Dentální hygiena - zubní kámen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katyca
Závislačka 3489 příspěvků 13.06.19 14:29
Dentální hygiena - zubní kámen

Zdravím, mám dotaz jak je to prosím s odstraněním zubního kamenu u dentální hygienisty. Má hygienistka prý odstranění zubního kamene provede ve dvou návštěvách, že na každého pacienta má pouze 10 minut a to bohužel odstranění v jedné návštěvě nestihne. A další návštěvu si budu muset zase zaplatit. Je to prosím normální praxe? Docela mě to zarazilo.

Reakce:
zelfka
Kecalka 171 příspěvků 13.06.19 14:31

Ahoj, ja jsem u hygienistky vzdycky 30 min a vzdy udela komplet vse co je treba… platim 550

suzka1
Kecalka 273 příspěvků 1 inzerát 13.06.19 14:38

Odkud jsi?

nozu
Extra třída :D 12513 příspěvků 13.06.19 14:39

Já chodím na dentální hygienu na hodinu, udělá mi kompletní vyčištění zubů a platím něco kolem 1000 Kč. Naiopak jsem neslyšela o sezení u dentální hygienistky na 10 minut a zdarma. To fakt nestihne vůbec nic. Jen zubní kámen mi ultrazvukem odstraňuje tak 30 minut, pak ještě dočišťuje zubní nití a mezizubními kartáčky a leští atd. Na závěr probíráme správnou techniku čištění zubů.
Našla bych si nějakou jinou a za službu si klidně zaplatila. To je běžná praxe…

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15216 příspěvků 13.06.19 14:43

U nás 45 minut a cena 650

katyca
Závislačka 3489 příspěvků 13.06.19 14:44

@zelfka Díky cena u ní je stejná 550,–, ale jen za 10 min.
@nozu Není zdarma platím 550,– za 10 minut.

katyca
Závislačka 3489 příspěvků 13.06.19 14:48

No to mám radost to jsem kápla na nějakou šikovnou. Jdu hledat jinou.

zelfka
Kecalka 171 příspěvků 13.06.19 14:49

@katyca tak to mas asi nejdrazsi hygienistku o ktere jsem kdy slysela, zkus najit jinou. Ja na tech prvnich navstevach stravila 45-60 min, ted uz je to rychlejsi, jak se o ty zuby staram lepe, ale cena byla vzdy stejna…

katyca
Závislačka 3489 příspěvků 13.06.19 14:55

@zelfka To asi ano, už hledám. Opravdu mě překvapila, 10 minut je hodně málo, aby to stihla vše pořádně odstranit.

Zumpa
Kecalka 360 příspěvků 13.06.19 15:11

Sry jako, vy platíte 550Kč za 10minut? Jdu dělat zubního hygienistu. Nikdy bych nevěřil, že existují blázni (nic ve zlým) ochotní za tohle takhle platit. :mrgreen:

katyca
Závislačka 3489 příspěvků 13.06.19 15:37

@Zumpa Také teď zjišťuji, že jsem asi u zlatokopky. Mám ji hned u baráku a nenapadlo mě, že to bere takhle hopem. Neměla jsem důvod hledat jinde a to je asi chyba, co jsem se teď koukala, tak ceny jsou za služby úplně jinde. No hold za blbost (neprozkoumání trhu) se platí. Ale nejhorší je, že má stále plno, tak to tedy fakt vůbec nechápu.

Zumpa
Kecalka 360 příspěvků 13.06.19 15:54

@katyca AŽ TEĎ? Proboha! Matematika druhé třídy základní školy: 550*6=3300Kč/hod za v podstatě pozdrav a úsměv do lampy! Tohle je sazba pro prvotřídního právníka - opravdu špičku v oboru, ne pro nánu, co sotva udělá vyšší odbornou školu a ani si neumí zorganizovat práci. Dobrý, už se zase uklidním - k téhle paní fakt už nikdy nechoďte. Normální hygienistka si bere alespoň 30min na pacienta sazba by neměla přesáhnout 700Kč/hod.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4785 příspěvků 13.06.19 15:59
@katyca píše:
Zdravím, mám dotaz jak je to prosím s odstraněním zubního kamenu u dentální hygienisty. Má hygienistka prý odstranění zubního kamene provede ve dvou návštěvách, že na každého pacienta má pouze 10 minut a to bohužel odstranění v jedné návštěvě nestihne. A další návštěvu si budu muset zase zaplatit. Je to prosím normální praxe? Docela mě to zarazilo.

Divné. Vždy jsem na hygienu chodila na hodinu, za deset minut snad nemůže stihnout ani pět zubů ne. Ted chodím na půl hodiny a jsem velice nespokojená s krátkostí schůzky a hodlám kvůli tomu měnit. Tobě radím s těma deseti minutama úplně totéž.

Azeretereza
Závislačka 2848 příspěvků 13.06.19 16:44

Mě odstraňuje zubní kámen normálně zubařka zadarmo, 550 za 10 minut bych fakt nedala.

vaks
Kecalka 278 příspěvků 14.06.19 21:39

Ja jsem ted byla poprve u zubni hygienistky a taky nevim, co si o tom myslet…byla jsrm tam 15min. i se skolenim ke spravnemu cistenim(samotny vykon 10min.-odstraneni kamene, lesteni a nafluorovani zubu+5min. k technice cisteni a ukazka pomucek)…je pravda, ze na zuby si hodne dbam, pouzivam mezizubni kartacky, nite, jednosvazkovy kartacek, rucni i sonicky(ten jediny mi vymlouvala),spec. ustni vody-vlastnim temer vse vc. znacek, co doporucovala, takze mela asi pocit, ze mi nema duvod nic vic vysvetlovat… :nevim: Zubni kamen jsem mela ve vetsi mire na spodnich jednickach a dvojkach, na ostatnich pry jen trochu, na hornich udajne vubec…ale i presto mi to teda prislo odflakle a nezbyva mi nic jineho, nez ji verit…dalsi duvod muze byt ten, ze jsem to mela prakticky zadarmo(mela jsem doporuceni od sve zubarky),takze proc by se az tak drela ;) a taky, ze se zname(jen zname, kamaradky nejsme) a asi ji nejsem sympaticka, cert vi :lol:

Váš příspěvek
Reklama