Deprese a myšlenky na výpověď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 07.12.17 18:02
Deprese a myšlenky na výpověď

Ahoj holky,

ráda bych vám pověděla jak se teď cítím a zároveň snad našla někoho s podobným problémem nebo radu. Abych začala popořadě- beru už 7 let antidepresiva (od nějakých 19ti) a po vyzkoušení několika typů bych řekla, že tyto mi vyhovují. Beru stejnou značku už asi 4 roky. Dá se říct, že jsem spokojená ve všech aspektech. Mám nádherný vztah, životní lásku..a v práci mě nedávno povýšili. Ale právě proto mi připadá nepochopitelné, že se poslední dobou začínám cítit jaksi psychicky slabě. I když vse klape a prášky beru jak mám, stále více myslím na to, že nezvládám celkové prostředí v práci, když každý nasadí takovou tu svoji,,pracovní (chladnou) masku", kdy na vás neustále kladou velké nároky a vy nemůžete ukázat, že to například nestíháte nebo že vás to,, nebaví„, že si s tím nevíte rady apod.
Celkově mi přijde, že se neumím sžít s životem v práci (jakékoliv). Abyste nerozuměly špatně, mají mě tam rádi a nic na mě nepoznají, ale já se takto uvnitř cítím. Mám nutkání dát výpověď a vystoupit a tohoto koloběhu. Nerozumím tomuto životu, když se člověk každý den honí jak blázen a nemůže přiznat chybu, protože v našem oboru by to byl velký průšvih (nebudu konkretizovat, jedná se o zdraví). Cítím velké psychické vypětí a mám myšlenky typu,,Já se v tomto světě neumím pohybovat“,,Já v tomto světě, kde má každý dospělý jakousi masku, nechci být",,Proč se pořád musím za něčím honit, když jediné co v životě chci je mít čas na rodinu a být jednou s dětmi doma?„,,Já tady na světě nejsem šťastná“ Připadám si jako mimozemšťan. Mně se zkrátka nechce žít v tomto světě, kdy se mám tvářit že práce je náplní mého života a jsem hrozně ráda, že do ní mohu chodit.
Proč mám takové myšlenky? Proč i při antidepresivech mám něco v hlavě, co mi říká, ať dám výpověď a jsem doma a co bude, to je jedno?
Vždyť já racionálně moc dobře vím, že je to naprostý nesmysl!!! Ale nějaký,,hlásek" v hlavě mi to pořád našeptává (obrazně) :,( :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 9357 příspěvků 07.12.17 18:06

To zní, jako by to nebylo tou prací, ale čistě tvou depresí. Pracuješ na své depresi i jinak než práškama? Mně tvůj stav zní jako neschopnost přijmout pocit bezmoci.

Lenka_Hal
Kelišová 5604 příspěvků 07.12.17 18:08

Jeje, takove myslenky mam casto. Rikam si, koupim chajdu v Adirondacku, budu farmarit, chodit na tury, mit velkou zahradu…Az jednou najdu odpoved na to, kdo bude platit pak ucty, tak to udelam :mavam:

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 07.12.17 18:08

Já mám obavy, že obor zdravotnictví není úplně vhodný pro lidi, co mají problémy s psychikou.
Nechtěla bys dělat třeba chůvu?
Jinak pokud cítíš, že něco není v pořádku, navštiv psychiatra. Pro jistotu.

mado
Závislačka 4788 příspěvků 07.12.17 18:09

A proc tedy nezalozis rodinu, neotehotnis a nejdes na materskou, vzdyt pises, ze podminky pro to mas a je to tve velke prani, tak na co cekas?

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 07.12.17 18:49

Konzultuj s doktorem, ne tady.

sparaxis
Kecalka 231 příspěvků 07.12.17 19:01

Prijde me, ze hureji zvladas stres a citis premiru zodpovednoti, jako případ pro psychiatra mi to teda nepřijde. Spis se nauč relaxovat třeba s Nesporem nebo jógou. co by stalo, kdyby jsi ti výpověď dala? Hele já jsem ji teď dala taky, nastoupila jsem do práce, kde předpokládali, ze budu žít jen práci a ničím jiným, jenže mám dvě malé deti, coz se moc nealucuje, tak jsem odešla a našla si práci na částečný úvazek a snad bude lépe :)

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 07.12.17 19:15

Děkuji za názory.
Abych upřesnila- mám teď manažerskou pozici v oboru, který má něco společného se zdravotnictvím. Je to práce, kterou jsem vždy chtěla, ALE ano, asi hůř zvládám pocit přemíry zodpovědnosti. Víte, já asi nedokážu některé věci brát jako,,tak to nějak dopadne" nebo podobně (tak to je bohužel i u mých nadřízených). Vím, že na tom co vytvoříme, záleží zdraví budoucích pacientů. A nemohla bych mít čisté svědomí, kdybych pustila do světa něco, co by mohlo někomu uškodit.
Chápete, jak to myslím?
Dnes je zkrátka svět nastaveny tak, že ve vysokých pozicích jsou často lidé, které ani tak nezajímá kvalita práce a kvalitní/bezpečný výsledek jako peníze. A to mě unavuje..potom je břímě na nás, kteří jsme hodně empaticti/citli­ví/naivní? (Nazvete si to, jak chcete)

Jinak na léčbě deprese pracuji i jinak než léky, a to hlavně sportem, chodím hodně do přírody (tyhle dvě věci mi pomáhají nejvíc) a čtu si různé inspiraticni a hezké knížky. Ale deprese je u mě pravděpodobně něčím špatným, co se kolem mě dělo v dětství a co jsem nemohla ovlivnit. Mam v sobě už zakořeněny ten pocit bezmoci, beznadějeal a úzkosti, který se objevuje čas od času a bezdůvodně.

Chodila jsem i na terapie k psychologům, ale tehdy říkali věci, které jsem už kdysi četla v základních psychologickych/fi­lozofických klasikách. To jsem si dokázala vydedukovat sama s prominutím. Potom jsem zkoušela jakousi terapii, kdy se měl blok vytukat. Už si nepamatuji, jak se jmenuje. Ale to taky nepomohlo.

Víte, mám jen někdy pocit, že tu na světě,,neumím žít". Resp., že se mi nechce např. hrát tady ty,,hry", které jsme si jako společnost nastavili (jako např. jaké máme masky v práci).

Že bych chtěla odejít z práce a zavřít se a mít svobodu. Ale přitom vím, že bych neměla jak zaplatit jídlo a další věci.

Jako by nebylo úniku.

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 07.12.17 19:19
@Sany80s píše:
Já mám obavy, že obor zdravotnictví není úplně vhodný pro lidi, co mají problémy s psychikou.
Nechtěla bys dělat třeba chůvu?
Jinak pokud cítíš, že něco není v pořádku, navštiv psychiatra. Pro jistotu.

K psychiatrovi přece chodím pro antidepresiva, ty nepředepisuje psycholog. Ale s tím až tká moc nemluvím. A psychologové mi nepomohli. I když byli ti lepší v oboru. Nevím proč, nebylo mi to příjemné.

Myslíš, že změnou oboru by se to mohlo zlepšit? :think:

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 07.12.17 19:21
@mado píše:
A proc tedy nezalozis rodinu, neotehotnis a nejdes na materskou, vzdyt pises, ze podminky pro to mas a je to tve velke prani, tak na co cekas?

Je to mě velké přání! Ale jsem rok po škole a nemám ještě svoje bydlení. Brzy bude a potom plánujeme rodinu. :potlesk: :srdce: Ale ještě chvilku, cca rok potřebujeme. :kytka:

sparaxis
Kecalka 231 příspěvků 07.12.17 19:23

Co zkusit hypnozu? upřímně, opravdu nevěříš, ze by jsi našla práci, která by té stresovala méně? no pokud děláš v nějakém korporáte, tak to vcelku chápu, to vyžaduje jistou mentální adaptaci, aby člověk v tom prostředí prezil :D

Emimin7
Echt Kelišová 9357 příspěvků 07.12.17 19:27

A jakou máš diagnózu?

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 07.12.17 19:28
@sparaxis píše:
Co zkusit hypnozu? upřímně, opravdu nevěříš, ze by jsi našla práci, která by té stresovala méně? no pokud děláš v nějakém korporáte, tak to vcelku chápu, to vyžaduje jistou mentální adaptaci, aby člověk v tom prostředí prezil :D

O hypnóze jsem kdysi uvažovala, vidíš :think: :palec: Třeba by zvládla uvolnit nějaké uzamčené emoce nebo strachy. Máš s ní zkušenost?

No, já bych nerada střídala práci, když jsem v pracovním procesu teprve chvíli. Ale otázkou je, jak dlouho to vydržím. Možná se adaptuju a budu dělat práci jak nejlíp umím. A nebo si řeknu, že na to nemám žaludek a půjdu jinam.
Jenže mně se zdá, že tady ti nepracující lidi jsou snad všude :lol:

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 07.12.17 19:32
@Emimin7 píše:
A jakou máš diagnózu?

Depresivní porucha.
Prý se mi tvoří málo serotoninu plus to vypadá na úzkost z dětství, kdy jsem to špatné co se dělo mému blízkému nemohla pořádně chápat ani změnit. A cítila jen strach.

Je fakt, že v sobě doteď často cítím strach. Bezdůvodný. :nevim:

Příspěvek upraven 07.12.17 v 19:33

medunka23
Kelišová 7113 příspěvků 07.12.17 19:32
@Thea21 píše:
K psychiatrovi přece chodím pro antidepresiva, ty nepředepisuje psycholog. Ale s tím až tká moc nemluvím. A psychologové mi nepomohli. I když byli ti lepší v oboru. Nevím proč, nebylo mi to příjemné.Myslíš, že změnou oboru by se to mohlo zlepšit? :think:

no, možná ti to nebylo příjemné, protože ono je potřeba aby ti ten psycholog sedl a měla jsi k němu důvěru, nestačí aby byl špička v oboru.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >