Denní režim osmiměsíčního miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
199
26.1.22 20:55

Denní režim osmiměsíčního miminka

Ahoj holky, jdu pro řadu hlavně od zkušených maminek :D

Můj kluk (8 měsíců ) nas trošku trápí s jídlem ale i spánkem, tak se chci poradit, jak to vypadá u jiných :D

Budí se mezi 5-6 h ráno, dostane 230ml UM, je vzhůru tak do 7 h a pak si jdeme ještě zdřímnout spolu :lol:

Vzbudi se před 8h, cca v 9h dostane ovocný nebo ovocno-zeleninovy příkrm.
Pak jde zase spát po 10h. Spí 30min, výjimečně 1h.

V poledne dostane zeleninu, maso, případně těstoviny, rýží atd. Někdy dostane i dezert (malinko ovoce).
Pak jdeme na 2h ven a spí tak max 1h v kuse.

Kolem 15h dostane jogurt a někdy i ovoce (podle velikosti jogurtu).
Spánek tak v cca 16:30, spí max 30min.

Nekoupu ho denně, ale 1× za 2 dny.. takže někdy po probuzení koupeme a pak dostane kaši ( různé druhy, střídáme)kolem 18h a nejpozději v 19h jde spát. Vydrží do rána.

Moje dotazy jsou hlavně:

1. Kdy se omezí počet spaní přes den? Zatím těch 30 min mezi jídly mít musí, jinak je protivný a její, křičí..

2. Nechce pít nic než UM. Jak naučit na něco jiného? Neustále nabízím vodu, čaj, stavy domácí i kupovane.. nechce a odmítá

3. U večeře vždycky hrozně vyvádí, kňoura, neudrží pozornost, vzteká se a špatně jí. Jak to zlepšit aby papal dobře? Co případně dávat večer? Slyšela jsem polévky. Jaké a jak je třeba děláte?
Tekutější věci často prská..

4. Teď mu rostou další zuby( už má 2 dole) a jiná pije hrozně málo.. neotvírá pusinku vůbec. Jenom na jogurt, ten miluje..

5. Začala jsem mu dávat ode dneška rohlík na žužlani. Lepek už má zavedený dávno, občas si dá sušenku a tak. Ale moc mu nejde papat rukama. Spíš si hraje. Jak ho to naučit správně?
Jinak chleba s máslem nechtěl, brečel když ochutnal :lol: ale budu zkoušet různé varianty..

6. A dotaz ohledně držení lahvičky nebo hrnečku. Nechce si noc držet, jen si s tím hraje. Učící hrneček mám od twistshake a tak nepochopil jak pít ještě.. nějaká rada?

Moc děkuji za přečtení slohu a budu ráda za jakoukoliv radu :srdce:

Terka a Tomík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19008
26.1.22 21:07

1. Nech ho spat, jak potrebuje.
2. Zkousej dal, prijde to.
3.Polevky jakekoliv, preferuju vyvary s necim nebo zeleninove vyvary s necim (jahly, pohanka, cervena cocka, vajicko…)
4. Kdyz nemaji ci rostou zuby, spousta deti je jenom na mliku.
5.rohlik se lepi na patro a chleba s maslem je vyzivova zbytecnost (i ten rohlik). Vubec bych nedavala/nenutila.
6. Nech mu to k dispozici, at zkousi, nauci se sam. Plus muze okoukavat od tebe. Fajn vec je klasicky Rajec s pitkem, z toho to pochopi snad vsichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5426
26.1.22 21:08

Obecně, aniž bych musela odpovědět na každý bod zvlášť: chceš toho strašně moc po osmiměsíčním miminu. Je to kojenec. Má nárok hodně spát, nechtít pít nic než mlíko (spousta dětí v jeho věku je zcela legitimně ještě plně kojená a příkrmy úplně odmítá) a neumět si držet lahvičku nebo se sám nakrmit. Dej mu čas a prostor se s věcmi seznamovat po svém, aniž by je hned uměl správně používat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
26.1.22 21:09
@Terezka-95- píše:

1. Kdy se omezí počet spaní přes den? Zatím těch 30 min mezi jídly mít musí, jinak je protivný a její, křičí..

2. Nechce pít nic než UM. Jak naučit na něco jiného? Neustále nabízím vodu, čaj, stavy domácí i kupovane.. nechce a odmítá

3. U večeře vždycky hrozně vyvádí, kňoura, neudrží pozornost, vzteká se a špatně jí. Jak to zlepšit aby papal dobře? Co případně dávat večer? Slyšela jsem polévky. Jaké a jak je třeba děláte?
Tekutější věci často prská..

4. Teď mu rostou další zuby( už má 2 dole) a jiná pije hrozně málo.. neotvírá pusinku vůbec. Jenom na jogurt, ten miluje..

5. Začala jsem mu dávat ode dneška rohlík na žužlani. Lepek už má zavedený dávno, občas si dá sušenku a tak. Ale moc mu nejde papat rukama. Spíš si hraje. Jak ho to naučit správně?
Jinak chleba s máslem nechtěl, brečel když ochutnal :lol: ale budu zkoušet různé varianty..

6. A dotaz ohledně držení lahvičky nebo hrnečku. Nechce si noc držet, jen si s tím hraje. Učící hrneček mám od twistshake a tak nepochopil jak pít ještě.. nějaká rada?

Moc děkuji za přečtení slohu a budu ráda za jakoukoliv radu :srdce:

Terka a Tomík

Mám taky 8m čtvrtého kluka a…
1. Je důvod to schrupnutí omezit? ve spánku se vyvíjí mozek, nervová soustava a je to miminko, at si dáchne, když je pak spokojené.
2. Je důvod mu nedávat UM? já měla všechny děti převážně na mlíku skoro až do roka. Mlíko s kaší, mlíko s přesnídávkou…ale co nejvíce mlíka. Podle mě není důvod mu mlíko brát, když mu chutná.
3. Večer vždycky kašičky (jáhlová, pohanková, piškotová). Bud tekutou z lahvičky nebo potom na lžičku.
4. A zase :-)…když miluje jogurt, tak proč mu ho nedávat? někdy čistý, někdy s mlíkem, někdy s přesnídávkou, s piškotovou kaší…atd.
5. Já bych teda rohlík, ani sušenku, prostě nic na žužlání nedávala, ale to je individuální. Bych se bála, že se mi udusí.
6. Že nedrží nic v rukou není zvláštní, to přijde samo. Ale podle mě je brzo. Mě se to nejlépe děti naučily v kočárku v zimě, když jsou nabalené a nemůžou moc máchat rukama :-) tak se naučili držet lahvičky s mlíkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
26.1.22 21:15

Myslim, ze jsem se 3 detma docela zkusena maminka, ale mozna prave proto z niceho nedelam takovou vedu. Deti v 8 m se kojily, asi spaly, lezly po zemi, spaly v kocarku na prochazce. Pokud mely rezim, tak vznikl z toho, ze spaly, jak potrebovaly a usnuly si pri kojeni, rozhodne nic, co jsem jim ja vytvorila. Asi jsem jim nabizela vodu, ale pochybuju, ze ji pily. Nedavala jsem jim rohliky, stavy ani susenky. Predpokladam masozelenina, presnidavka, jogurt. Nejmladsi nejedl jeste velmi dlouho nic. Ja nechapu, kde berou maminky tu potrebu si tak nakladat. Proste…materstvi neni zavod a standardne stimulovane dite si samo ke vsem vyvojovym etapam dojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
26.1.22 21:17
@SlečnaDahlia píše:
Obecně, aniž bych musela odpovědět na každý bod zvlášť: chceš toho strašně moc po osmiměsíčním miminu. Je to kojenec. Má nárok hodně spát, nechtít pít nic než mlíko (spousta dětí v jeho věku je zcela legitimně ještě plně kojená a příkrmy úplně odmítá) a neumět si držet lahvičku nebo se sám nakrmit. Dej mu čas a prostor se s věcmi seznamovat po svém, aniž by je hned uměl správně používat.
@misuled píše:
Myslim, ze jsem se 3 detma docela zkusena maminka, ale mozna prave proto z niceho nedelam takovou vedu. Deti v 8 m se kojily, asi spaly, lezly po zemi, spaly v kocarku na prochazce. Pokud mely rezim, tak vznikl z toho, ze spaly, jak potrebovaly a usnuly si pri kojeni, rozhodne nic, co jsem jim ja vytvorila. Asi jsem jim nabizela vodu, ale pochybuju, ze ji pily. Nedavala jsem jim rohliky, stavy ani susenky. Predpokladam masozelenina, presnidavka, jogurt. Nejmladsi nejedl jeste velmi dlouho nic. Ja nechapu, kde berou maminky tu potrebu si tak nakladat. Proste…materstvi neni zavod a standardne stimulovane dite si samo ke vsem vyvojovym etapam dojde.

Jo, presne.
Napsaly jste to moc hezky.
Jsem taky „lina matka“ a nevidim duvod si nejak pridelavat praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
26.1.22 21:17
@SlečnaDahlia píše:
:potlesk:…a já se to bála napsat tak naplno, abych tady nebyla za neschopnou matku s totálně zanedbaným miminem :lol: :lol: :lol:…ale určitě souhlasím. Já měla všechny děti v tomhle věku převážně na mlíku, příkrmy jsou občasné, spíše jen kaše, na lžičku nic nechce a miminko spokojené a šťastné.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
26.1.22 21:39

@Terezka-95- na všechno odpověď nemám, ale… Naši kluci začali pít čaj až okolo devátého měsíce a to jen při obědu a večeři. A stejně dávají pořád přednost um. Jinak z uciciho hrnečku jim pořád moc pít nejde, normálně jim dám občas napít :nevim: pak hrnečky nechám na stole a oni s nima teda většinou spíš jen hází :think:. Nejradši mají, když jim dám napít z obyčejného plastového hrnku. K veceri jedli do 8m jen různé kaše a pak jako druhou večeři těsně před spaním mléko… Okolo toho 8m dostávali zbytek od oběda (ale ne polívky, ty nejí ani jeden ),nebo jogurt s ovocem, banánové lívance a tak.. Prostě podle toho, co jedli zrovna přes den. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
26.1.22 21:43

@Terezka-95- ještě jsme zapomněla, že lahvičku s mlékem si drží sami od 5m…bohuzel neměli na výběr… Různé jsem jim pod flašky dávala polštářky a plyšáky, jedli dřív i 45 min.. A to jsem jim je držet odmítala, když jsem je musel au jídla ještě na střídačku zvedat. Tak si dost brzy přišli na to, že je jednodušší si tu flašku chytit a dát, jak je zrovna potřeba. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
26.1.22 21:48

Holky, chápu a děkuju za názory.
Musím upřesnit, že ho nenutím spát, nebo mu upiram mléko jak to možná vyznělo.
Jde o to, že se mléčná dávka nahradila jinou stravou a mléko už pak nechce.

S tím spánkem jde o to, že do mě hustí máma, že jakto že furt spí takhle atd.. dávám ho spát tak po 2,5h jak je na něm vidět únava ( poléhavá, mne si očka).
Tak jsem byla zvědavá jak je to jinde.
Nemám moc kde brát zkušenosti z života, pouze takové ty Rady a tabulky na netu, atd.
Např. Rady moji mamky jsou dej mu knedlík, osol mu to, dej tam cukr.. takže asi tak :D

Takže myslíte že pečivo s máslem či lučinou atd je ještě brzo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
26.1.22 22:05

@Terezka-95- myslim si, ze mu to extra neublizi, ale ani mu to nic neda. Ale my jsme celkove rodina, kde se snazim pecivo redukovat. Jakoze jasne, nejlepsi snidane u babicky bilej rohlik s nutelou, ale jinak je pro me pecivo nouzovka. A kdyztak pecu domaci zitnej chleba. Kazdopadne zas pak narazim ve skolce, kde furt je nejake pecivo s pomazankou a deti na to nejsou zvykle. Delam casto vlockove livance banan/jablko, jogurt, vlocky a trochu spaldove mouky, vajicko. Nechutnaji nam vlockove kase, tak tohle je cesta, kdy deti snedi s radosti neco s podobnym slozenim.
Na mamciny nevyzadany rady se vykasli. Mam zkusenost, ze cim vic a lip spi male dite pres den, tim lip spi v noci. Ona k nemu vstavat nebude…
A piti teda jsem ucila rovnou z panakovky, sklenicky a mam i zkusenost, ze voda z maminy sklenicky chutna vsem detem nejlip :) nestresuj se, urcite to vsechno zvladas s prehledem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
26.1.22 22:39

@Terezka-95- Ahoj, mám devitimesicniho a jen jednoho, tak oproti zdejším vicematkam se necítím moc fundovana v tom ti radit. Jako… jsem taky lina matka, jedu všechno podle syna jak se to jemu líbí (spaní, kojení, prikrmy). A dítě je šťastné a spokojené, i když ještě skoro nic nejí. Jedeme tedy BLW, zrovna ten chleba s palouckem už měl, ale zase ještě nikdy neměl nějakou sušenku. A co jako 8) zkus to neřešit, mamce to buď odkyvej a dělej si to dal po svém nebo ji vysvětli, ze ona už vás vychovala a teď je rada na tobě. ;)

Manzel zase často poslouchá od matky, ze jsme ho rozmazlili, ze spi s námi v posteli. :nevim: No a co. Pro nás to bylo jediné řešení, jak si zachovat zdravý rozum. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
26.1.22 23:14

@Terezka-95-
Mamu neposlouchej.

Chleba - jde o to, ze v tom nejsou moc nejake kvalitni ziviny. Radsi mu dat vyzivove plnohodnotne jidlo.
Oni toho nesni moc, tak je fajn, aby to malo, co sni, bylo kvalitni a nadupane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
26.1.22 23:21

Podle mě ho dáváš spát dobře, prostě tak, jak potřebuje. Jaké má mamka představy? :) Pokud dobře počítám, tak spí kolem 13-14hodin denně, to není moc nebo málo na kojence, 2,5h bdění mi taky přijde v pohodě. Každé dítě to má trochu jinak. Moje přešlo na 3 spánky někdy v půlce roce, na dva v 10 měsících, ale jiné dítě to zas může mít úplně jinak. Já jsem vypozorovala, že pokud je potřeba nějak upravit spánkový režim, tak se to vždy projeví, třeba složitým uspáváním, hodně brzkým vstáváním, budíčkem uprostřed noci a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
26.1.22 23:22

Jo a pečivo je fajn. Nechápu dnešní módu démonizace rohlíku a chleba. Normální polysacharidy, no.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat