Depersonalizace a derealizace zkušenost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
104
6.7.22 16:21

Depersonalizace a derealizace zkušenost?

Zdravím je to někdo kdo tím prošel co tím prochází? Mám pár otázek.
Je možné že DPDR vznikne až po odbourání úzkosti?
Je možné u DPDR zapomenout třeba kde bydlíš či kde jsi atd?
Na netu toho píšou hrozně moc a něco z toho mě desi
Měla jsem lehké úzkosti. Ale už měsíc jsem z nich venku a jsem úplně v klidu
Jen když hodně pracuji nebo čumím na tv tak najednou jako kdybych ztracela pojem o čase a tím že jsem to viděla v nějakém článku u DPDR tak jsem z toho trošku zmatená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.7.22 16:36

To že se člověk zamyslí a “ztratí” pojem o čase je normální a je to třeba i z únavy…při depersonilizaci se cítíš opravdu mimo realitu…říkala jsem jiné věci, nepoznavala se v zrcadle, měla strach z přítele :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
21473
6.7.22 16:37

1. přestaň číst o úzkostech na internetu, jedině se zúzkostníš. Což se ti děje právě teď, kdy si nejspíše vsugerováš depersonaliszaci s derealizací :-D

Kdyby si o tom nečetla, tak normální únavu a ztrátu pozornosti nebudeš vnímat jako depersonalizaci.

Začni se věnovat věcem které vedou k pohybu, kontaktu s přírodou, ke kontaktu naživo s lidmi co spolu rádi trávíte čas a přináší ti to radost.

Mazej ven, vykoupej se, sbírej třeba lesní jahody, nebo maliny, pak si z nich udělej něco dobrého. Natrhej si kytky do vázy. Cokoliv. Kromě čtení o otm, jak si určitě porouchaná!

Omez obrazovky na minimum.

I pro závažnější stavy je dobrou součástí léčby úzkostných poruch spojených s projevy derealizace cvičení na všímavost a mindfulness. Pomůže to i tobě.

https://praveted.info/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
6.7.22 16:39

A vy jste ji měla společně s úzkosti nebo? Jen se ptám… A je možné u DPDR opravdu třeba zapomenout kde bydlíte nebo tak něco? Četla jsem to někde a docela sem se lekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
6.7.22 16:42

Vše dělám. Starám se o svoje pokojové kytky, o zahrádku vše. Z úzkosti jsem se dostala neměla jsem je tak intenzivní a hodně mi pomohla maminka. O všem semnou mluvila atd. Jen mě spíše zajímalo jestli se DPDR může projevit až když už ses v klidu. Či ne. Hodně jsem si četla a chtěla jsem i pochopit svoji úzkost a to mi také hodně pomohlo. A proto mě napadlo se zeptat Tad i lidi co to zažili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21473
6.7.22 16:47
@veverka019 píše:
Vše dělám. Starám se o svoje pokojové kytky, o zahrádku vše. Z úzkosti jsem se dostala neměla jsem je tak intenzivní a hodně mi pomohla maminka. O všem semnou mluvila atd. Jen mě spíše zajímalo jestli se DPDR může projevit až když už ses v klidu. Či ne. Hodně jsem si četla a chtěla jsem i pochopit svoji úzkost a to mi také hodně pomohlo. A proto mě napadlo se zeptat Tad i lidi co to zažili

Jasně a proto o prázudninách státním svátku debatuješ o depersonalizaci na internetu…

depersonaliszace a derealizace jsou symptomy vysoké úzkosti. je to mechanismus, kterým se před nimi mozek brání - prostě to odřízne.

Stejně tak se úzkostnější mozek ale chytá všeho možného, takže čím víc se budeš rýpat v tom co čteš na intenretu, tím si silněji můžeš vsugerovat, že tím určitě trpíš.

Jestli chceš porozumět tomu, jak úzkost funguje, tak si pořiď třeba tuhle knihu
https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

Ale cestou ven je skutečně věci dělat, obavy překonávat a ne o nich dumat a neustále to přemílat v hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
6.7.22 16:55

Dělám 12h směny takže teď odpočívám 🙂. Děkuji moc a tohle jsem přesně chtěla vědět. Moc vám děkuji za Vaše 2 zprávy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 16:57

@veverka019 mám poruchu osobnosti a depresivně-uzkostnou poruchu.to se mi nestalo ale byla sem ze všeho zmatená a vse mi připadalo takové divne a něco mi na tom nesedelo. jinak u mě je to přiznal poruchy osobnosti ne úzkosti

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 17:18

Hele..jen z toho, jak pises, jsi úzkosti nepřekonala..
S úzkostnou poruchou to funguje tak, že tě rozhodí cokoli.
Můj oblíbený příklad z vlastního života, než jsem své úzkosti začala řešit..
Všimla jsem si, že mám prohlubeň na čele..začala jsem přemýšlet, jestli jsem ji tam měla dřív..začala jsem si čelo ohmatavat..googlit, co by to mohlo být a co se všechno stane..klidně odpoledne bylo pryč, byla jsem lapena a pořád premyslela o tom, co to je..Samozřejmě se mi začalo dělat zle..
Je těžké nenechat se chytnout a nezacit o tom přemýšlet..stačit může extrasystola, píchnutí na hrudi nebo..v tvém případě informace o možné depersonalizaci..

• Citovat
  • Nahlásit
9430
6.7.22 17:25

I kdyz to clovek ma, neztrati kontakt s realitou, klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
6.7.22 17:35

Já si myslím že jsem úzkosti překonala. Za 29 let jsem nikdy úzkosti ani žádný psychicky, problém neměla. Ale měla jsem asi 3 roky problémy se zády. Šla jsem na masáž kde mi uvolnila spazmy, svaly a najednou bum sesipala jsem se a šla jsem k doktorovi. Ten mi řekl že je to jen úzkost. Za tu domu jsem se právě sledovala pichlo mě a já hned co to je atd atd. Ale pak když jsem pochopila úzkost jako takovou tak to odeznelo. Již měsíc nejsem ani nervózní, nemám divné myšlenky, bušení srdce nebo tak vůbec nic. Spíš jelikož jsem četla i knížku tak mě zajímalo jak DPDR funguje nebo jak to je. Musím říct že každý den jsem hrozně ráda že jsem se dostala zase do toho svého klidu. Spím v klidu, smeju se se všemi a, dělám si svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
6.7.22 17:38

Ještě podotýkám že i když jsem procházela úzkostma tak jsem nastupovala do nové práce jako Zástupce vedoucí a bylo to pro mě hodně těžké. Ale zvládla jsem to ne kvůli prášku ale hodně mi pomohla mamka a následovně pochopení že to je jen v hlavě a jen myšlenky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat