jsem si puvodne myslela, ale proste od nervu z te cesty autem, kterou celou prorval :pocitac: :mrgreen:
Takze za me - delala jsem to tak, aby to vyhovovalo diteti, protoze kdyz to vyhovovalo jemu, vyhovovalo to i mne :lol:

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 23.04.12 15:27

Jo, a na te ceste na hory do Italie byla „novinka“ - sice hodnej, ale blijici. Tam i zpatky, nekolikrat.

spiky01
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 23.04.12 15:27

ahoj,s dcerou jsme byla poprvé u moře v roce,tunis takže jen let přes 4h. zvládala v pohodě,je to lehkej hyperaktiv takže já měla nervy na pochodu ale pokud ji nějak zabavíš tak se to dá. hlavně nebuď nervní předem,jinak to vycítí a ukáže ti :cert: když se narodila druhá,tak jsme letěli do egypta-starší byly 3 a mladší rok. a taky se to dalo,jen jsme víc zapojila manžela. zkuste si při odbavování požádat o první řadu v letadle,je tam víc místa na nohy takže si malá může hrát i na zemi

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28723 příspěvků 23.04.12 15:28

Tak my jezdíme s holkama od jejich narození a dost často… teda na dovolenou jezdíme autem… poprvé jsme jeli s malou asi 500 km, teda u nás po republice, jeli jsme nejdřív od Olomouce za Prahu a odtud pak na Šumavu, zvládla to v pohodě… zastavili jsme, když bylo potřeba přebalit, nakrmit, nechali ji trochu prolézt po dece (měla 10 a půl měsíce), zpátky to samé… v roce a třičtvrtě jsme byli v Polsku, poprvé na prodloužený víkend (asi něco přes 800 km) k Baltu, tam jsme jeli dva dny, v klidu, přespali jsme za Poznaní v kempu, pak druhý den ráno pokračovali dál… a zase malá byla v autě spokojená, zastávky podle potřeby… zpět jsme jeli přes noc, takže to spala téměř celou cestu, zvládli jsme to sice na jeden zátah, ráno dojeli domů… následně jsme tam jeli o měsíc později na dva týdny na dovolenou… tentokrát přes Krkonoše a víkend strávený tam a pak zase k Baltu, cesta rozložená na dva dny, přespali jsme v nějakém penzionu a pokračovali dál… většinou Gabčula v autě usnula, sotva jsme se rozjeli… a protože máme vyšší auto, tak z něho měla dobrý výhled ven, takže opravdu vše zvládla v pohodě a bez pláče… jeli s námi známí s o kousek mladší holčičkou a tak jsme zastavovali častěji, protože malá dost brečela… ale i tak to nebylo nějak moc, jen jsme vícekrát zastavili… no čekali jsme to horší, nakonec to bylo lepší… ale naše malá je prostě rozená cestovatelka… a druhou už zacvičujeme do ježdění taky, zvládá to zatím stejně jako ta starší, asi je vytrénovaná z terénu a to houpání a zvuk motoru ji konejší… když zastavíme, probouzí se :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
S letadlem zkušenosti nemám, ale když nepoletíte do Číny nebo na Nový Zéland, tak to určitě bude v pohodě…

michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 23.04.12 15:38

děkuju moc za příspěvky!!!
a jen abych upřesnila, já nejsem žádný pecivál, bez děcka jsem sjezdila kde co, spávala i po parcích, nádražích…prostě žádný domácí typ, ale s tím děckem prostě nevím, jestli mi to stojí za ty nervy… :think:

Dorka_X
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 23.04.12 15:38

Já jsem taky pos…á strachy z cestování.. ale i z MHD :lol: Když malá měla sedm měsíců byli jsme v Alpách v Itálii, jeli jsme přes den asi šest hodin. Cestu tam prospala nebo si hrála, cestu zpátky polovinu prořvala :roll: V červenci jí bude rok a letíme do Bulharska. Já mám docela nervy, ale naštěstí se mnou jede moje matka, kterou nerozhodí nic a na cestování s roční vnučkou se hrozně těší :) Já mám největší hrůzu z letadla..sama si moooc dobře pamatuju, jak jsem šíleně nesnášela řvoucí děti v letadle a vždycky si říkala, proč s nima raději rodiče nezůstanou doma :oops: :oops:

martina.sed29
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.12 15:43

Ahoj, já jezdim s mladým od 9 týdnů 8 hodin vlakem. Jednou jsme zkusili auto a byl z toho dost otrávený. Myslím, že jde o zvyk. Neříkám, že to nikdy nebylo náročné, hlavně kolem roku a půl, ale teď už je to naprostá pohoda. Každé dítko je jiné, kámošce nevydrží v autě dýl jak půl hodiny, o vlaku nebo letadle by si mohla nechat zdát. My tedy letadlo nezkoušely, já z něj mam hrůzu, ale vlak v pohodě a auto do 4 hodin taky, pak už se nudí…

jizvíková
Extra třída :D 12876 příspěvků 23.04.12 15:57
@Dorka_X píše:
Já jsem taky pos…á strachy z cestování.. ale i z MHD :lol: Když malá měla sedm měsíců byli jsme v Alpách v Itálii, jeli jsme přes den asi šest hodin. Cestu tam prospala nebo si hrála, cestu zpátky polovinu prořvala :roll: V červenci jí bude rok a letíme do Bulharska. Já mám docela nervy, ale naštěstí se mnou jede moje matka, kterou nerozhodí nic a na cestování s roční vnučkou se hrozně těší :) Já mám největší hrůzu z letadla..sama si moooc dobře pamatuju, jak jsem šíleně nesnášela řvoucí děti v letadle a vždycky si říkala, proč s nima raději rodiče nezůstanou doma :oops: :oops:

protože jsou nezodpovědní a bezohlední… s dětma nikam neletím a nejedu, když vím, že je to na ně dlouhá doba

ondas
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 23.04.12 15:57

Ahoj jezdíme párkrát za rok 500km ke tchánům a starší syn 3roky to dává už od narození úplně v pohodě,jel by snad i na konec světa hlavně ,že je v autě a veze se dokonce i v nové autosedačce té největší od 15kg,která už není úplně tak polohovací mu to neva ted´už kouká dvd a je spokojenej,mladší 10m.jel tu 500km trasu poprvé v půl roce a hrůůůůza řev,kňóurání ,pláč,spánek,řev ,knˇourání…Tedˇuž je to trochu lepší,že může trochu něco zobat,ale s tím starším je to nesrovnatelný.Takže jde o to se obrnit a mít pevný nervy a hlavně nedat dítěti svu nervozitu znát. :mavam:

janibubi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.12 16:13

Já cestovala s malou asi 3.měsíce po porodu do Chorvacka…bylo ji to jedno,budila se jen na kojeni a jinak spinkala.Po roce už to byl problem,kvůli spaní,nemohla spát v sedačce a byla protivná potom celý den,unavená.Teď si to popravdě nedovedu moc přestavit,jedine s častými přestávkami,protože nevydrží se´det a spát v sedě už vůbec,spinká jen na bříšku.....

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama