Denni jidelnicek v 5 mesici???

2390
12.9.21 16:23

Denni jidelnicek v 5 mesici???

Ahoj maminky, poradte trochu tapu. Vsude je neco jineho… Jaky je denni jidelnicek vasich deti v 5 mesicich? Nemyslim co konkretne davate k jidlu. Ale kdy co. Priklad: rano um, dopoledne:? Obed: zelenina odpoledne:? Vecer: kase…
Nemyslim konkretni jidla, jen kdy davate mliko a kdy jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38450
12.9.21 16:37
@Renca8 píše:
Ahoj maminky, poradte trochu tapu. Vsude je neco jineho… Jaky je denni jidelnicek vasich deti v 5 mesicich? Nemyslim co konkretne davate k jidlu. Ale kdy co. Priklad: rano um, dopoledne:? Obed: zelenina odpoledne:? Vecer: kase…
Nemyslim konkretni jidla, jen kdy davate mliko a kdy jidlo.

V 5 měsících jsem jen kojila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
12.9.21 16:43

Já teda kojila, takže v 5 měsících jen mlíko. Nicméně ty píšeš o UM…tak to jste asi začali při ukončeném 4M ne?

Každopádně malá měla po měsíci zavedenou maximálně zeleninu a začínala jsem zavádět maso. Tzn. Jen oběd…v dalším měsíci jsem začala s ovocem jako svačinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5870
12.9.21 16:54

V 5ti měsících byla dcera 14 dní na příkrmech. Takže jsem stále jen zkoušeli zeleninu různé druhy, kombinace. Asi v 5,5m přidali maso a začali pomalinku i zkoušet přílohy některé kuskus (zavedení lepku) quinoa, pohanka, rýže…ale pomaličku. A pak někdy v 6,5m ovoce dopoledne (banán, přesnidávky…). Takže i v 6-7 měsíci stále převládalo mléko a jen dopoledne ovoce, oběd příkrm a zase mléko. Kolem až 9m jsme dali místo ranního mléka snídaní… a to ty kaše (nechápu proč je cpát hned v 5ti měsících a ještě na noc.. jsou to sacharidy, nabudí to, hůře se tráví, může bříško bolet a taky není to nic extra výživné) nebo i pak bílý jogurt… a pak 10m večeře zeleninové polévky, zeleninové placičky. A do roka jsme zvládli postupně nechat mléko jen brzo ráno cca 4-5 hodinou, pak snídaně, svačinka, oběd, na polední spaní UM, svačinka, večeře, před spaním větší dávku UM.
Pomaličku nespěchat :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14720
12.9.21 17:16

V 5 ti měsících jsem taky jen kojila, pokud jsi na UM, tak já nevima le u nás trvalo měsíc než vyzkoušely holky jen všelijakou zeleninu a k tomu pak maso, později se přidalo na svačinu ovoce..jogurt od 8.měsíce a kaše jako poslední a na snídani, Nehnala bych to tak rychle, nic vám neuteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26350
12.9.21 17:54

Kojení. Od 5 měsíce pomalu zkoušeli zeleninové pyré ( dýně, mrkev, brambory, batáty, brokolice atd.) Na pití vodu. Ale kojení většinou na pití stačilo dost dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
12.9.21 17:56

@Renca8 nasim klukům je teď pět měsíců a jsou děsní jedlíci… Příkrmy jsme zavedli od 4 m. Ráno mají UM okolo sedmé, pak další um v deset, v jednu mají zeleninu a vodu nebo čaj (maso mi jíst zatím odmítají), ve tři um v pět kousíček ovoce a vodu něco čaj (ovoce ochutnavaji, jelikož dr řekla, ať jim od6m dávám jogurt s ovocem), v sedm mají kaši na noc + trošku um na zapití :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24386
12.9.21 17:58

Ráno kojení, dopol kojení, oběd zelenina a pak dokojit, odpol kojení, večer kaše a těsně před spaním zas dokojit. Ale občas sem kojila i mezitím, prostě na požádání, plus v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5870
12.9.21 19:36
@Elea9 píše:
@Renca8 nasim klukům je teď pět měsíců a jsou děsní jedlíci… Příkrmy jsme zavedli od 4 m. Ráno mají UM okolo sedmé, pak další um v deset, v jednu mají zeleninu a vodu nebo čaj (maso mi jíst zatím odmítají), ve tři um v pět kousíček ovoce a vodu něco čaj (ovoce ochutnavaji, jelikož dr řekla, ať jim od6m dávám jogurt s ovocem), v sedm mají kaši na noc + trošku um na zapití :)

Ty jooo pět měsícu a už tolik jídla… to měla dcera někdy v 7-8m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
12.9.21 19:40

Jen kojeni a ted v 5,5 mesici jsme zacali se zeleninou, v case obeda, a nejakou dobu u toho jeste zustanem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
12.9.21 19:41
@Elea9 píše:
@Renca8 nasim klukům je teď pět měsíců a jsou děsní jedlíci… Příkrmy jsme zavedli od 4 m. Ráno mají UM okolo sedmé, pak další um v deset, v jednu mají zeleninu a vodu nebo čaj (maso mi jíst zatím odmítají), ve tři um v pět kousíček ovoce a vodu něco čaj (ovoce ochutnavaji, jelikož dr řekla, ať jim od6m dávám jogurt s ovocem), v sedm mají kaši na noc + trošku um na zapití :)

Ty jo, tolik jidla 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
12.9.21 19:46

@Veru1987 ale přibírají naprosto normálně. :nevim: A jsou schopni řvát rvat a řvát, doku jídlo nedostanou (nezabere chování, nošení, ani hračky…) :nevim: A ani mi po jídle nezvrací, že by ho měli jako moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5870
12.9.21 19:59
@Elea9 píše:
@Veru1987 ale přibírají naprosto normálně. :nevim: A jsou schopni řvát rvat a řvát, doku jídlo nedostanou (nezabere chování, nošení, ani hračky…) :nevim: A ani mi po jídle nezvrací, že by ho měli jako moc…

tak bych dala UM… podle mě jsou malí na tolik jídla. Já zaváděla zeleninu měsíc, pak maso a přílohy měsic, a až pak kolem 6,5m ovoce, kolem 9m kaše a to na snídaní a jen tak 2× týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
12.9.21 20:03

Já to dělám podle toho, co mi řekla dr… Že když dávám zeleninu, mám dávat kaši na noc a 14 dní předtím, než jim bude šest měsíců jim mám dávat ochutnat po malých kouskách ovoce… No a kdybys viděla, co ty dvě miminka dokážou stropit za scénu, když po koupání nedostanou kaši… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5870
12.9.21 20:06
@Elea9 píše:
Já to dělám podle toho, co mi řekla dr… Že když dávám zeleninu, mám dávat kaši na noc a 14 dní předtím, než jim bude šest měsíců jim mám dávat ochutnat po malých kouskách ovoce… No a kdybys viděla, co ty dvě miminka dokážou stropit za scénu, když po koupání nedostanou kaši… :mrgreen:

tak já jela prostě hodně pomaličku a postupně… kaše na noc už se moc nedoporučuje, ale každý dle svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat