Denní stacionář III. Bohnice - zkušenosti

Anonymní
8.1.21 22:10

Denní stacionář III. Bohnice - zkušenosti

Zdravím, zajímalo by mně jestli tu má někdo osobní zkušenost (nebo zprostředkovanou od někoho známého) s denním stacionářem III. v Bohnicích?

Zajímalo by mně jak probíhá ten pohovor s lékařem (nedokážu si představit na co se budou všechno ptát) a jaká je pravděpodobnost, že člověka do tohoto 6-týdenního programu přijmou? Velmi bych o tuhle šanci stála, protože už nezvládám fungovat, ale bojím se, že dostat se tam nebude jen tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15430
8.1.21 22:50

Budou se tě ptát na to jak jsi na tom, co tě trápí, jak ti prozatím probíhá léčba, možná na něco z tvého života. Budou se ptát na návykové látky.

Primárně potřebují ověřit jestli jsi stabilizovaná na tolik, aby mělo smysl pouštět se do intezivnější psychoterapie a navíc ve skupině a nebo počkat, až zaberou léky. Plus potřebují ověřit jestli tedy tvoje potíže spadají do těch, pro které má ta skupiny význam.

Říkej pravdu - nesnaž se vyhovět tomu co si myslíš že chtějí slyšet. Jak je to s naplněností programu to nevím, ale nejde o to že by bylo prestižní se do toho proramu dostat, ale že může být že prostě ještě potřebuješ třeba chvíli než zaberou léky, nebo by pro tebe byl vhodnější individál. To se nedá posoudit jinak než právě tím pohovorem.

Těžko říct někomu, kdo je asi úzkostný, aby se toho nebál - tak tedy přeju dostatek sil, aby se ti úzkost podařilo překonat a klaplo to.

Obecně III. primariát je docela fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 16:56
@Ou píše:
Budou se tě ptát na to jak jsi na tom, co tě trápí, jak ti prozatím probíhá léčba, možná na něco z tvého života. Budou se ptát na návykové látky.

Primárně potřebují ověřit jestli jsi stabilizovaná na tolik, aby mělo smysl pouštět se do intezivnější psychoterapie a navíc ve skupině a nebo počkat, až zaberou léky. Plus potřebují ověřit jestli tedy tvoje potíže spadají do těch, pro které má ta skupiny význam.

Říkej pravdu - nesnaž se vyhovět tomu co si myslíš že chtějí slyšet. Jak je to s naplněností programu to nevím, ale nejde o to že by bylo prestižní se do toho proramu dostat, ale že může být že prostě ještě potřebuješ třeba chvíli než zaberou léky, nebo by pro tebe byl vhodnější individál. To se nedá posoudit jinak než právě tím pohovorem.

Těžko říct někomu, kdo je asi úzkostný, aby se toho nebál - tak tedy přeju dostatek sil, aby se ti úzkost podařilo překonat a klaplo to.

Obecně III. primariát je docela fajn.

Ahoj, díky za informaci. Já tam jdu „z venku“, nemám v ruce žádné doporučení přímo od psychoteraputky (i když ta mě za ten krok chválí), ani od psychiatra. Je to moje vlastní iniciativa, protože už se neumím z toho bludného kruhu úzkostí a myšlenek vymotat sama s pomocí jen psychoterapií 1× týdně. Už prostě nemůžu moc fungovat.

AD mám zpět už skoro měsíc, sedí mi stejně jako předtím - pomohli mi odbourat fyzické projevy úzkosti. Ale samozřejmě léky nevyřeší všechno, musí se pracovat i s hlavou.

Když jsem si objednávala na pohovor, tak se mě sestra ptala s čím tam chci přijít a jako nic nenamítala, když jsem jí to popsala. S tím, že nástupy jsou od pondělka a případně bych mohla 18. nastoupit.

Já se ani tak nebojím toho pohovoru samotného, o svých potížích nemám problém mluvit. Jen spíš se bojím zamítnutí. Ale těžko říct, zda mi ten stacionář vůbec pomůže. Kdysi jsem byla v RIAPsu a tam mi pomohli hodně, jen tentokrát mě odtamtud doktorka vypoklonkovala s práškama na spaní a radou, ať si nechám navýšit AD…

• Citovat
  • Nahlásit
3591
9.1.21 17:49
@Anonymní píše:
Zdravím, zajímalo by mně jestli tu má někdo osobní zkušenost (nebo zprostředkovanou od někoho známého) s denním stacionářem III. v Bohnicích?Zajímalo by mně jak probíhá ten pohovor s lékařem (nedokážu si představit na co se budou všechno ptát) a jaká je pravděpodobnost, že člověka do tohoto 6-týdenního programu přijmou? Velmi bych o tuhle šanci stála, protože už nezvládám fungovat, ale bojím se, že dostat se tam nebude jen tak.

Ahoj, s DS III. zkušenost nemám, ale byla jsem opakovaně hospitalizovaná na pavilonu 1, který je hned naproti pavilonu 3. Na pavilonu 3 je tuším 18 lidí hospitalizovaných (nevím, jestli to tam ještě nemají zavřené pro hospitalizované, protože před Vánoci to pro nedostatek personálu zavírali) a 18 lidí dochází na DS. Jedna spolupacientka tam byla a říkala, že personál na trojce hrozně fajn. Jen primáře, který je stejný na pavilonu 3 a pavilonu 1 nemám moc ráda, přijde mi hrozně namyšlený. Tak moc držím palce, ať ti to tam pomůže a určitě se neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 18:25
@Lollitka píše:
Ahoj, s DS III. zkušenost nemám, ale byla jsem opakovaně hospitalizovaná na pavilonu 1, který je hned naproti pavilonu 3. Na pavilonu 3 je tuším 18 lidí hospitalizovaných (nevím, jestli to tam ještě nemají zavřené pro hospitalizované, protože před Vánoci to pro nedostatek personálu zavírali) a 18 lidí dochází na DS. Jedna spolupacientka tam byla a říkala, že personál na trojce hrozně fajn. Jen primáře, který je stejný na pavilonu 3 a pavilonu 1 nemám moc ráda, přijde mi hrozně namyšlený. Tak moc držím palce, ať ti to tam pomůže a určitě se neboj.

Na trojce je primářem Šindlář ne? DS mají právě otevřený, to jsem si ověřila, když jsem se objednávala, klasicky nabírají v pondělky.

Díky. Já se fakt nebojím toho samotného stacionáře, ale toho aby mně tam vůbec vzali :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3591
9.1.21 18:38
@Anonymní píše:
Na trojce je primářem Šindlář ne? DS mají právě otevřený, to jsem si ověřila, když jsem se objednávala, klasicky nabírají v pondělky.Díky. Já se fakt nebojím toho samotného stacionáře, ale toho aby mně tam vůbec vzali :zed:

Jj, primář je MUDr. Šindlář. Dle mého názoru a názoru většiny mých spolupacientek z pavilonu 1 je velmi arogantní a povýšený. Vizita s ním naštěstí byla jen 2-krát týdně, předpokládám, že na trojce je to podobné. Jednou mi třeba řekl, že by mě totálně zpráškoval. Ale nevím, jestli vám v DS budou léky řídit psychiatři z pavilonu 3, nebo ambulantní psychiatr. Každopádně ostatní personál je prý vpohodě dle té spolupacientky. A proč se bojíš, že by tě nevzali? Jaký je podle tebe důvod, proč by tě nevzali? Jinak jsem si teď vzpomněla, že ještě jedna moje kamarádka byla opakovaně na pavilonu 3 a byla spokojená a ta má panickou poruchu s agorafobií. Každopádně moc držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 19:15
@Lollitka píše:
Jj, primář je MUDr. Šindlář. Dle mého názoru a názoru většiny mých spolupacientek z pavilonu 1 je velmi arogantní a povýšený. Vizita s ním naštěstí byla jen 2-krát týdně, předpokládám, že na trojce je to podobné. Jednou mi třeba řekl, že by mě totálně zpráškoval. Ale nevím, jestli vám v DS budou léky řídit psychiatři z pavilonu 3, nebo ambulantní psychiatr. Každopádně ostatní personál je prý vpohodě dle té spolupacientky. A proč se bojíš, že by tě nevzali? Jaký je podle tebe důvod, proč by tě nevzali? Jinak jsem si teď vzpomněla, že ještě jedna moje kamarádka byla opakovaně na pavilonu 3 a byla spokojená a ta má panickou poruchu s agorafobií. Každopádně moc držím palce.

„Super“, tak to jsem ráda, že můj pohovor povede právě on :zed:
No bojím se proto, že mu třeba nebudu schopná vysvětlit proč si myslím, že by mi to pomohlo a budu jen za blbku. Já mám úzkostně-depresivní poruchu už 10 let, 2× jsem skončila v RIAPSu a mezitím jsem normálně v rámci možností fungovala, klasické občas panické ataky, úzkosti atd. Ale před 3 měsíci mi začali bolesti podbřišku, které mi lékaři nedokázaly vysvětlit a mě to šíleně rozjelo úzkost - noční buzení s třesem, celodenní napětí, úzkosti. Vrátila jsem se obratem na AD, odezněly příznaky fyzické, ale vyeskalovala se hypochondrie (nebo jak to označit). Stresem jsem si vyvolala reflux a zánět jícnu a od té chvíle jen řeším kde mě co bodne nebo píchne a na co umírám. Což by ještě šlo, ale já jsem ve stavu, kdy sedím v podstatě pořád u PC a googlím diagnozy, nachází mi to samé rakoviny a já hystericky vyhledávám lékaře, aby se na mě podívali a řekli mi, že mi nic není. Klidně i opakovaně navštívím ORL lékaře protože mám pocit, že v krku mám rakovinu a ten předchozí se jen špatně díval. Kvůli jedné diskuzi na internu jsem poslední týden hysterická že všechny moje pihy jsou melanomy a že jsem na kontrole zapomněla 2 znaménka ukázat a že ty jsou určitě zhoubná.

Uvědomuju si jak je to šílené, ale nejde mi to ovládat, doprovází mě to v hlave 24/7 a zřejmě i vyvolává věci jako bolesti žaludku atd. Musím si pořád úzkostně koukat do úst a když vidím, že jsou tam 2 pidi krvavé tečky, chci to hned fotit a posílat do lékařské online poradny.

Už to nezvládám a potřebuji pomoc. Doufala jsem, že mi pomohou v RIAPSu, ale jak jsem psala - tam na to dr. reagovala jen zvýšením medikace a já se bojím, že mi v DS nebudou chtít pomoci se zvládáním úzkostí.

• Citovat
  • Nahlásit
3591
9.1.21 19:30
@Anonymní píše:
„Super“, tak to jsem ráda, že můj pohovor povede právě on :zed:
No bojím se proto, že mu třeba nebudu schopná vysvětlit proč si myslím, že by mi to pomohlo a budu jen za blbku. Já mám úzkostně-depresivní poruchu už 10 let, 2× jsem skončila v RIAPSu a mezitím jsem normálně v rámci možností fungovala, klasické občas panické ataky, úzkosti atd. Ale před 3 měsíci mi začali bolesti podbřišku, které mi lékaři nedokázaly vysvětlit a mě to šíleně rozjelo úzkost - noční buzení s třesem, celodenní napětí, úzkosti. Vrátila jsem se obratem na AD, odezněly příznaky fyzické, ale vyeskalovala se hypochondrie (nebo jak to označit). Stresem jsem si vyvolala reflux a zánět jícnu a od té chvíle jen řeším kde mě co bodne nebo píchne a na co umírám. Což by ještě šlo, ale já jsem ve stavu, kdy sedím v podstatě pořád u PC a googlím diagnozy, nachází mi to samé rakoviny a já hystericky vyhledávám lékaře, aby se na mě podívali a řekli mi, že mi nic není. Klidně i opakovaně navštívím ORL lékaře protože mám pocit, že v krku mám rakovinu a ten předchozí se jen špatně díval. Kvůli jedné diskuzi na internu jsem poslední týden hysterická že všechny moje pihy jsou melanomy a že jsem na kontrole zapomněla 2 znaménka ukázat a že ty jsou určitě zhoubná.

Uvědomuju si jak je to šílené, ale nejde mi to ovládat, doprovází mě to v hlave 24/7 a zřejmě i vyvolává věci jako bolesti žaludku atd. Musím si pořád úzkostně koukat do úst a když vidím, že jsou tam 2 pidi krvavé tečky, chci to hned fotit a posílat do lékařské online poradny.

Už to nezvládám a potřebuji pomoc. Doufala jsem, že mi pomohou v RIAPSu, ale jak jsem psala - tam na to dr. reagovala jen zvýšením medikace a já se bojím, že mi v DS nebudou chtít pomoci se zvládáním úzkostí.

Ahoj, tak to mě moc mrzí, ale jak píšeš, že ti nebudou chtít pomoci se zvládnutím úzkostí, tak já si myslím, že je to právě naopak, v DS III. se z veliké části právě na úzkostné poruchy specializují, jak jsem psala, tak tam byla kamarádka s PP a agorafobií. Naopak si myslím, že tvé problémy tam bude mít více lidí (jen třeba ne tolik vystupňované obavy o zdraví, ale třeba někdo taky, to se dozvíš). A ten pohovor máš tedy se Šindlářem? Hele třeba bude v pohodě, já jen psala svoji zkušenost a zkušenost mých spolupacientek. Ale to, že nám přijde arogantní, zas neznamená, že by tě nějak dusil, nebo nechtěl přijmout. A jdeš tam na pohovor teď v pondělí? Každopádně moc budu držet palce, ať tě vezmou (což předpokládám, že ano) a ať ti pomůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 19:47
@Lollitka píše:
Ahoj, tak to mě moc mrzí, ale jak píšeš, že ti nebudou chtít pomoci se zvládnutím úzkostí, tak já si myslím, že je to právě naopak, v DS III. se z veliké části právě na úzkostné poruchy specializují, jak jsem psala, tak tam byla kamarádka s PP a agorafobií. Naopak si myslím, že tvé problémy tam bude mít více lidí (jen třeba ne tolik vystupňované obavy o zdraví, ale třeba někdo taky, to se dozvíš). A ten pohovor máš tedy se Šindlářem? Hele třeba bude v pohodě, já jen psala svoji zkušenost a zkušenost mých spolupacientek. Ale to, že nám přijde arogantní, zas neznamená, že by tě nějak dusil, nebo nechtěl přijmout. A jdeš tam na pohovor teď v pondělí? Každopádně moc budu držet palce, ať tě vezmou (což předpokládám, že ano) a ať ti pomůžou.

Sestřička říkala, že jdu na pohovor s panem doktorem a on je podle netu jediný lékař (chlap), pak už je tam jen Mudr. Voráčková. Takže z toho jsem usoudila, že to bude s ním :nevim:

Na pohovor jdu ve čtvrtek, případně v pondělí 18. by měl být možný nástup na 6 týdnů. Sestra mi rovnou říkala, že jsou povoleny jen 3 absence, což jsem koukala jak to má člověk případně udělat, když musí někam za doktorem víckrát :-D

• Citovat
  • Nahlásit
3591
9.1.21 19:57
@Anonymní píše:
Sestřička říkala, že jdu na pohovor s panem doktorem a on je podle netu jediný lékař (chlap), pak už je tam jen Mudr. Voráčková. Takže z toho jsem usoudila, že to bude s ním :nevim:Na pohovor jdu ve čtvrtek, případně v pondělí 18. by měl být možný nástup na 6 týdnů. Sestra mi rovnou říkala, že jsou povoleny jen 3 absence, což jsem koukala jak to má člověk případně udělat, když musí někam za doktorem víckrát :-D

Aha, ale tak na netu je vždy uveden jen primář a vedoucí lékař a mám dojem, že ta Voráčková je vedoucí lékařka. Ale tak uvidíš, jestli je tam ještě jiný Dr., nebo primář. Tak to je docela brzy, že nástup hned 18. to je dobré. Ale s těmi třemi absencemi je to docela drsné, i když když jsem chodila na stacík do Esetu, tak jsme museli mít docházku nad 80%, každý den jsme tam zapisovali docházku do tabulky a po týdnu se to nějak hodnotilo. Ale chápu, že za 6 týdnů může mít člověk víc, jak 3 doktorky, zvlášť ty, když to zdraví tolik řešíš, ale třeba ti to zas pomůže k těm Dr. tolik nechodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 20:07
@Lollitka píše:
Aha, ale tak na netu je vždy uveden jen primář a vedoucí lékař a mám dojem, že ta Voráčková je vedoucí lékařka. Ale tak uvidíš, jestli je tam ještě jiný Dr., nebo primář. Tak to je docela brzy, že nástup hned 18. to je dobré. Ale s těmi třemi absencemi je to docela drsné, i když když jsem chodila na stacík do Esetu, tak jsme museli mít docházku nad 80%, každý den jsme tam zapisovali docházku do tabulky a po týdnu se to nějak hodnotilo. Ale chápu, že za 6 týdnů může mít člověk víc, jak 3 doktorky, zvlášť ty, když to zdraví tolik řešíš, ale třeba ti to zas pomůže k těm Dr. tolik nechodit.

Eset jsem chtěla taky zkusit, ale bohužel jim to začíná už 11.1. a pohovory už proběhly.
Zkoušela jsem ten RIAPS, tam mě vyhnaly s vyššímu dávkami, tak zkouším DS III., případně ještě zkusím Horní Palatu. Psychoterapeutka mi psala, že kdyby Bohnice neklapli, tak zkusíme najít něco jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
3591
9.1.21 20:20
@Anonymní píše:
Eset jsem chtěla taky zkusit, ale bohužel jim to začíná už 11.1. a pohovory už proběhly.
Zkoušela jsem ten RIAPS, tam mě vyhnaly s vyššímu dávkami, tak zkouším DS III., případně ještě zkusím Horní Palatu. Psychoterapeutka mi psala, že kdyby Bohnice neklapli, tak zkusíme najít něco jiného.

Já věřím, že to klapne, myslím, že diagnózami, které jsi popsala, spadáš do toho, co léčí.
No s RIAPSem taky nejsem spokojená, přišla jsem tam v krizové situaci a Dr. mi zavolala sanitku do Bohnic a vůbec se mnou nic neřešila. Na Horní Palatu jsem též chtěla chodit, prošla jsem 3mi vstupními pohovory u jedné z jejich psychiatriček a psychologickým vyšetřením u jejich psychologa, ale tam mi řekli, že mě neberou, že potřebuji delší dobu léčby a právě mě odkázali na Eset na 9ti měsíční stacionář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 20:29
@Lollitka píše:
Já věřím, že to klapne, myslím, že diagnózami, které jsi popsala, spadáš do toho, co léčí.
No s RIAPSem taky nejsem spokojená, přišla jsem tam v krizové situaci a Dr. mi zavolala sanitku do Bohnic a vůbec se mnou nic neřešila. Na Horní Palatu jsem též chtěla chodit, prošla jsem 3mi vstupními pohovory u jedné z jejich psychiatriček a psychologickým vyšetřením u jejich psychologa, ale tam mi řekli, že mě neberou, že potřebuji delší dobu léčby a právě mě odkázali na Eset na 9ti měsíční stacionář.

Já jsem s RIAPSem až do včera měla naprosto úžasné zkušenosti. Poprvé jsem tam byla na hospitalizaci i na stacíku a bylo to skvělé, hrozně mi to pomohlo. Ale to bylo dost i lidmi co tam se mnou byli. Podruhé jsem tam byla na pár dní na stacíku v krizovce a taky dobrý, jen horší kolektiv.

On mně včera totiž neviděl psycholog, ani psychiatr, ale klasická doktorka. Ale jak ta na mě nastoupila - přišla a hned co se posadila mi řekla „Můžete mi vysvětlit o co jde? já to vůbec nechápu totiž co máte za problém.“ Pořád jen mluvila o navýšení léků a když jsem jí říkala, že prostě nemůžu fungovat, že jdu ven se psem, ale nevnímám to, protože jsem zacyklená ve svojí hlavě s úzkostí, ani nejsem schopná uvařit, protože hledám co mi je, tak na mě jen koukala a že si mám brát přes den případně 1-2 lexauriny. A že si mám zkusit číst nebo pustit film, co mám ráda..jako bych se o to 3 měsíce nesnažila chovat se „normálně“ :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3591
9.1.21 20:48
@Anonymní píše:
Já jsem s RIAPSem až do včera měla naprosto úžasné zkušenosti. Poprvé jsem tam byla na hospitalizaci i na stacíku a bylo to skvělé, hrozně mi to pomohlo. Ale to bylo dost i lidmi co tam se mnou byli. Podruhé jsem tam byla na pár dní na stacíku v krizovce a taky dobrý, jen horší kolektiv.On mně včera totiž neviděl psycholog, ani psychiatr, ale klasická doktorka. Ale jak ta na mě nastoupila - přišla a hned co se posadila mi řekla „Můžete mi vysvětlit o co jde? já to vůbec nechápu totiž co máte za problém.“ Pořád jen mluvila o navýšení léků a když jsem jí říkala, že prostě nemůžu fungovat, že jdu ven se psem, ale nevnímám to, protože jsem zacyklená ve svojí hlavě s úzkostí, ani nejsem schopná uvařit, protože hledám co mi je, tak na mě jen koukala a že si mám brát přes den případně 1-2 lexauriny. A že si mám zkusit číst nebo pustit film, co mám ráda..jako bych se o to 3 měsíce nesnažila chovat se „normálně“ :zed:

Aha, no o lidech je to hodně, my měli naprosto úúúžasnou partu v roce 2009 na bývalém PCP (nyní NÚDZ). Tak je fajn, že 2-krát to pro tebe bylo přínosné v tom RIAPSu.
A ta doktorka teď přeci ale musela být psychiatr, ne? Nebo co měla za specializaci? Nějaký doktor jiné specializace než psychiatrie, přeci ani nemůže předepisovat většinu psychiatrických léků.
A co bereš za léky?
Takže ta Dr. s tebou takhle vyběhla? No snad DS III. v tomhle pomůže, jak rozcyklit ty tvé myšlenky.
Napadá mě ještě, kdyžtak třeba zkusit stacík v NÚDZ v Klecanech, tak ho mají zaměřený na skupinovou KBT a mají dobré výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 21:10
@Lollitka píše:
Aha, no o lidech je to hodně, my měli naprosto úúúžasnou partu v roce 2009 na bývalém PCP (nyní NÚDZ). Tak je fajn, že 2-krát to pro tebe bylo přínosné v tom RIAPSu.
A ta doktorka teď přeci ale musela být psychiatr, ne? Nebo co měla za specializaci? Nějaký doktor jiné specializace než psychiatrie, přeci ani nemůže předepisovat většinu psychiatrických léků.
A co bereš za léky?
Takže ta Dr. s tebou takhle vyběhla? No snad DS III. v tomhle pomůže, jak rozcyklit ty tvé myšlenky.
Napadá mě ještě, kdyžtak třeba zkusit stacík v NÚDZ v Klecanech, tak ho mají zaměřený na skupinovou KBT a mají dobré výsledky.

Mě sestřička co mě přijímala říkala, že pokud mi to nebude vadit, tak mě předá klasické doktorce kterou tam mají. Ona mi léky nepředepsala, přinesla mi jeden Cipralex abych si mohla vzít o půlku vyšší dávku, lexaurin na cestu tramvají a prášky na spaní tak aby mi vyšly do návštěvy mého lékaře. Podle mě to byla klasická dr. prostě.
Mám Cipralex, sedí mi, nemám po něm potíže žádné.
No jako vyběhla se mnou docela slušně :-D
Na NÚDZ jsem taky koukala, ale nejsem si jistá KBT, zda je to to pravé úplně pro mě, ale nevím jak to posoudit. Navíc to je pro mě dooost z ruky :/

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat