Depilace - není to nezdravé pro kůži a mizí chloupky?

Anonymní
19.5.16 06:45

Depilace - není to nezdravé pro kůž a mizí chloupky?

Nekdy drive jsem cetla, ze depilovani neni pro kuzi zdrave. Co je na ton pravdy? Dale mi kamaradka rikala, ze kdyz se depiluje chloupky postupne mizi, ze behem let pravidelne depilace je jich min a min. Jakou mate zkusenost vy s mizenim chloupku?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26240
19.5.16 07:27

Je rozdíl mezi depilací a epilací. Depilace je odstranění chloupku na povrchu (holení), epilace -odstranění i kořínku (pinzeta).Uvádí se, že epilace je nežádoucí proto, že v blízkosti kořínku se nacházejí kmenové buňky, které mohou v budoucnosti napomáhat lepšímu hojení kůže v dané oblasti…
Edit:díky za upozornění ;)

Příspěvek upraven 19.05.16 v 09:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.5.16 08:12

Depilací nemizí, depilace je holení. Epilací chloupky postupně mizí, po asi deseti letech mám jen chmýří. Jestli to škodí pokožce nevim, ale myslím, že holení žiletkou pokožku dráždí podstatně víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4851
19.5.16 08:51

@Malaga Máš všude napsané depilace. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
19.5.16 09:24

@Elenloth umím číst ;)
Depilací nic nemizí, epilací jo.Jen jsem to zakladatelce chtěla upřesnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.5.16 09:25
@Malaga píše:
@Elenloth umím číst ;)
Depilací nic nemizí, epilací jo.Jen jsem to zakladatelce chtěla upřesnit.

To jsi jí to teda moc nevysvětlila, když je podle tebe obojí depilace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
19.5.16 09:28

@Elenloth @radkka jj, dík za upozornění, nevšimla jsem si, že v mém příspěvku je všude depilace. Opraveno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4851
19.5.16 09:30
@Malaga píše:
Je rozdíl mezi depilací a epilací. Depilace je odstranění chloupku na povrchu (holení), depilace -odstranění i kořínku (pinzeta).Uvádí se, že epilace je nežádoucí proto, že v blízkosti kořínku se nacházejí kmenové buňky, které mohou v budoucnosti napomáhat lepšímu hojení kůže v dané oblasti…
Edit:díky za upozornění ;)Příspěvek upraven 19.05.16 v 09:27
8)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
19.5.16 09:30
@Elenloth píše: 8)
:mrgreen: :mrgreen:
dneska nemám dobrej den, dík :palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
19.5.16 10:49

Ahoj, já se v tom taky moc nevyznám, jak se čemu říká. Nejdřív jsem to zkoušela takovým tím šíleným strojkem, točily se tam proti sobě dvě pružinky a ukrutně to bolelo, navíc jsem potom měla vyrážku. Pak jsem to zkoušela voskem, ale to mi doma moc nešlo, musela jsem na to chodit ke kosmetičce a na to nemám moc čas. Tak jsem skončila u žiletky, ale to mi taky moc nevyhovuje, protože se musím holit často, tak teď uvažuji o laseru, kamarádka mi ukazovala, jak vypadá výsledek a měla potom hodně jemnou kůži v podpaždí a po chloupcích ani památky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama