Dentální hygiena v Erpetu (Praha)

23.2.16 12:40

Dentální hygiena v Erpetu (Praha)

Nemáte prosím zkušenost s dentální hygienou v Erpetu v centru Prahy? Jakou a s kým konkrétně? Hledám hygienistku s nadšením pro svůj obor, hodně komunikativní. Můžete případně doporučit jiné pracoviště? Vím od své známé, že není dobré jít kamkoliv. Byla u DH, které se na vše ohledně čištění zubů musela vyptávat z vlastní iniciativy, navíc ošetření bylo dost bolestivé… Děkuji za tipy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3250
23.2.16 13:02

S Erpetem neporadím. Chodím do Arbes dent, Praha 5. je to moje třetí DH. DRahé, ale řeknu ti to takhle : pokaždé se těším:) KOnkrétně chodím k Simoně Behancové

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.16 15:11

Děkuji za doporučení DH. V tom Erpetu je to podobně drahé… Erpet bych měla po ruce, ale jestli nenajdu pozitivní reference na někoho konkrétního od nich, tak asi spíš zkusím ten Arbes Dent. Snad někdo ještě zareaguje… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.16 19:04

Opravdu nikdo nemá zkušenost s DH v Erpetu? Případně i jinde v samém centru Prahy??? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
25.2.16 20:16

Ja myslim, ze na dentalni hygiene neni moc co pokazit, ze je uplne fuk na jakou kliniku pujdes. V Erpetu jsem teda nebyla, ale vyzkousela jsem nekolik ruznych klinik v Praze a vsude je to plus minus stejne, jedine co nedoporucuji je Brandeis klinika. Dentalni hygienicka je vystudovana psycholozka a ma dost velkou potrebu cloveka psychologicky rozebirat, vic toho namluvi nez udela, uz jsem k ni znova nesla. Klidne do toho Erpenu jdi, kdyz sis ho vybrala, nemyslim si, ze to bude spatne, klinika celkem znama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.16 20:53

Děkuju moc za názor. Teď jsem si ještě všimla, že některé DH mají za sebou VOŠ, některé VŠ :think:… To asi při výběru konkrétní DH nebude rozhodující, nebo co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
26.2.16 00:12

Nerekla bych, ze by to melo nejakej vliv, spise bych mozna vybirala podle delky praxe. Ja jsem to podle VS ci VOS nevolila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 12:26

Hm, ta délka praxe je dobrý nápad. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Muzz
26.2.16 13:20
@lauraka píše:
Ja myslim, ze na dentalni hygiene neni moc co pokazit, ze je uplne fuk na jakou kliniku pujdes. V Erpetu jsem teda nebyla, ale vyzkousela jsem nekolik ruznych klinik v Praze a vsude je to plus minus stejne, jedine co nedoporucuji je Brandeis klinika. Dentalni hygienicka je vystudovana psycholozka a ma dost velkou potrebu cloveka psychologicky rozebirat, vic toho namluvi nez udela, uz jsem k ni znova nesla. Klidne do toho Erpenu jdi, kdyz sis ho vybrala, nemyslim si, ze to bude spatne, klinika celkem znama.

Všiml jsem si, že řada DH má titul Bc nebo Mgr nebo taky Ing. U toho inženýra to je zřejmé, že to je mimo obor. Bohužel tituly Bc a Mgr klamou. Bakalářka může být v oboru DH, ale mnohdy není. Magisterský diplom v DH snad ani neexistuje, v oboru by mohlo být ještě nějaký zdravotnický obor, třeba jako zdravotní sestra.
Nepřijde mi zásadní rozdíl ve vzdělání mezi DiS a Bc, co se týže oboru DH. Spíš jde o to, aby škola měla kvalitu. Náročnější VOš může být lepší než pochybná fakulta, která ovšem udělí Bc. Jinak teorie získají na obou školách dost. A pak jde hlavně o šikovnost. Množství předepsané praxe bude asi stejné jak u bc, tak i voš studia.
Mít DH, která má další vš studium není nutně velké štěstí. Z toho je asi lepší variantou, když si některá nejdřív udělá nějakou vš, pak teprve absolvuje studium na DH. Pokud to je opačně, tj. po svém studiu studuje něco dalšího, což ovšem zpravidla není obor k uživení (protože dále dělá DH), tak to jak plus nevidím. Dá to mnohdy leda pocit nadřazenosti z podřadné vš, kam řadím třeba všjak - jestli jsem uvedl název správně. Potom ten titul si tam vůbec nemá psát, koho to zajímá, že má nějaké vzdělání mimo obor, kterým se neživí. Vrchol trapnosti mi pak přijde prodavač v eshopu, který na fakturu si uvede titul magistra. Já bych se naopak spíš styděl, že tu školu mám a dělám prodavače. Rozhodně bych titul na fakturu u takové pozice si nedával.

• Citovat
  • Upravit
26.2.16 17:37

Hm, to je zajímavá úvaha. Je asi fakt, že pokud si DH dělá další studium, nemůže se své práci několik let věnovat na 100%. A přeběhlíci z jiných oborů (často ne právě nejmladší) se do problematiky DH nemohli zcela ponořit. Vychází mi z toho, že je dobré dát částečně na zkušenost jiných pacientů, částečně (po přečtení CV) na vlastní úsudek a intuici… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Muzz
26.2.16 21:37
@Bozena Bozska píše:
Hm, to je zajímavá úvaha. Je asi fakt, že pokud si DH dělá další studium, nemůže se své práci několik let věnovat na 100%. A přeběhlíci z jiných oborů (často ne právě nejmladší) se do problematiky DH nemohli zcela ponořit. Vychází mi z toho, že je dobré dát částečně na zkušenost jiných pacientů, částečně (po přečtení CV) na vlastní úsudek a intuici… :think:

Já si myslím, že je v pořádku, když kdokoli dále studuje a to i při zaměstnání. Pokud nějaká inženýrka pak vystuduje voš v oboru DH, protože ji ta práce bude bavit, tak to mi nevadí, naopak tu mám pro to uznání. Mé otazníky se spíš týkají doho, že DH vystuduje nějaké studium mimo obor DH a tím titulem se pacientům prezentuje. DH na rozdíl o zdravotní sestry zatím nemá magisterské studium, o doktorském nemluvě. Pokud paní DH připadá, že její práce je málo na úrovni, tak ať si vystuduje nějakou vš a pak v tom oboru pracuje. Nedává mi smysl studovat vš a zůstávat dále u méně kvalifikované práce. V konkrétním případě, co mám na mysli, tak šlo o studium na Univerzitě Jana Amose Komenského, která má problémy s akreditací a o její kvalitě se dosti psalo. Pokud si někdo dělá školu, o jejíž kvalitě nemám valné mínění, aby pak měl titul ač své „vzdělání“ při práci nepotřebuje, tak jen říkám, že tím mě neoslní. Dokud dotyčná DH měla jen titul Bc, tam mi přišlo legrační, že na objednávku sebe napsala s tituly Bc. a DiS, u mě jako pacienta titul vyšší než ty její psát potřebu neměla. Tehdy jsem nevěděl, jak ji oslovovat, říkat paní bakalářko, já nevím, někde se tak říká, ale já jsem se jí nechtěl dotknout. Pokud bych byl Bc., tak by mě oslovování tím titulem netěšilo. Teď je aspoň Mgr., tak jí můžu říkat paní magistro.
Já se pohybuji spíš v podnikové sféře, tak není zvykem si říkat tituly magistr, inženýr ani doktor. Tím titulem kolegové oslovují doktorku v ordinaci, ale ne třeba právničku v podniku. Titul se pouze uvede do pracovní smlouvy, ale v oslovování se neužívá. Párkrát jsem zažil, kdy se titul užil, ale vůči zákazníkovi, který si na něj nějak potrpěl. Pouze jménem a často i bez funkce se mnohdy oslovuje i ředitel firmy, případně další ředitelé. Pokud zdravotníci vyžadují oslovování titulem či funkcí, tak bych pak očekával, že budou automaticky oslovovat titulem pacienty - klienty, kteří k nim chodí. U těch doktorů to ještě beru, doktor je víc než inženýr, ale oslovovat titulem nelékařský personál mi přijde divné. Podle leta vžité konvence bych je naopak oslovoval funkcí, sestro, paní vrchní, paní hygienistko ap., i kdyby díky dnešní inflaci titulů ta sestra měla třeba doktorský titul, případně jej měla i hygienistka. Doktorský titul bych ve zdravotnictví chápal spíše jako funkci. Co pak dělat, až si dotyčná DH udělá doktorát na té všjak? Teď jí říkají paní magistro a potom paní doktorko? Spíš to vypadá, že tu školu zatím zavřou zcela, ale nějaké švindl rigorózum si může splašit kdekoli.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama