Demokratická škola - zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 16:32

Demokratická škola - zkušenosti

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti s některou demokratickou (svobodnou) školou a popř. jaké?
Děkuji předem.

Prosím o zachování anonymu z osobních důvodů, v opačném případě diskuzi prosím smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3011
9.1.22 16:35
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti s některou demokratickou (svobodnou) školou a popř. jaké?
Děkuji předem.Prosím o zachování anonymu z osobních důvodů, v opačném případě diskuzi prosím smazat.

Co to je demokratická škola?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11961
9.1.22 16:55
@Magical-eyes píše:

Tam kde neučí staré komunistické struktury? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23366
9.1.22 17:17
@Cenarius píše:
Tam kde neučí staré komunistické struktury? :nevim:
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 17:18

To je dost povrchní dotaz. Co té zajímá? Dost lidi najdeš na FB domácí a komunitní vzdelavani.

• Citovat
  • Nahlásit
6776
9.1.22 17:28
@Magical-eyes píše:

Musela jsem si to vygooglovat, má to být nějakých 15 škol, kde o chodu rozhodují i žáci https://www.asociacesds.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11961
9.1.22 17:33
@Wani píše:
Musela jsem si to vygooglovat, má to být nějakých 15 škol, kde o chodu rozhodují i žáci https://www.asociacesds.cz/

I na státních školách je běžný mít nějakou studentskou řadu, parlament apod. kde se vyjadřují či hlasují pro věci, které se ve škole budou dít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
12279
9.1.22 17:34
@Wani píše:
Musela jsem si to vygooglovat, má to být nějakých 15 škol, kde o chodu rozhodují i žáci https://www.asociacesds.cz/

Taky koukám. :think: Pro výběrové děti asi proč ne, ale třeba pro mě tohle není, nejsem ten správný typ rodiče. :nevim:

Zakladatelko, držím palce ať dobře zvolíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6776
9.1.22 17:35
@Cenarius píše:
I na státních školách je běžný mít nějakou studentskou řadu, parlament apod. kde se vyjadřují či hlasují pro věci, které se ve škole budou dít.

Ano, to vím. Na základce i střední jsem v té studentské radě byla. ;) Tady to bude brané asi jinak. Jeden z bodů těchto škol: „Děti samy rozhodují o tom, co, kde, kdy, jak a s kým budou dělat.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20434
9.1.22 17:42
@Wani píše:
Ano, to vím. Na základce i střední jsem v té studentské radě byla. ;) Tady to bude brané asi jinak. Jeden z bodů těchto škol: „Děti samy rozhodují o tom, co, kde, kdy, jak a s kým budou dělat.“

Tak to je ještě větší demokracie než na škole walfdorske, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6776
9.1.22 17:44
@Cuddy píše:
Tak to je ještě větší demokracie než na škole walfdorske, ne?

Upřímně se v tom moc nevyznám, moje děti tedy chodí na Montessori školu, ale to je jediný směr, který mám načtený. :mrgreen:
O waldorské škole jsem viděla dokument jednou na České televizi a upřímně mě to vůbec nezaujalo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
9.1.22 17:49

Zkušenost mám, kdyžtak pošli zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu