Deníček jako psychoterapie?

9821
5.6.13 15:59

Deníček jako psychoterapie?

Text původně z deníčku (na deníček byl krátký:

Chtěla jsem se zeptat, proč tu tolik všechny píšete deníčky?
Já jsem teda komunikativní dost, ale vypsávat se tu nemám potřebu (a to dokonce ani pod přezdívkou. Je to pro vás úleva, něco jako psychoterapie?
Ještě mě napadá varianta, abyste se pochlubily-to chápu lépe.
Nebo chcete poradit? To mohu i do diskuze, anebo má deníček oproti diskuzi nějaká pozitiva?
A závěrem, píšete si někdo deníček klasický-ručně do záznamníku?
A ještě-vedete si někdo blog? Ne takový ten sdílený všem, ale jen pro sebe?
Sakra, to jsem se ale rozepsala, už mám taky „skorodeníček“ -)) (Akorát že mi to právě hodilo, že potřebuji min. 1300 znaků, tak sem jdu něco připsat).
Tak třeba ještě napište, jesli máte nějaký pěkný veřejný blob, na jaké téma a tak.
Stále málo textu, tak nevím, to se asi pisatelem deníčku nestanu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
5.6.13 16:06

Proč mají spisovatelé tu neodbytnou potřebu chodit za nakladateli a vydavateli a otravovat je, aby vydali jejich text :nevim:
Proč se filmy dostávají do kin? Obrazy na výstavy… Mně to přijde očividné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
5.6.13 16:08

Tak rubrika Deníčky tady je tak proč by se autorky nemohly vypsat ze svých pocitů? Prostě mají potřebu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
5.6.13 16:34

Já jsem si kdysi psala svůj deníček. Byla jsem v pubertě, takže jsem vše cítila jinak. Jenže teď je mi o něco více a nyní si pokládám otázku. Opravdu jsem to cítila správně? Většinou jsem si psala své boly.Byla jsem totiž doma bita. A nyní se dostává na povrch to, že prý jsem si vymýšlela. :mrgreen: Takže když to zhrnu, tak každá mince má svůj rub i líc. Moje mamka má na to názor, že jsem si vymýšlela a já? Nikdy v životě nezapomenu na to, jak jsem byla bita. Takže kde vlastně je pravda? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
5.6.13 16:40

Deníček jsem si psala v dospívání - troufám si říci, že tak jako skoro každý v tomto věku. Byl plný nepochopení světa, depresí, básní a nenávisti k rodičům a okolí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Deníčky na emiminu téměř nečtu - tak jeden z dvaceti - už jen podle nadpisu vím, že mě neosloví.
Pocity z porodu, mateřství, smrti, narození, nevěry, vztahů, lásky - nepotřebuji je sdílet a nemám potřebu si číst, jak to mají ostatní - to už by muselo být opravdu něco vyjímečného, něco moudrého, co mi něco dá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
5.6.13 16:41

Tak já už teď vůbec nevím o čem tahle diskuze je :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20472
5.6.13 16:50

Když ještě neexistovaly uzavřené skupiny na diskusích, tak jsme jako skupinka měli deníčky jako shrnutí nějakého aktuálního téma, námět k debatě a pak jsme diskutovali samozřejmě i o spoustě jiných věcí a když už tam bylo moc příspěvků a dlouho se to načítalo (nebylo tenkrát stánkování komentů, všechno bylo pod sebou), tak se toho někdo ujal a napsal nový

deníček, který jsem napsala sama za sebe, se týkal porodu, a to proto, že a) chtěla jsem se podělit o nádherný zážitek a b) je to taková kronika, takhle si to aspoň budu moc kdykoli připomenout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9821
5.6.13 16:53
@Lizbeth píše:
Deníček jsem si psala v dospívání - troufám si říci, že tak jako skoro každý v tomto věku. Byl plný nepochopení světa, depresí, básní a nenávisti k rodičům a okolí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Deníčky na emiminu téměř nečtu - tak jeden z dvaceti - už jen podle nadpisu vím, že mě neosloví.
Pocity z porodu, mateřství, smrti, narození, nevěry, vztahů, lásky - nepotřebuji je sdílet a nemám potřebu si číst, jak to mají ostatní - to už by muselo být opravdu něco vyjímečného, něco moudrého, co mi něco dá..

no právě já mám stejný pocit, proto se ptám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9821
5.6.13 16:54
@sandrik píše:
Když ještě neexistovaly uzavřené skupiny na diskusích, tak jsme jako skupinka měli deníčky jako shrnutí nějakého aktuálního téma, námět k debatě a pak jsme diskutovali samozřejmě i o spoustě jiných věcí a když už tam bylo moc příspěvků a dlouho se to načítalo (nebylo tenkrát stánkování komentů, všechno bylo pod sebou), tak se toho někdo ujal a napsal novýdeníček, který jsem napsala sama za sebe, se týkal porodu, a to proto, že a) chtěla jsem se podělit o nádherný zážitek a b) je to taková kronika, takhle si to aspoň budu moc kdykoli připomenout

o porodu-tak to určitě jakoby kronika, ale to si můžu zapsat do počítače pro sebe, na papír do zápisníku a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20472
5.6.13 16:57

Jo a blog si nevedu, spíš tu kecám s kamarádkama ve skupině a když bych si chtěla něco osvěžit, tak si zapátrám ve starých příspěvcích a vím, co se v tý době odehrávalo a co jsem řešila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20472
5.6.13 17:00

@tasa jistě, že můžeš pro sebe, ale já to brala spíš tak, že se o to chci podělit, třeba i proto, abych uklidnila ty, které čeká CS, že i porod CS může být pěkný zážitek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
5.6.13 17:01

Já hrozně ráda čtu veselé deníčky a občas taky nějaký napíšu, píšu veselé historky pro pobavení, když dlouho není veselý deníček, sepíšu ho sama, dobře se přitom bavím a doufám, že ostatní se baví stejně tak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
5.6.13 17:04

@Lizbeth nemyslím si, že podle nadpisu lze odhadnout, zda se v deníčku skrývá něco moudrého nebo významného :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38140
5.6.13 17:07

Za 1) me to bavi, za 2) jsem si tak zaznamenala, co jsem chtela, aby zustalo zaznamenano a za 3) proc ne?
nechlubim se, nesveruju se, proste jen popisu co bylo a jak bylo, jelikoz jsou denicky tematicke, kdo chce, precte si, ohodnoti, okomentuje, kdo nechce, nikdo mu nic nenuti 8)
blog nemam, denicek rucne si nepisu uz leta, diskutuju tady jen v oblasti, ktera me zajima a nez psat blbosti na FB, radsi napisu denicek :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
5.6.13 17:08
@iggy.piggy píše:
@Lizbeth nemyslím si, že podle nadpisu lze odhadnout, zda se v deníčku skrývá něco moudrého nebo významného :nevim:

To máš jistě pravdu, ale vzhledem k tomu, že již z nadpisu kupříkladu vyplývá, že jde o porod, mateřství, kojení atd - tak mě to apriori nezajímá - nejsem dojímací typ a mám dvě děti - tudíž mě to nemůže nijak obohatit třeba novou převratnou informací ohledně péče…jistě se tam může stát něco mimořádného ( mimořádně smutného bohužel) a to zase nejsem ten sebemrskačský typ, který si rád popláče při potratech a nemocech a úmrtích..možná to zní tvrdě, ale nepotrpím si na lkaní a to nemyslím to zle.
To už raději ocením skvělý humor o naprosto běžný věcech - ale to už je kumšt - to mě baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat