Den s 4měsíčním miminem

Anonymní
24.3.20 15:37

Den s 4 mesicnim miminem

Ahoj. Mam prvni mimino, budou mu brzy 4 mesice. Plne kojim. Drive mi pokazde pres den usinal u kojeni, ted jen obcas, nekdy se u nej vzteka i kdyz chce spat, tak musim do kocaru nebo ukolebat. Kdyz usne tak dlouho nespi, nekdy 30 - 45min vzbudi se a pokud si ho nevsimam (dam mu hrazdu, do houpacky, hracky) tak po chvili je protivnej, ze nic neudelam, ale nerve, jen nevrle knoura, pak teda zacne rvat a musim ho dat zase spat jinak by vriskal a knikal. Drive takhle protivny nebyl, bouchal si, ted jakoby kdyz nedosahne na tu hrazdu, jakoby se vztekal, ze to nejde do pusy. Kdyz usinal pres den u prsa byla to parada. Kojim ho dle potreby cca po 3-4h kdyz zrovna nechce usinat u kojeni. Co nechapu, ze ani v tom kocaru nespi jako driv, usne, ale jakmile nehoupu tak vstane, takze stejne nic nestiham, protoze musi spat aspon 2h aby nebyl protivnej. A to se mu venuju porad a odjakziva, jen jsem ho odkladala, kdyz jsem chtela uklidit, uvarit, zkulturnit se, ted aby neknoural nestiham ani to a jezdim po dvore. Jo kdyz ho posadim do autosedacky naproti televizi, to vydrzi, ale nechci ho to ucit. Jakmile padne 20h tak jde spat a to usne jen u prsa, i kdyz usne tak jakmile odejdu, po chvili je vzhuru, takze uz nesmim ani vstat, v postilce nemam sanci, to rve a rve a rve 8o a to vydrzi spat az do rana do 8h kdy se nakoji a zase jde chrupkat. Kdyz tak ctu, tak udajne prestavaji vekem byt mimina zavisly, ale u nas to je naopak. Denne mi teda spis cca 4× ale vetsinou max. po 1h, nekdy jen 30min, ale je vylozene protivny, ze je to malo. Kdyz se povede, ze spinka 2h a vic tak je to parada, ale to je fakt ted malo kdy. Vubec nechapu, kde berou ty maminky cas se upravit, leda pri asistenci revu. Jsem si uz 3 dny neumyla ani hlavu. :( kure mam v troube napul upeceny a mam hlad, ale ted houpu a houpu :( tak popravde, bude lip neho hur? :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

776
24.3.20 16:01

Tak je logické, že se bude čas kdy bude vzhůru protahovat a zkracovat čas spaní… Každé mimco je jiné, ale co doporučuji já a neříkám, že to zabere je, se mu věnovat (hrát, zpívat, pást koníčky…) a protáhnout čas, kdy je vzhůru a tím ho unavit a pak bude spát déle a ty zase pak budeš mít víc času pro sebe. Jen se ty režimy furt posunující, co platí teď nemusí platit za měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 16:01

Ahoj, mam to podobne, mam holcicku necely tri mesice, s usinanim je to stejny, jako by mela nejakej radar, kdyz usne okamzite pozna, kdyz od ni odejdu :/ taky doufam, ze se to vekem zlepsi…Jinak pres den zabira noseni v satku, tak se da stihnout aspon neco…je pak i klidnejsi. Preji pevne nervy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 16:06

Ahoj, napíšu moje zkušenosti. Tak zaprvé: každé dítě je jiné, stejně jako jeho maminka :-)
Za druhé: Během hlavně prvního roka dítěte se vše neustále mění (později se to trošku zpomalí), takže co platilo včera, dnes už platit nemusí (ať už se to týká spánku, požadavků na jídlo, zábavu nebo „závislosti na mamince“). Za třetí: Zrovna kolem 4. měsíce se miminko hodně mění, doteď jen spalo, jedlo a občas si „pohrálo“, ale podle mých zkušeností kolem 4.měsíce děti už nevydrží „jen tak“, ale chtějí poznávat svět, na který ještě nedosáhnou nebo se k němu sami nepřemístí. Takže chtějí nosit a nosit a nosit… Mozek jim předbíhá tělo. Až se naučí někam sami dojít (teda nejdřív dorotovat, doplazit nebo dolézt), tak se jejich schopnost sami se zabavit zlepší… Nejhorší je to s prvním dítětem, protože člověk má pocit, že nic neudělá, že ten malý tyran furt něco chce. Až u druhého (případně dalšího) mimina člověk zjistí, že někdy musí ten nejmladší počkat (ikdyž řve), protože starší sourozenec potřebuje třeba najíst nebo utřít zadek :-). Mě třeba pomáhalo klidně na mimčo mluvit a „vysvětlovat“, že teď si jenom umyju hlavu/uvařím oběd/sním snídani… a pak si budeme hrát. Sice mimčo nerozumí tomu, co říkám, ale vnímá můj klidný tón (to neznamená, že by přestalo hned brečet, ale to nevadí) a já se přece nechci stát jeho otrokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 16:12

A přidávám se s doporučením šátku nebo nosítka. Mimčo se nosí, tulí, (ideálně) usne a ještě člověk zvládne udělat i něco jiného, protože má volné ruce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 16:40

Nositko jsme koupili, ale maly v nem neni spokojeny, protoze je to raubir a porad se nekam otaci nebo cuci, laskuje a to mu neumoznuje nositko. Jinak prave ze se mu venuji porad. Neustale zpivam, blbnu, hrajeme si, to se mu libi a kdyz odskocim ze neco udelam je zle. Na brise vydrzi jen chvili pak se vzteka jak certik. Pred spanim vecer na uklidneni zabira kdyz mu vypravim pohadku, uklidni se a lepe usina, ale i tak kdyz odejdu je vzhuru a to je pak revu :)
Ja chapu, ze buse spat mene a to mi nevadi, jen netusim v cem je problem, ze usne, spi malo a pak je protivnej, ale proc spi tak malo, kdyz mu to nestaci to uz neovlivnim i kdyz se na hlavu stavim. Houpu ve vajicku, drcam v kocaru, delam kojnou, ale stejne se vzbudi po pul hod. a to mu nestaci. Potrebuje tak aspon 2× spat 2h pres den, aby byl potom snesitelnej, ale ne at se snazim jakkoli.

• Nahlásit
  • Citovat
24095
24.3.20 16:41
@Ladybug222 píše:
A přidávám se s doporučením šátku nebo nosítka. Mimčo se nosí, tulí, (ideálně) usne a ještě člověk zvládne udělat i něco jiného, protože má volné ruce…

Já to třeba dýl jak hodinu nedávám, bolí mě záda, blbě se mi s tím ohýbá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24095
24.3.20 16:44

Jinak mě spí taky tak 30 min 3-4× denně a už vydrží tak 2 hodiny vzhůru. Usíná teda do sedmi a vzbudí se tak 3×. Kojim přes den skoro pořád. Do toho druhý dítě dělat školu, vařit atdm občas si ani nevycistim zuby :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
25.3.20 23:13

To naše hodně klidné miminko se taky snad ze dne na den změnilo někdy na začátku 4. měsíce. Teď mu je 5. měsíců a zatím fungujeme takto:
6 hod ráno vstává, nají se a ještě jde spát
7:30-8:00 vstává a ještě necelou hodinu si vydrží hrát sám v postýlce, podotýkám, ze to je za den jediná chvíle, kdy vydrží sám
9:00 začíná být protivný, tak si jdeme spolu hrát na deku
10:10-30 svačina a jde spát, po ranní svacine má nejdelší spánek, určitě dá celou hodinu, někdy hodinu a půl
Cca 11:30-12:00 vstává, zase si spolu hrajeme na dece, nebo se nosí po baráku a všechno ohmatava
13:00 má oběd
14:00 spánek, už jen ale asi 30 minut
Když je počasí a není karanténa, tak jdeme odpoledne ven nebo k rodičům na návštěvu a vrátíme se na svačinu cca 16:00-16:30
Kolem 17:00 má další 30 minutový spánek a od te doby vydrží až do 20:00, kdy večeří a jde spát

Ovšem pozornost někoho vyžaduje neustále, naučil se nové zvuky, kdy asi testuje hlasivky či co a kvílí jak meluzína, ze to trhá uši :lol:
Od začátku 4. měsíce taky začal být strašně aktivní, ať už se nosí, nebo se válí, tak strašně kope nohama a mává rukama, v podstatě je schopný se na zemi hodinu v kuse točit dokolečka :lol: :lol:
No, takže tak.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama