Deprese a úzkosti 3 měsíce po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Allena23
Nováček 3 příspěvky 23.02.18 13:43
Deprese a úzkosti 3 měsíce po porodu

Ahoj holky. Jsem 3 měsíce po porodu, a poslední 4 týdny se cítím hrozně, strašný stavy, uzkosti, deprese, nic mně nebaví a někdy hrozný myšlenky že mně nebaví žít… přitom jsem byla vždycky šťastná a veselá holka, s malou mi všechno šlo krásně, starala jsem se s laskou o ni o o domacnost a najednou tohle… Malou uz nekojim, jsme na UM a 3 tydny beru AD sertralin ale zatim zadny zlepseni. Pred mesicem jsem dostala od porodu prvni mesicky, myslite si ze se mi splasily hormony a ze se to casem da zase do normalu? Jsou to fakt hrozne stavy a jsem z toho hodne smutna :-( Rodina to vsechno vi, jsou mi oporou ale jsou z toho spatni…

Najdete v encyklopedii: Poporodní deprese

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

barabrambora
Kecalka 294 příspěvků 23.02.18 13:52

@Allena23 Ahoj. Chvilku trvá než antidepresiva zaberou. Mě to trvalo asi měsíc. Bereš k tomu i nějaké tabletky jako neurol nebo xanax? Taky jsem 3 měsíce po porodu. Měla jsem minulý týden taky úzkosti a za pár dní jsem dostala MS i když plně kojím. Za pár dní to přešlo.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 24.02.18 12:04

@Allena23
Když je mimco na um, kdo se o něj stará? Ty 24/7 nebo máš možnost hlídání a odejít sama ven mezi přátele nebo za svými koníčky? Já bych také nezvladla mít malou 24/7 psychicky. Jsou ji 4 měsíce a péči o malou máme půl na půl s manzelem

veruStu
Povídálka 16 příspěvků 14.04.18 10:18

@Allena23 Dobrý den. Měla jsem to podobné… Vlastně to trošku ve mě ještě přetrvává, ale dostávám se z toho sama. Já chytla depresi po porodu, že nic nemá smysl, protože vše stejně jednou zanikne a největší jsem měla z toho, že jsem porodila tohle moje krásný miminko, který jednou bude muset umřít. Neustále jsem ho viděla jako starého pána a říkala jsem si, že to vude mžik. Pak se na to začaly navalovat další hrůzy - konec světa, třetí světová a podobně. Věřte mi, byla jsem mimo a to jsem do porodu nikdy nic takovýho neřešila a byla jsem jak vy říkáte,,usměvavá a šťastná". Pomáhám sama sobě postupně a je to vážně lepší a lepší. Teď mi ty stavy přepadávají jen když zahlédnu v televizi něco špatnýho a věřím, že se i toho zbavím. Pokud máte zájem klidně mi napište do zpráv a můžem si o tom popovídat, třeba nebudete muset antidepresiva vůbec vrát :)

Allena23
Nováček 3 příspěvky 07.05.18 20:01

@veruStu ahojky, muzeme si napsat SZ?? Mas messenger?:-)

Kremilek.a
Nováček 4 příspěvky 14.05.18 16:59

Ahoj všem co tu sdílí své osudy. Jsem necelé tři měsíce po porodu. Je to mé třetí, ale s odstupem 19 let od posledního porodu. Zhruba týden je mi tak nějak občas špatně, s tím, že třeba do sebe chvíli nemůžu dostat jídlo. Je pravda, že jsem tedy před porodem skoro čtyři měsíce musela ležet a od porodu mi dělá problém pohyb, tzn. ze mě při vstávání bolí nohy a klouby a mám trochu necitlivé první tři prsty na rukou, což mi bylo lékařem řečeno, že je to normální, že jsou to karpaly po porodu. Nicméně poslední dobou se cítím opravdu vyčerpaná a občas mam strach, že nic nezvládnu. Můj dotaz je, zda to může být poporodní deprese.

veruStu
Povídálka 16 příspěvků 15.05.18 07:50

@Kremilek.a Ahoj. Já myslím že tohle je typická vyčerpanost. Měla jsi to vše asi náročné kolem porodu, jak píšeš. Pokud máš tedy jen stavy vyčerpanosti… Poporodni deprese bych řekla že budou stavy úzkosti a černé myšlenky. Až jakože panika bych řekla a ničím to nejde odbourat. To máš třeba také?

Kremilek.a
Nováček 4 příspěvky 15.05.18 09:28

@veruStu Ahoj. Je to složité. Někdy mám myšlenky takové, že proč jsem do toho ještě šla. Už mám děti z předchozího vztahu velké a soběstačné a teď jsem začala úplně od začátku. Rozhodně to nebylo tak, že bych si to předtím pořádně nerozmyslela. Ráno bych třeba chtěla ještě spát a nemůžu kvůli malému, i když je opravdu hodné miminko. V noci vstávat ke kojení a potom mi ten spánek asi chybí. Partner je hodně aktivní, tak tu s námi často není a já jsem sama s malým. Ve chvíli kdy si ho vezme občas mamka, tak jsem vlastně ráda a připadám si jako krkavčí matka.

dagmarkaa
Extra třída :D 11758 příspěvků 15.05.18 10:51

@Kremilek.a potřebuješ si pořádně odpočinout, nemůže ti malého v kočárku na pár hodin povozit třeba starší sourozenec po škole, nebo práci? já byla šťastná, když si malého vzala švagrová, tchyně nebo naši na procházku a já měla chvilku klid. Mně se teda poporodní deprese rozjela i kvůli kojení a vyčerpání, spala jsem denně hodinu, nebo dvě, po nocích jsem pochodovala po bytě, už mi ani nešlo usnout…

Kremilek.a
Nováček 4 příspěvky 15.05.18 11:05

@dagmarkaa No já mám odjakživa extrémní potřebu spánku. Asi to opravdu bude souviset s únavou. Ono je toho víc co mě trápí, ale nemám s kým si o tom promluvit. Možná to vše souvisí i s tímhle. Taky jsem si říkala, že takhle dlouho po porodu by to už asi být nemělo.

dagmarkaa
Extra třída :D 11758 příspěvků 15.05.18 11:18

@Kremilek.a pokud si chceš popovídat soukromě klidně napiš zprávu. Já měla štěstí, že si švagrová všimla, že se něco děje a po svých zkušenostech s antidepresivy (smrt manžela) mě dokopala k doktorce.

veruStu
Povídálka 16 příspěvků 15.05.18 13:29

@Kremilek.a Rozhodně neměj strach to blízkým lidem kolem přiznat, nic nepředstírat. Většinou se se situací člověk smíří až ve chvíli, kdy nezastírá, že ‚toto‘ nebo ‚tamto‘ nebylo nejlepší rozhodnutí. Důležitý je však hned poté pomyslet na to dobré, co z ní vzniklo. Zkus hned jak budeš mít podobné myšlenky si je vyvážit těmi, za co jsi vděčná. Uvidíš, že když to budeš dodržovat, bude se to po pár dnech zlepšovat. Moc dobře ale chápu, že to nejde hned.

Kremilek.a
Nováček 4 příspěvky 15.05.18 14:58

Když ono není tak nějak komu to říct. Odstěhovala jsem se daleko od původního bydliště a všichni přátelé zůstali tam. Ano dělám si tu nové, ale to nenahradí ty se kterými jsem byla tak dlouho. A přítel mě přijde, že je to jedním uchem tam druhým ven. :(

veruStu
Povídálka 16 příspěvků 16.05.18 20:47

@Kremilek.a Chápu, mám podobnou situaci. Kdybys chtěla, napiš do zpráv jak jsi na massangeru a můžem si promluvit.

radušina
Kecalka 403 příspěvků 23.05.18 10:57

Ahoj narodila se mi před čtrnácti dny dvojčátka kluci. Těšila jsem se na ně, vše jsem měla připravené. Porod císař nic moc, ale zotavila jsem se. Teď mám problém sama ze sebou. Náhle mě nic nebaví, pořád pláču, nechutná mi jídlo a vše dělám automaticky. Jsem vyčerpaná unavená a psychicky v háji. Pomoc rodiny mám, ale chtěla bych se radovat z dětí. Mám ještě staršího syna 6let a nechci ho zanedbavat. Když miminka začnou plakat jsem uzlík nervů. Taky mi chybí vztah s manželem, který se teď točí kolem toho kolik miminka vypila, jestli kadila… Uvažuji jestli je to tím šestinedělím a vymizí to :nevim: proto chápu @Allena23

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Emma Smetana terčem podvodníků: Zneužili její tělo pro 30 kilogramů

Emma Smetana se nestačí divit. Díky svým fanouškům se dozvěděla, že je tváří... číst dále >

Ať žije Zeman! Opilci v centru města vystrčili zadky a spálili své trenky

Přinejmenším neobvyklý pohled se naskytl kolemjdoucím obyvatelům Liberce,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zhubla 90 kilogramů, dalších sedm vážila převislá kůže. Pomohla operace

Celý život byla obézní. Teprve po třicítce shodila polovinu své hmotnosti,... číst dále >

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Reklama