Delší luteální fáze při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
P4ja
Echt Kelišová 7782 příspěvků 1 inzerát 03.02.19 17:21
Delší luteální fáze při kojení

Ahoj holky, mám na vás otázku na zamyšlení.

Věc se má tak, že kojím (plně a teď už dávám příkrmy) a MS jsem dostala cca 2,5 měsíce po porodu. Teď se dostaví za cca 50- 52 dní. Neřeším to. Před otěhotněním jsem poznala ovulaci, teď taky. Ale příznaky mně vycházejí na 22-23 dní před MS.

Myslíte, že to tak může být a nebo je chyba na mojí straně? Měla jsem za to, že by luteální fáze měla trvat cca 12 - 16 dní. Před porodem jsem ji měla 15 - 15 dní. Resp. řekla bych že může, ale nějak si to nedovedu lékařsky vysvětlit. Protože jsem si vždycky myslela, že hormony, které se vylučují při kojení, blokují ovulaci a neprodlužují délku luteální fáze. Tak nvm :nevim: Těhotenství zatím není v plánu, tak to nechci měřit ani do toh nějak zasahovat. Ale spíš tak přemýšlím, jestli by to kojení mohlo takhle prodloužit.

Reakce:
Kelliee
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 03.02.19 17:26

Já si myslím, že u kojení je možné vše :nevim: ja dostala MS taky asi 3 měsíce po porodu, ale vše se zaběhlo do starých kolejí až po odstavení. Do té doby to bylo kdovijak. Jak delka cyklu, tak ovu. Taky poznám.

P4ja
Echt Kelišová 7782 příspěvků 1 inzerát 03.02.19 17:36

@Kelliee Jj, taky bych řekla, jen jsem přemýšlela,jestli se ta fáze po ovulaci může takhle natáhnout.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 03.02.19 17:40

Pokud jsi si byla jistá, že ovu byla kdy byla, tak asi může. Ono si to všechno sedne a vrátí se to zpět po odstavení.
Ed. Já před otěhotněním řešila opačný problém. Krátký cyklus a lf jen 9 dni.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 03.02.19 19:36

Kojení může rozházet cyklus ve smyslu dlouhé cykly - tzn. delší časové období předovulační fáze nebo naopak velmi krátké cykly a také např. zkrácení luteální fáze. Pokud je delší luteální fáze než 18 dní, bývá to těhotenství.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 03.02.19 20:19

@s.y.p.t.a tak zas vím něco nového :think:
Pokud je delší luteální fáze než 18 dní, bývá to těhotenství.

P4ja
Echt Kelišová 7782 příspěvků 1 inzerát 03.02.19 20:33
@s.y.p.t.a píše:
Kojení může rozházet cyklus ve smyslu dlouhé cykly - tzn. delší časové období předovulační fáze nebo naopak velmi krátké cykly a také např. zkrácení luteální fáze. Pokud je delší luteální fáze než 18 dní, bývá to těhotenství.

Ní, tak to nevím. Protože už jsem to.takhle měla dvakrát a pak přišla klasická MS a používáme ochranu. Tak asi špatně počítám a nebo to není ovulace :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >