Dentální hygiena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 12:46
Dentální higiena

Co to je přesně kolik stojí? Udělá ji vám někde bez registrace. Můj zubař to nedělá ale jinak jsem sním zpokojena

Reakce:
vedma007
Kecalka 271 příspěvků 06.08.19 12:49

Dentální hygienu dělá zubní hygienista ne zubař. Jde o prevenci (zubař řeší už vzniklý problém) - vyčištění zubů tam, kde se člověk běžně kartáčkem třeba ani nedostane. Např od zubního kamene, které předchází paradontóze. Hygienista tě navíc naučí správně o svoje zuby pečovat (změří ti mezizubní prostory a doporučí mezizubní kartáčky atd.)
Stojí cca od 500 do 2000,– (u nás třeba vstupní kontrola 1200,–, další už jsou pak jen za 800,–). Některé pojišťovny na ni přispívají v rámci různých balíčků…

Tiffany1
Závislačka 4630 příspěvků 06.08.19 12:57

Sorry za OT, ale mám dotaz k dentální hygieně. Tak vas to prostě boli?? Já tomu nerozumim, mám obnažené krčky a to se prostě neda :nevim:

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 06.08.19 13:00

H CH K R D T N hygiena s kratkym tvrdym boze :pocitac:

Hygienu nedela zubar, ale dentalni hygienik a stoji ruzne - v Pze od 800 az treba 5 tisic, pokud ti beli zuby…

vedma007
Kecalka 271 příspěvků 06.08.19 13:02

@Tiffany1 myslíš, jestli bolí přímo ten zákrok? Spíš bych řekla, že je to nepříjemné (mám teď za sebou právě čištění 6 letého nánosu kamene, kdy jsem na návštěvu hygieny od porodu kašlala :oops: ), takže čistila fakt docela hluboku, ale dá se to přežít. Ale já mám asi vysoký práh bolesti, jen tak něco mě nerozhodí :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 13:03
@Tiffany1 píše:
Sorry za OT, ale mám dotaz k dentální hygieně. Tak vas to prostě boli?? Já tomu nerozumim, mám obnažené krčky a to se prostě neda :nevim:

Také trpím na obnažené krčky a na zubní hygienu chodím pravidelně 2× ročně vždy před preventivkou u zubaře. Ano je to velmi nepříjemné nicméně se to dá vydržet. Pojišťovna přispívá 500 Kč jednou ročně. Jsem také ráda, že zuby vždy po hygieně prokouknou a zmizí pigmentové skvrny.

Agáta 84
Kecalka 452 příspěvků 06.08.19 13:24

Já byla na DH když mi sundali rovnátka. Parádně mi hygienistka umyla i celý obličej :lol: ale zuby krásně prokoukly..Platila jsem 350kč a ještě jsem dostala mezizubní kartáčky..No a teď jsem byla znova, ale jinde a za stejný výkon jsem vyplázla 800kč..

P4ja
Extra třída :D 10596 příspěvků 06.08.19 13:28
@Tiffany1 píše:
Sorry za OT, ale mám dotaz k dentální hygieně. Tak vas to prostě boli?? Já tomu nerozumim, mám obnažené krčky a to se prostě neda :nevim:

Já měla paradontózu a první ošetření musela jít opravdu hluboko a dalo se. Potírala mně to znecitlivující vodou.

Jinak mně přijde, že je nepříjemné spíš to, jak si odklápí dásně. Jinak je to utz. A potom pískování.

sluníčkoi
Kecalka 263 příspěvků 06.08.19 14:30
@Anonymní píše:
Také trpím na obnažené krčky a na zubní hygienu chodím pravidelně 2× ročně vždy před preventivkou u zubaře. Ano je to velmi nepříjemné nicméně se to dá vydržet. Pojišťovna přispívá 500 Kč jednou ročně. Jsem také ráda, že zuby vždy po hygieně prokouknou a zmizí pigmentové skvrny.

To jsem nevěděla vždy platím že svého jakou máte pojistovnu?

Terez001
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 06.08.19 14:39

Já byla poprvé na DH nedávno a jako já nesnesu bolest jakoukoliv, ale tohle mi bylo chvílemi i příjemné :mrgreen: sem tam teda jsem sebou trochu cukla, ale nic hrozného.. prý to bylo tím, že jsem neměla toho kamene nějak moc. A ten pocit 8o že jsem nešla driv!!! Zuby mám jak po bělení, zářivé, už se mě pár lidí ptálo, kde jsem si nechala belit zuby. Po čištění zubů mam po celý den pořád čistý pocit v puse, prostě úplně 100 a 1. Už se těším na dalsi návštěvu :D mě to stálo 1100,–

Váš příspěvek
Reklama