Delší snažení o miminko a centrum asistované reprodukce

123
16.10.20 19:09

Delší snažení o miminko a centrum asistované reprodukce

Ahoj holky, zakládám novou diskuzi na téma snažení a centrum asistované reprodukce. My se snažíme rok a půl a navštěvujeme centrum, zatím zjištěn PCO a beru již 6. měsícem clostilbegyt, zatím se snažíme doma, bez účinku. Další měsíc už musím být bez clostiku, tak přemýšlím o IUI. Máte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
244
16.10.20 20:20

@Lira123 ahoj, taky jsem brala clostibegyt a snažení doma nepomohlo. K tomu IUI tě musí taky nastimulovat, takže ti dají zase clostik nebo nějakou jeho obdobu, ae ve výsledku je to to stejné. Taky mám pco a nepomohla aspoň u nás ani 2× inseminace. Každopádně bych ji zkusila za to nic nedáš a když se nepodaří, tak pak ivf. Držím palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
16.10.20 20:24

@Klara0225 ahoj a co ti nakonec pomohlo? Byla jsi nakonec na IVF? Ja si furt říkala, ze bych byla ráda, kdyby nam to vyšlo doma, ale zřejmě z toho nic nebude. Ja si právě říkala, ze me musí nastimulovat, ale prý clostik se smí brát v kuse pouze 6 měsíců, tak mi dají asi něco jiného :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
16.10.20 20:51

@Lira123 no bud ti dají něco jineho co nakonec stejně působí stejně jako ten clostik a nebo ti dají cyklus, dva pauzu. Já to tak měla. Brala jsem 6× po sobě clostik a pak jsem měla 2 měsíce pauzu a zase brala clostik 2× po sobě kvůli té inseminace a nevyšla ani jedna. My šli pak už na ivf, ae museli jsme zmrazit všechny embryjka co jsme měli, protože jsem měla hyperstimulacni syndrom (odebrali mi hodně vajíček 44) a dva měsíce jsem měla zase pauzu a šla na zavedení rozmrazeneho embryjka. Povedl se první pokus, ae bohužel jen do 21tt. V lednu se chystáme pro další embryjko, ještě jich máme 7 zmrazenych

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
16.10.20 20:57

@Klara0225 A jak ten stres zvládáš? :nevim: Tak uvidíme, co mi řeknou další vyšetření. Měla si po clostiku nějaký vedlejší účinky? Já přibrala uz 10 kilo, ale co bychom neudělaly pro mimco😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
16.10.20 21:20

@Lira123 ty stimulace a vše okolo ivf a tak jsem snášela dobře. Šla jsem do toho s tím, že jsem věděla, že to prostě vyjde. Horší bylo srovnat se nějak po tom porodu a uvědomit si, že to skončilo. Jsou to teprve tři týdny a pořád s tím bojuju, ae právě touha po dítěti mě drží nejvíc nad vodou. Vedlejší účinky jsem nějak neměla, ae je fakt, že jsem taky přibrala, ae jak píšeš, že je to pro něco. Takže to beru jako vedlejší věc, kterou vyřeším až porodim zdravé a krásné miminko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 21:26

Ahoj. My se snazime 2 roky. Prodelala jsem jedno ZT kdy se nam to podarilo hned po dvou mesicich a od te doby nic. Vyrovnavala jsem se s tim, ale opravdu dlouho. Oba jsme pry bez problemu. Podstoupila jsem 3× IUI bez uspechu a ted prvni IVF kdy nemohlo dojit k ET takze cekam na MS abych mohla na KET. I.

• Citovat
  • Nahlásit
244
16.10.20 21:51

Anonymní
Já se špatně vyrovnavala ze začátku jak mi řekli, že to půjde těžko a bez asistované reprodukce možná vůbec. To jsem zrovna prodělala potrat v 8tt a nakonec chodila i k psychiatrovi. Možná to je těmi lety nezdaru a pokusu, že jsem vůči tomu nějak otupela. Sem tam si pobrecim. Teď je pro mě horší ztráta našeho chlapečka, když jsem došli celkem daleko. Když mě čekal KET, tak jsem do toho šla s tím, že se to 100% a povedlo i když ne do konce jak bych si přála. Tak do toho musíš jít taky s tím, že se to povede a když ne, tak pořád musíš věřit. Je to těžké a smutné, že některé z nás musí projít takovýma procesama, ae když se nic jiného nedá dělat. Hlavní je věřit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
17.10.20 10:22

Je hrozně těžké vidět okolo sebe potom lidi, kterým se to povede hned, bez problémů a ještě si toho ani neváží. Já mám období, kdy na to furt myslím, a pak zase období, kdy to i celkem jde a těším se na věci, co bych těhotná dělat nemohla.
To, že jsi ztratila chlapecka v takhke dalekém stádiu musí být hrozně těžké :(, ale jak říkáš, musíme věřit že se toho zdravého a krásného miminka jednou všichni dočkáme :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
17.10.20 10:24

Anonymní
A udělali vám v centru všechna vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
17.10.20 11:17

@Lira123 není to jednoduché, ae nechci se vzdávat a chci dal bojovat za to, abychom to miminko měli. Taky mě to vytáčí, že kolem je plno děti, které jejich rodiče ani nechtěli a proto si ani nečtu už žádné články o týrání nebo utyrani malých dětí. Moje sestra taky děti nikdy nechtěla a nechtěně otěhotněla a teď má 3 měsíční holčičku a je za ní ráda, ae jak mi řekla, že je těhotná, tak jsem to taky obrecela. Ne, že bych jí to neprala, ae oni ani neplanovali miminko a šup byla těhotná. Aspoň se můžu chodit mazlit s mojí neterinkou a to mě i tak utesi a vím, že naše miminko taky bude :srdce: je to dlouhý boj, ae dočkáme se já tomu věřím a nepochybuji o tom :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
17.10.20 14:39

@Klara0225 úplně ti rozumím. Ja to teď mám taky kolem sebe, všechny těhotný :zed:. Přesně jak říkáš, ne že bych jim to nepřála, ale mrzí mě, že to zatím nemohu řešit s nimi :nevim:
Moje sestra taky na poprvé a hned dvojčata, tak si pak říkám, že jedno mohl ten nahoře nechat mě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
17.10.20 15:04

@Lira123 je to těžké. Taky mám kamarádku co má dítě a další čeká a měly jsme mít porod skoro stejně a teď už si nemůžeme posílat co si která koupi pro miminko. Myslím, že my, které máme horší cestu k miminku ho pak budeme milovat, vážit a cenit si takového daru daleko víc než ty co je mají a ani je neplanovaly. Každá máma miluje svoje dítě, ae dokud někdo nezazije tu trnitou cestu k miminku, tak pak nepochopí tu lásku co cítí žena, která měla tu cestu složitou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
17.10.20 16:14

@Klara0225 teď si to řekla úplně výstižně, taky si myslím, že to pro nás bude úplně jiné :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
17.10.20 16:20

@Lira123 aji to těhotenství budeme brát jinak a ne jako samozřejmost :srdce: všechno bude nakonec dobře určitě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama