Denní režim pětitýdenního miminka

37
19.5.18 18:12

Denni rezim petitydenniho miminka

Ahojte, prosim, podeli se nekdo o zkusenosti s 5-tydennim miminkem a starsim? Ten nas prdola ma 5 tydnu, doktorka rikala, ze ho mame krmit kazde tri hodiny, ze ho zbytecne nemame budit na jezeni kazde dve hodiny (meli jsme problem s pribiranim, tak jsme krmili castej), tak me zajima, jak to mate vy s podobne staryma mimcama? Maly ted teda ji po trech hodinach od zacatku predchoziho krmeni, takze ma cca 2 a ctvrt hodiny na spani, ale vetsinou nespi, krici v postylce. Moc ho nechci ucit na noseni na rukou, at to pak nechce celou dobu.. Mate zavedeny nejaky rezim, budite deti na jidlo, pres den, pres noc, nebo proste pockate, az se sami vzbudi? V noci totiz vetsinou spi a na jidlo ho budime. Tak me zajima, jestli budit nebo cekat, az nas vzbudi on.. Diky za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
760
19.5.18 18:29

Tak male miminko zadny rezim nema a ani se mu neda nastolit. Ja na jidlo v noci od sestinedeli nebudila, ale dcera pribirala az dost. Pokud pribira malo, tak budit, ale mozna bych v noci nechala spat treba tech pet hodin. Nic se nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.18 18:29

Já kojila a teda nikdy (kromě porodnice) jsem jídlo a buzení na jídlo neřešila, když spal 5h tak spal, když chtěl za 2,5h dostal. Ale syn přibíral v pořádku. A teda zvykat na nošení - na to mám svůj názor, jako bylo 9m u tebe v břiše, slyšel tvoje srdce, cítil Tě a teď má jen tak sám ležet někde v postýlce (pro něj obrovský prostor). Já tedy syna šátkovala od narození a nosím ho i dnes (v 18m) a teda nikdy toho nezneužil, pouze pokud měl trápení (zuby, bolest bříška, horečka atp). Ale nikomu to nenutím a jinak režim v tomto věku opravdu neměl :)
A pokud už přibírá dobře nebudilo bych :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4925
19.5.18 18:30

Pokud mas dost mlika nebo davas UM, tak bych v noci nebudila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
19.5.18 18:30

A ty ho necháš plakat, takového drobka malého? :(
Já děti mazlila, uspávala u prsa, kojila na požádání, první půlrok byl v jejich režii.
Pak jsem se už snažila nebezet na každé kviknuti, učila jsem nenásilně na svou postýlku (do té doby spali se mnou), už víc jedli příkrmy, tak se to trochu zpravidlnilo. V roce už mi spali celou noc, ve svém pokoji.

Rozmazlenost nevzniká z mazlení, ta vzniká v batolecím věku, když rodiče nenastavuji jasná a přesná pravidla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.18 18:31

Nechat dite 2 a ctvrt hodiny kricet v postylce :zed: natoz takhle maly miminko :zed: chudinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.18 18:32

@Helileli naprostý souhlas :srdce: syn tedy spal v posteli skoro do roka, ale byl dost kojený, teď v 18m spí krásně sám v postýlce (ta je tedy zatím v ložnici) ale brzy začneme učit v pokojíčku :) A teda mazlím ho dodnes a denně :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
19.5.18 18:36

@Bonitta1 mám 4mes chlapečka. Nikdy jsme na krmeni nebudili, v podstatě žádný režim od narození nemáme. Když se probudil, nabídla jsem prso, když byl ospalý, uspávali jsme. Pokud byl nespokojený a třeba kňoural v postýlce, chovali jsme, mazlili a utěšovali. Tak to jde dodnes. Nikdy bych ho nenechala plakat v postylce a argumentovat to tím, co uvádíš, je blbost. Můj malej jde z ruky do ruky a přesto v klidu zvládne usnout nebo si v postylce sam hrát. Kdy jindy bys chtěla dítě nosit? Až mu bude 20? :lol: Miminko pláče třeba proto, že potřebuje pomazlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
19.5.18 18:46

@Bonitta1 Na kojení bych nebudila, pokud by nehubnul. Ale nechat ho brečet v postýlce je hnus :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
19.5.18 18:52

Dve hodiny v posteli nekrici, to bych ho zas nenechala. Dame ho spat a dokud neusne (coz nekdy trva dlouho), tak je v klidu. Ozve se jen, kdyz mu vypadne dudlik. Pak ale spi jen hodinu a zbytek treba pul hodky krici. Takze ho chvilku nechame, jestli neprestane a zase neusne a kdyz ne, trenujem na brisku a krmime. Jen ze doktorka rikala, ze nemame krmit kazde dve hodiny, tak to smerujem na ty tri hodiny. Ale uz ho teda nechame a budit nebudem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
19.5.18 19:07

Dcera mi pribirala pomaleji, presto jsem ji nebudila, rozhodne ne v noci (to jen v porodnici ty 4 dny)… Pres den to nejak samo vyplynulo, cca co tri hodinky… Pokud plakala, zjistovala jsem, proc (hlad, plinka, brisko,…) Jednou na navsteve u sestrenky jsem ji mela u prsa skoro cele odpoledne :lol:, jen proto, ze jsem proste nevedela, proc place a u prsa byla v klidu (byly ji necele 3 mesice)… Chce to cas se szit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
19.5.18 19:09

V noci spát třeba pět hodin se nic nestane a proboha nosit houpat mazlit.. Nezkazí se!!! Bože chudák malý nenechat řvát :srdce: :srdce: vše má své období, syny jsem uspavala houpáním a samo se to upravilo postupně od uspavani v posteli přes usínání samo. Malé miminko tě potřebuje, kojit často, ale jestli už pribira, nechat spát. Když spi jakoby jedl a roste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
19.5.18 19:46

Nikdy jsem nebudila, ani když dcera přibírala „málo“ podle tabulek…Ona mi to teď stejně vynahrazuje, ve 4m se to zlomilo a začala se budit co 2h v noci a obecně má to spaní úplně na prd.
A prosímtě, nenechávej jí plakat. Neexistuje moc nošení, moc mazlení…Zkrátka moc lásky. Ono se ti to jednou vrátí. Jsi středobod jejího vesmíru a tak to má být.
Já dceru uspávám i teď v 8m. Jako malá to sice nevyžadovala, ale od určité doby prostě doma přes den neusne, takže spí v kočárku a večer jí houpáme. Akorát přes noc zvládá usnout znovu sama ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2928
19.5.18 19:47

Syna jsem na jídlo nikdy nebudila, v noci spal a spí krásně, proč toho nevyužít k vlastnímu odpočinku. Když měl hlad, probudil se. Jinak režim si vlastně nastavil sám, přes den vyžadoval kojení po třech hodinách, na čem jsem lpěla a lpím, byl čas večerního koupání a kojení před spaním. Usínání se nám dlouho nedařilo dřív, jak v deset a později, ale večerní rituál jsme dodržovali, sedlo si to a nakonec už přes čtyři měsíce usíná před osmou a já mám čas pro sebe a pro manžela. Synovi je teď sedm měsíců a už půl hodiny spinká. Jak je starší, má víc pohybu a objevuje svět, tak je večer prostě unavený. Spí celou noc. Přes den dá ale jen dvě hodinky, většinou od 11ti do 13ti. To se poddá. :hug: Pokud už hezky přibývá, nechej spát jeho i sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
19.5.18 19:47

Má pět neděl a to by měl mít režim podle hodinek? Proč proboha? Navrhuju:

• vykašlat se na časování a snahu vnutit přírodě minutový rozpis
  • sledovat vlastní dítě a naslouchat mu
  • kojit, když má hlad - po dvaceti minutách, po třech hodinách, jak si řekne
  • nosit a chovat, když potřebuje mámu - je to teď jeho základní životní potřeba a ne, opravdu se nerozmazlí. Naopak naplněná potřeba kontaktu mu časem umožní na vás nebýt závislý a přitom mít spolu láskyplný vztah.
  • nechat spát, když je unavený
  • nebudit. Až bude mít hlad, však se vzbudí sám.
  • nenechat řvát (jako půl hodiny nechat řvát o samotě je za mě docela dost)
  • režim odvodit z toho, jak se budou vaše potřeby a zvyky slaďovat. Můžete se s důvěrou spolehnout na to, že se to stane a není třeba tam na sílu cokoliv rvát.

Malé dítě potřebuje spát, jíst a milující náruč. Pro bližší studium doporučuji kontaktní a podobná rodičovství, Nevýchovu nebo pozorovat košík s koťaty a mámou. To je možná vůbec nejpoučnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama