Denní bolest krční páteře a hlavy, jsem zoufalá

Anonymní
2.9.20 06:42

Denní bolest krční páteře a hlavy,jsem zoufalá

Omlouvám se ale radši anonym nebo smazat. Už snad půl roku nebo víc mě pomalu každý den po probuzení bolí za krkem, ta bolest není tak hrozná. Jenže během chvíle to jde do hlavy. Začne mě bolet hlava, na kterou pak většinou nepomůže ani prášek. Ta bolest cestuje. Jednou je na levé straně hlavy, pak čelo, nebo jakoby nahoře…při té bolesti si musím jít lehnout, nejsem schopná pořádně fungovat, ovšem když jsem v práci, musím chtě nechtě fungovat. Nechci už jíst prášky :( v práci je málo lidí, za marodku dostanu akorát čouda od kolegyň, tedy pohledy jako: sakra to nejde vydržet?! Znáte to. Nemá někdo zkušenost s touto bolestí? jak se to řešilo? kolikrát si v zoufalství vezmu i víc prášků a stejně nepomůžou. děkuii za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10139
2.9.20 06:53
@Anonymní píše:
Omlouvám se ale radši anonym nebo smazat. Už snad půl roku nebo víc mě pomalu každý den po probuzení bolí za krkem, ta bolest není tak hrozná. Jenže během chvíle to jde do hlavy. Začne mě bolet hlava, na kterou pak většinou nepomůže ani prášek. Ta bolest cestuje. Jednou je na levé straně hlavy, pak čelo, nebo jakoby nahoře…při té bolesti si musím jít lehnout, nejsem schopná pořádně fungovat, ovšem když jsem v práci, musím chtě nechtě fungovat. Nechci už jíst prášky :( v práci je málo lidí, za marodku dostanu akorát čouda od kolegyň, tedy pohledy jako: sakra to nejde vydržet?! Znáte to. Nemá někdo zkušenost s touto bolestí? jak se to řešilo? kolikrát si v zoufalství vezmu i víc prášků a stejně nepomůžou. děkuii za rady

a u doktora už jsi to řešila? Možná by pomohla rehabilitace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13540
2.9.20 06:57

No a doktor, neuro, ct hlavy? Správné sezení, cviky na páteř? Stěžovat si umí každý, ale dělat pro to něco je věc jiná.

Příspěvek upraven 02.09.20 v 07:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64551
2.9.20 07:10

No a u doktora jsi byla? Na fyzioterapii pravidelne chodis? Cvicis pripadne cviky doma? Nahrivas pater termoforem (suche teplo) atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
2.9.20 07:24
@Anonymní píše:
Omlouvám se ale radši anonym nebo smazat. Už snad půl roku nebo víc mě pomalu každý den po probuzení bolí za krkem, ta bolest není tak hrozná. Jenže během chvíle to jde do hlavy. Začne mě bolet hlava, na kterou pak většinou nepomůže ani prášek. Ta bolest cestuje. Jednou je na levé straně hlavy, pak čelo, nebo jakoby nahoře…při té bolesti si musím jít lehnout, nejsem schopná pořádně fungovat, ovšem když jsem v práci, musím chtě nechtě fungovat. Nechci už jíst prášky :( v práci je málo lidí, za marodku dostanu akorát čouda od kolegyň, tedy pohledy jako: sakra to nejde vydržet?! Znáte to. Nemá někdo zkušenost s touto bolestí? jak se to řešilo? kolikrát si v zoufalství vezmu i víc prášků a stejně nepomůžou. děkuii za rady

Je potřeba se nechat vyšetřit. Příčin může být mraky od nálezu na páteři, v hlavě…bez pořádného postupného vyšetření si nepomůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11715
2.9.20 07:36

Jak a na cem spis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
2.9.20 07:39

Já to měla, když jsem měla zablokovanou krční páteř. Musela jsem asi na 10 masáží, než mě dali dohromady. Mám sedavé zaměstnání, takže tím trpím. Ale po odblokaci už tyhle problémy nemám. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
2.9.20 08:22

Rehábko a poté cvičit, cvičit a zase cvičit. Já mám migrény způsobené právě krční páteří už od malička a jediná prevence je cvičení. Když se na cvičení vykašlu, tak potom taky dost trpím. A o správném sezení a poloze při spaní asi psát ani nemusím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 08:26
@cecetka píše:
Jak a na cem spis?

Manžel mi teda říká, že spím vždycky v šílených polohách :nevim: mám vyšší polštář, nesnesu málo pod hlavou.

• Citovat
  • Nahlásit
699
2.9.20 08:34

Dobrý fyzioterapeut by s tím mohl pomoct, ale chce to dodrzovat nějaké věci, ne jen pasivně odchodit rehabky. Čili naprosto bezchybně nastavit spaní - matrace, polštář, pak taky sezení v práci - židle, výška monitoru, sklon klávesnice, aby ses nehrbila. Dost podstatný vliv na krční páteř má průvan. I boty můžou hrát roli, ovlivňují postavení celého těla. Samozřejmostí je dostatečný pohyb a odpočinek. Tohle máš vyřešené? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9893
2.9.20 08:42

Jednoznačně to chce cvičit. Mě krční páteř poprvé začala trápit přes dvěma lety, klasické rehabilitace nepomohly. Začala jsem cvičit SM systém a tak do měsíce bylo po bolesti. Teď se páteř zase začala ozývat tak najíždím znovu na cvičení. A snad už u toho zůstanu. Ono člověk má často tendenci přestat cvičit, když ho nic nebolí. Ale to je podle mě špatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
2.9.20 09:34

1. zajdi za rehabilitačním lékařem a posléze na fyzioterapii a nech si udělat rehabilitační plán a především zvládni každý den cvičtit podle toho plánu. Lékař ti navíc může předepsat účinější prášky, než ibalgin, nebo čím se přecpáváš a ničíš si tím dlouhdoobým a přílšným užíváním žaludek a trávicí systém.

2. vyměň matrace a polštář za takové, co ti nebudou ničit páteř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5518
2.9.20 09:39
@Anonymní píše:
Manžel mi teda říká, že spím vždycky v šílených polohách :nevim: mám vyšší polštář, nesnesu málo pod hlavou.

nesneseš, ale budeš muset. Máš to z toho vyššího polštáře.
Vyměň hned polštář + pravidelné cvičení a za týden jsi v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5518
2.9.20 10:56
@vulpes píše:
nesneseš, ale budeš muset. Máš to z toho vyššího polštáře.
Vyměň hned polštář + pravidelné cvičení a za týden jsi v pohodě.

vím o čem mluvím, probouzela jsem se takhle rozlámaná a s pravidelnou dlouhodobou bolestí hlavy asi rok, než jsem teda zkusila vyměnit ten svůj úžasný naducaný péřový polštář za hrozný nízký. Od té doby už druhý rok mám každý večer pocit, že na tak hrozném polštáři neusnu (pocit celých 20 vteřin než usnu :mrgreen: :mrgreen: ), ale ráno jsem prostě v pohodě. A bolesti hlavy přijdou jen když se víc jak týden vykašlu na cvičení a běhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
2.9.20 21:08
@prejeta_zaba píše:
Dobrý fyzioterapeut by s tím mohl pomoct, ale chce to dodrzovat nějaké věci, ne jen pasivně odchodit rehabky. Čili naprosto bezchybně nastavit spaní - matrace, polštář, pak taky sezení v práci - židle, výška monitoru, sklon klávesnice, aby ses nehrbila. Dost podstatný vliv na krční páteř má průvan. I boty můžou hrát roli, ovlivňují postavení celého těla. Samozřejmostí je dostatečný pohyb a odpočinek. Tohle máš vyřešené? :nevim:
Žádný fyzioterapeut s ní nebude cvičit, pokud nebude vyšetřená.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama