Demineralizace zubní skloviny - anestezie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dantes33
Stálice 57 příspěvků 30.05.19 20:47
Demineralizace zubní skloviny-anestezie?

PROSIM o pomoc, radu, nazor cokoliv. Tohle me dohnalo az sem. Nasim problemem jsou zuby. Dcera v zari 3 roky, ma demineralizaci zubni skloviny. Do toho si ted odrazila kus jednicky a breci, ze ji to boli. Vcera jsme byly u zubare, kteremu se zub zda v poradku, neni otekly, vacek nic a nechce trhat, kdyz si neni jisty. Dcera si tam stale rucickou saha, ze ji boli. Vytrhnout nebo ne? Dalsi problem je ten, ze ma tu rozsahlou demineralizaci zubni skloviny, s nasi velice dobrou zubarkou v Praze nechceme hned davat anestezii a opravovat, takze zuby hlidame, aby nebolely… Vse je na dlouhe povidani, ale moje otazka je, dat anestezii, aby ji zuby opravily? Je tu nekdo, kdo mel podobny problem? Prosim, jen ty, ktery chteji poradit a ne znudene rejpavce! Predem diky.

Reakce:
Mičule
Kelišová 5796 příspěvků 30.05.19 20:55

Uražený zub může být citlivý. Zubní dřeň je u dětí i mladých lidí širší, jak člověk stárne tak se jakoby stahuje.
Pokud urazila větší kus, tak i pokud to není do dřeně, bude zub citlivější, urazila si jakoby ochranou vrstvu. Pokud jinak jí a nebrečí neustále, počkala bych. Možná by to dr aspoň trošku dostavil fotokompozitem, ne? ačkoli nevím jak moc by to drželo? :nevim: U těch mléčňáků…
Jinak bych vyčkávala.

A oprava zubů, do anestezie bych šla jen v případě neošetřitelnosti. Prve bych zkusila normálně. Možná to nebude tak zlé a bude spolupracovat. Co?

Dantes33
Stálice 57 příspěvků 30.05.19 20:59

Dekuji za reakci. Mala nebreci neustale, ale na ten zub si saha, a pak treba zacne brecet, ze ji to boli.. Jsou to takove narazove place a bolesti. Papa normalne, ale ted se mi vzbudi i v noci a place, ze ji to boli, to me zarazi. Byl tam ted jiny zubar nez koho mame, k nasi zubarce jdeme pristi tyden ve ctvrtek a zuby prave pokusime opravit, ale kazdy jiny mi rekne, ze nejlepsi by bylo ji uspat a opravit vse.

Vemas
Kelišová 5606 příspěvků 30.05.19 21:05

Pokud ji to boli, tak bych ho asi vytrhla.
Muj syn prisel o horni jednicku pri padu. Mluvi naprosto normalne (je mu 5 a jako jeden z mala
Nechodi na logopedii)

Váš příspěvek
Reklama