Dentální hygiena - s jakou cenou cca počítat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 18:21

Dentální hygiena - s jakou cenou cca počítat?

Dobrý den, poprvé v životě (jsem ostuda) se chystám na dentální hygienu. Se zuby jsem nikdy neměla problémy, k zubaři chodím 2× do roka, ale chci se začít o zuby více starat. Jde mi především o bělení zubů. Prosím, máte představu/zkušenost, s jakou částkou počítat na vstupní prohlídku a následně to bělení? Děkuji..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
577
11.1.22 18:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, poprvé v životě (jsem ostuda) se chystám na dentální hygienu. Se zuby jsem nikdy neměla problémy, k zubaři chodím 2× do roka, ale chci se začít o zuby více starat. Jde mi především o bělení zubů. Prosím, máte představu/zkušenost, s jakou částkou počítat na vstupní prohlídku a následně to bělení? Děkuji..

V Praze dentální hygiena od 2000 Kč (já platím cca 2200, ale chodím 2× za rok, když chodíš, jak máš, taky ty další návštěvy jsou. pak kratší a levnější), bělení cca od 10k nahoru (záleží na ordinaci, technice atd.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
11.1.22 18:34

Já platila první dentální hygienu asi 1100 Kč, pak ty následovný už jsou levnější. Asi 900 Kč. Ale je to tady docela drahej kraj, tak možná je to někde levnější. Vysloveně bělení nevím, to je asi zvlášť. V rámci dentální hygieny u nás provádí odstranění zubního kamene a pigmentace na zubech + nácvik správného cvičení, výběr mezizubního kartáčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
11.1.22 18:36
@Anonymní píše:

Ja byla minulý rok v Táboře(Jihočeský kraj) první návštěva byla na hodinu asi za 1500,– a druhá návštěva teď v lednu ta byla na půl hoďky asi za 850,–. Ale vím že o něco málo letos zdrazovali. S belenim zkušenost nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
11.1.22 18:40

U nás, Zlínský kraj cca 1200,– první návštěva a pak 900,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
11.1.22 18:45

První návštěva kolem 1000,–
Ale mrkni na svou pojišťovnu, některé hradí alespoň část. 205 myslím 500,– ročně.
Další návštěvy jsou už levnější.
Jak je to s bělením nevím, ale když budeš chodit často, tak výrazně zbělají :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8145
11.1.22 19:16

První dentalka 700, druhá 1000. Bělení je hodně rozdílné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3331
11.1.22 19:25

Já platím kolem 700,–. Vstupní byla asi vic, už nevim přesně. Hradec Králové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
11.1.22 19:31

Jihočeský kraj - Písek 1. návštěva cca 1200Kč. Druhá kontrola+ bělení nějakou pastou a uv celkem cca 1500Kč. Běžná kontrola kolem 700Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
11.1.22 19:41

VZP nově přispívá 300,– Je nutné požádat do konce března.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
11.1.22 19:41

Proč ostuda? Já do svých zubů nikdy neinvestovala víc než na nákup běžné pasty a kartáčku. Mám přitom zuby, že mi je většina lidí může jen závidět. Do žádneho bělení bych se ani nepouštěla, protože bych se bála, že si tím naruším sklovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
11.1.22 20:03

Ty jsi ještě nikdy nebyla na hygieně, ale rovnou ti jde o bělení? To je trochu barokní přístup, co? :D (na co mýt vlasy, nasadim paruku)

Ceny už zmíněny byly, hygiena na okraji Prahy kolem 1000,–
Bělení mnohem více…. Ale nad tím bych fakt přemýšlela až po hygieně a vyjádření hygienistky. Hlavně často stačí jen pece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1497
11.1.22 20:08

Dentální hygiena rozhodně není povinná a není tvá ostuda, že jsi na ní nebyla. Pokud nemáš problémy, je to jen vyhazování peněz. Jen nenasytní dentisté si z DH udělali dobrý business, který jim většina basti i s navijákem.
Mimochodem od letoska je jen jedna návštěva u zubaře hrazená, druhá kontrola je jen podle uvážení zubaře. Tak bacha na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 20:25

@vulpes
Nechápu, co je na tom divného? 8o :nevim:
Na bělení už jsem se informovala u své zubařky a ta mě poslala na dentálku. Se zuby problém nemám, pouze řeším odstín, proto se tam chystám…. Tak moc nechápu, co je na tom barokního…..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 20:26

@roba18
Děkuji, mně právě trochu i znervóznělo, že jsem snad jediná v okolí, co na ní nechodí:)))

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat