Denní jídelníček 11měsíčního miminka

6.6.20 18:17

Denní jídelníček 11 měsíčního miminka

Maminky, prosim o radu, uz zacinam byt vycerpana :think: Muj chlapecek(za par dni 11 mesicu) ma takovy jidelnicek
5:30-7:00(jak se vzbudi) 200 hotoveho UM
8:30-9:00 ovocna presnidavka, nekdy pridam piskoty, suchary.. 100-180g
11:30-12:00 obed sklenicka nebo uvarim 180-200g
14:30:15:00 bily jogurt 150g
17:15-17:45 mlecna kase 150-180g
20:30 150-180 hotoveho UM
Usne mi vetsinou pri mlicku kolem te pul 9 vecer. Ale… V noci je to katastrofa, mezi pulnoci az 1 hodinou se vzbudi, strasne place, do te doby dokud ho neprenesu k sobe do postele. I tak to ale pokracuje, porad s sebou,,hazi,, ze strasny na stranu, krouti se, krci nozky. Vypada to, ze ho i boli brisko.. a takhle to jede az skoro do rana. Nevim, jestli je chyba v jidelnicku nebo se zubama, ale zoubky mu skoro bez pauzy rostou od pul roku( ma jich 6 vylezlych, dva na,,ceste,,)
Vim, ze budu asi za blbku, ale spis bych rada o nejaky nazor, mam jeste starsiho syna(4 roky) a uz si to nejal vybavuju.. dekuji :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1139
6.6.20 18:32

Ahoj :mavam: moje děti (dvojčátka) měli v tu dobu jídelníček úplně stejný kromě večeře :lol: skoro i ty časy :lol: teď po roce už jim to trochu měním a zkouším, aby se jídelníček trochu víc podobal tomu našemu. Jen mě napadá, že mu třeba nesedí ta kaše na noc :think: přece jen je docela sytá. Já dělala zeleninové polévky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.20 18:40

A co si davala k veceri? Me od doktora bylo receno, ze by mel mit alespon 4 mlecne slozky denne, coz odpovida 2 lahvickam mlicka, jogurtu a te kasi, v noci mlicko uz asi od 7 mesicu nechce, takze mi pediatr poradil davat kasi, ma ji ale 3 hodky pred spanim, takze by to mel mit straveny no :think: vubec jinak nevim, jak to vymyslet :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
6.6.20 18:41
@Teresska666 píše:
Maminky, prosim o radu, uz zacinam byt vycerpana :think: Muj chlapecek(za par dni 11 mesicu) ma takovy jidelnicek
5:30-7:00(jak se vzbudi) 200 hotoveho UM
8:30-9:00 ovocna presnidavka, nekdy pridam piskoty, suchary.. 100-180g
11:30-12:00 obed sklenicka nebo uvarim 180-200g
14:30:15:00 bily jogurt 150g
17:15-17:45 mlecna kase 150-180g
20:30 150-180 hotoveho UM
Usne mi vetsinou pri mlicku kolem te pul 9 vecer. Ale… V noci je to katastrofa, mezi pulnoci az 1 hodinou se vzbudi, strasne place, do te doby dokud ho neprenesu k sobe do postele. I tak to ale pokracuje, porad s sebou,,hazi,, ze strasny na stranu, krouti se, krci nozky. Vypada to, ze ho i boli brisko.. a takhle to jede az skoro do rana. Nevim, jestli je chyba v jidelnicku nebo se zubama, ale zoubky mu skoro bez pauzy rostou od pul roku( ma jich 6 vylezlych, dva na,,ceste,,)
Vim, ze budu asi za blbku, ale spis bych rada o nejaky nazor, mam jeste starsiho syna(4 roky) a uz si to nejal vybavuju.. dekuji :lol:

Může mi dělat špatně ta kaše a nebo má ještě hlad? Zkoušela si mu dát mlíko i v noci? zkusila bych nedat tu kaši. Třeba ho bolí bříško :*

Příspěvek upraven 06.06.20 v 18:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3985
6.6.20 18:43

Mám o měsíc mladší dceru a jídelníček máme v podstatě stejný, jen to ranní mlíko má dřív, kolem 4 až 5 ráno. Kolem 8 snídá bílý. jogurt, kolem půl 12 oběd maso zelenina, o půl 2 UM, půl 5 až 5 ovoce, a večer si lámu hlavu. Ať sní cokoliv, stejně chce na spaní UM. Takže ji mezi půl 7 a 7 dám většinou jogurt s ovocem, zbytek oběda apod. A po osmé UM. To ma i 2× v noci. Kolem půlnoci nebo jedné a pak v ty 4 až 5. Pokud bych jí v noci UM nedala, dělala by to stejné, co tvůj syn. Nemá v noci třeba hlad? Jak dlouho už v noci nejí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.20 18:49

Ajo, ty polevky, jsem to spatne pochopila ;) no, on sni vsechno, diky bohu, ale spis nevim, kam nacpat tu dalsi mlecnou slozku :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.20 18:51

Holky, hlad asi ne, protoze v noci, i kdyz jsem mu nekolikrat zkousela udelat mlicko, tak si cucl, ale nasledne vyplivl, nechtel ho, davala jsem napit i caje, ale to si jen dvakrat cucne a nic. Mlicko v noc nepije uz od 7 mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.20 18:54

On mi kolem toho 7meho mesice vseobecne odmital mlicko, pak za mesic si to sedlo, ze alespon rano a vecer ho vypil. I pres to, ze od malicka spatne spi, ted ten mesic je dost hardcore :zed: predtim se mi budil treba jednou za noc, ale hned usnul, ale to taky jsem mu nedala mlicko, ale mel jen tu kasi, kterou jedl kolem 7-8 vecer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12975
6.6.20 19:04

Rano až vstane, což bývá mezi 6-7 má něco z výběru, šunka, sýr, chleba s něčím, kaši s ovocem, buchtu, pak svačina, ovoce do ruky nebo kaše pokud neměl ráno, vyjimečně ovocna přesnidavka. Oběd, jí v podstatě to co my, cca 200g ale už jsem douho nevážila. pak má tak různě ovoce, kapsičku, křupky, jogurt, někdy i tu šunku (to za zalezi co rano snidal, mugcake, a po spaní má větší sváču někdy zbytek od oběda, někdy polívku, záleží co je. Pap před spaním v 7 mlíko. 11 měsíců.

edit: v noci se nebudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
6.6.20 19:21

Náš malej je strašnej žrout. :D Takže cca od 7 od rána.. UM, chleba s lučinou, sušenky, křupky, rohlík, oběd (to, co jíme my, jí úplně sám a už celé kusy včetně masa), jogurt, ovoce, křupky, sušenky, někdy ještě krajíc chleba a před spaním UM. 9 zubů, 75cm, 9,5kg. V noci se vzbudí maximálně na čaj. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1600
6.6.20 20:23

Já jem úplně nezkušená, ale me by jen zajímalo, jak to mají malé děti s poměrem sacharidy/bílkoviny/tuky? Já myslela, že třeba podobně jako dospělý, ale jak to tak čtu tak to je za den chleba, sušenka, křupky, rohlík, ovocná přesnídávka, piškoty…tolik sacharidů a lepku nesním za den ani já, jsem z toho hrozně překvapená. Já sem někde slyšela, že děti nemsí tučné věci, ale nevěděla jse, že se jim musí dávát i tolik mléčných výrobků a sacharidu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
7.6.20 08:02

@skorotehotna tolik sacharidů se vůbec nemá dávat, mimino žádné křupky ani sušenky nepotřebuje, zvyká si akorát tak na blbý návyk jíst sladkosti. :roll: jako svačina je mnohem lepší ovoce a bílý jogurt ( např. Holandia). Ani moje 2,5 letá nežmoulá denně sušenky a křupky, nevyžaduje to, protože jsem ji na to neudělala návyk. Skoro 11 měsíční má v 6 hodin 210 ml UM, v 9 hodin bílý jogurt, ve 12 hodin oběd maso zelenina, v 15 hodin ovoce nebo ovocnou přesnídávku. V 17:30 kaši s UM, cca 180 ml. Když jí sní méně, dostane ještě před spaním 120 ml UM. A spí do 5-6 hodin do rána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1600
7.6.20 08:52

@LenaMarry díky za info, já o tom ještě vůbec nic nevim, ale hodně mě to překvapilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12975
7.6.20 10:28

@LenaMarry tak zrovna křupky se dají koupit i špaldové, my kupujem špenátové, řepové a mrkvové. Sladké vůbec. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
7.6.20 19:25

@debra.morgan vím, že jsou i relativně zdravé křupky, ale i tak je to hlavně nafouklý vzduch a jediné, k čemu je to dobré, je když se mimino učí žvýkat tuhou stravu. A i tak je to opruz, protože se to všude lepí. Výživovou hodnotu to má téměř nulovou. Jinak, pokud se dávají pravidelně, pěstují návyk pořád něco žmoulat a jíst. Je to ale každého věc, nikomu nic nevnucuju, jen říkám svůj pohled na věc. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama