Deprese, agresivita po porodu

Anonymní
4.7.21 15:16

Deprese, agresivita po porodu

Dobrý den, mám 5 měsíců po porodu třetího dítěte a myslím si, že mám depresi. Zpětně si uvědomuji, že jsem ji asi měla i u prvního dítěte. Samo se to spravilo asi po 6 měsících až po roce. Máte to někdo taky tak? V kombinaci s nevyspáním vyjíždím úplně po všech, i starších dětech. Vždycky jsem byla cholerik, ale co se děje teď…Nebiju je, moc neječím. Spíš jsem hrozně protivná, ironická. Někdy mi ujedou nervy a asi zbytečně zavedu přísný trest. Tuhle pětiletá vzala nůžky a rozbodala mi gauč :roll: Odtáhla jsem ji vztekle za rameno do špajzky a na pár minut zamkla. Když se rvou, odtrhávám je docela drsně, odstrčím tak, že i kus odletí a tak.

Znáte to? Kdy to přejde? Mám se raději léčit, nebo jsem normální unavená matka? :nevim: Podle mých rodičů jsem v pohodě, ale ti byli jaksi drsnější než já. Mnohem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18048
4.7.21 15:30
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám 5 měsíců po porodu třetího dítěte a myslím si, že mám depresi. Zpětně si uvědomuji, že jsem ji asi měla i u prvního dítěte. Samo se to spravilo asi po 6 měsících až po roce. Máte to někdo taky tak? V kombinaci s nevyspáním vyjíždím úplně po všech, i starších dětech. Vždycky jsem byla cholerik, ale co se děje teď…Nebiju je, moc neječím. Spíš jsem hrozně protivná, ironická. Někdy mi ujedou nervy a asi zbytečně zavedu přísný trest. Tuhle pětiletá vzala nůžky a rozbodala mi gauč :roll: Odtáhla jsem ji vztekle za rameno do špajzky a na pár minut zamkla. Když se rvou, odtrhávám je docela drsně, odstrčím tak, že i kus odletí a tak.Znáte to? Kdy to přejde? Mám se raději léčit, nebo jsem normální unavená matka? :nevim: Podle mých rodičů jsem v pohodě, ale ti byli jaksi drsnější než já. Mnohem.

Deprese po porodu jsem mela, musela jsem je řešit.
Ale u vás bych i řešila to, ze dcera rozboda gauč. To neni ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3492
4.7.21 15:40

Částečně to bude deprese, částečně tvoje povaha a částečně výchova tvých rodičů. Někam bych si zašla a asi i s dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.21 16:01

Houby deprese, jsi prostě unavená, nevyspalá, bez energie, nemáš kapacitu přemýšlet nad sofistikovaným řešením konfliktu, ale sáhneš po nejrychlejší metodě, jak to zastavit. Potřebuješ čas na sebe, odpočinek a vypnout…úplně vypnout! Co tatínek? Ten se nezapojuje? Co prarodiče? Kamarádky?

Jako fakt nemusíš tahat dítě po všech čertech jen proto, že ti probodlo nůžkama sedačku. Spíš bych se vyvarovala toho, dítě někde zamknout. Jako že mě někdy fakt ujedou nervy, ale tohle by bylo přes čáru.

Tvé rozpoložení děti vnímají, nemáš na ně tolik času, pozornosti… Děti se hádají, perou, je to normální.

Ovšem pokud tvůj stav bude dále pokračovat, vážně hrozí, že se ti fakt
nějaká deprese rozjede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1117
4.7.21 16:03

Tak to je slabý odvar..Kdybyste zažila mě po porodu dcerky..Já skončila s poporodní depresí na prášcích na 8 měsíců. Měla jsem šílené stavy, křičela po všech, po starším synovi, manželovi a do toho střídavě záchvaty breku z nevyspání, protože malá skoro nespala, ublinkávala a brečela. Je toho na vás podle mě jen moc, ale raději bych skočila alespoň k praktickému lékaři, řekla bych, co a jak. Já putovala rovnou na prášky k psychiatrovi. Ale u vás bych to neviděla tak černě. Přidávám se jinak k názoru, že není normální aby dítě probodávalo sedačku. Jako to by byl u nás teda tanec a kor u pětileté… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24234
4.7.21 16:12

Trest za rozbodání gauče považuji za adekvátní, je ale opravdu otázka, proč ho rozbodala? zřejmě jako reakci na šílenou situaci u vás

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2571
4.7.21 16:26
@stinga píše:
Trest za rozbodání gauče považuji za adekvátní, je ale opravdu otázka, proč ho rozbodala? zřejmě jako reakci na šílenou situaci u vás

Spis zustala bezprizorni, mozna se i trochu nudila, nasla nuzky, tak si s nema hrala a zkousela, co to udela s gaucem… deti proste maji ruzne napady, od cmarani po zdi, po hrani si s bobkem..jeji 5..to ma dite jeste narok na blby napady a misto trestu bych ji v klidu vysvetlila, ze s nuzkama striha, co je potreba a nenici se s nimi nabytek apod.. tady to kazdy vidi jak nejakou lumparnu, nebo naschvala, ale proste si jen zamyslene 5ti lete dite hralo s nuzkama..ja jsem si takhle ostrihala oboci, kdyz jsem byla mala… zakladatelko, urcite to prober u praktika at te posle nekam za odbornikem..asi si potrebujes i odpocinout, mela by se zapojit rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24234
4.7.21 16:40

@Melodie91 taky mám 4,5 letou, no kdyby mi rozbodala 2 měsíce novou sedačku za 30000,–- tak nevím nevím, myslím by byl horší trest, než zavřít ve špajzu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 17:14

Holka chodi do skolky, tam si ji moc chvali. Je to pry hyperaktivni certik. Ten gauc bylo fakt maximum, nebeha tu s nuzkama kazdy den.

Nechci moc brat leky kvuli kojeni. Tak sonduju, jestli to zas prejde. Chlap mi nepomuze, jezdi s kamionem.

To mi poradte, jak potrestat. Byla jsem cely den z ni na prasky, vztekla. Jsem rada, ze sem ji jen zavrela na 2 minuty a nezabila :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1117
4.7.21 17:21
@Anonymní píše:
Holka chodi do skolky, tam si ji moc chvali. Je to pry hyperaktivni certik. Ten gauc bylo fakt maximum, nebeha tu s nuzkama kazdy den.

Nechci moc brat leky kvuli kojeni. Tak sonduju, jestli to zas prejde. Chlap mi nepomuze, jezdi s kamionem.

To mi poradte, jak potrestat. Byla jsem cely den z ni na prasky, vztekla. Jsem rada, ze sem ji jen zavrela na 2 minuty a nezabila :zed:

Jak říkám, pořád mi přijdete z toho, co píšete při smyslech. Podle mě to chce odpočinek, den úplně bez dětí ( nevím, jak máte možnost třeba odstrikat mlícko a nechat doma pro manžela, že by nakrmil) a psycholog by nebyl špatný. U mě už by to nepomohlo, ale tady to vidím jako dobrou cestu, není to nic proti ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.21 17:28
@Anonymní píše:

To mi poradte, jak potrestat. Byla jsem cely den z ni na prasky, vztekla. Jsem rada, ze sem ji jen zavrela na 2 minuty a nezabila :zed:

Křik, zamykání, výprask - dítě se tě bude jen bát, ale nebude vědět proč něco nemá dělat.
Dej jí najevo, jak jsi smutná, ukaž co s nůžkama může dělat zajímavého (papírové dečky), stříhejte látku apod.
A nůžky na místě, kam na ně nemůže a musí si o ně říct…

Ale rozumím ti. My máme doma vědce a nenapadlo ho nic lepšího, než pod mikroskopem studovat vlastní hovínko…ale kdyby řekl, on si na to vzal krabičku od teploměru, do které ho dal a schoval si ho pro pozdější použití do šuplíku s prádlem. Doby kdy používal na pokusy šampóny, gely, a jinou kosmetiku včetně zubní pasty jsem vyřešila tak, že za mnou přijde a já mu koupím nějakou obyčejnou a levnou kosmetiku na ty jeho pokusy. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 18:52

@Kazimíra Olejovka Tak s hovinkem jsi me pobavila :)

Je to dost podobne nasi cacorce. Kazdy nekdy krici a vyprask jeste nedostala. Tak nevim jestli to je v norme nebo to nejak urci ten psycholog? Jestli uz ublizuju okoli? Nebo vy holky nikdy nekricite?

Nevim, co s tim nastvanim jinak :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 18:54

@Lucylla1 Dekuji, asi se na nej obratim. Resila jsi i deti? Jako jestli je ta epizoda deprese mohla nejak poskodit? Resila jsi to s tim psychologem?

Ted s leky uz jsi v pohode? Jednou jsem mela myslenky na sebevrazdu, jinak ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 19:13

@Lucylla1 Jeste mam dotaz. Spim v pohode - u deprese je vzdy problem se spankem? Samozrejme pokud me nebudi deti.

A jsem labilni. Mam skvele dny. Pak jsou nemocni, ja spim jen tri hodiny, a jsem hystericka cely den. Deti nesnasim, chci utect, nevnimam je, delam zkratkovite tresty v nervech. Nejhorsi je, kdyz se rezou, to uz mi jednou ujela i ruka :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1117
4.7.21 20:52
@Anonymní píše:
@Lucylla1 Jeste mam dotaz. Spim v pohode - u deprese je vzdy problem se spankem? Samozrejme pokud me nebudi deti.A jsem labilni. Mam skvele dny. Pak jsou nemocni, ja spim jen tri hodiny, a jsem hystericka cely den. Deti nesnasim, chci utect, nevnimam je, delam zkratkovite tresty v nervech. Nejhorsi je, kdyz se rezou, to uz mi jednou ujela i ruka :roll:

Ona se poporodní deprese může objevit klidně i toho půl roku po porodu, prý nic výjimečného. Teď jsem už bez prášků asi měsíc. Někdy jsou výkyvy. Ale učím se je zvládat. Asi jako u tebe, záleží jak je to ten den s malou. Za mě určitě praktik, to je základ. S tím spaním… To je na prd, proto i když by ti na to něco dali, pokud děti nespí a budí tě, je to slepá ulička. Já to pak vysadila na noc, nedalo se. Utlumilo mě to a pak bylo zle, když jsem musela vstávat 5× za noc k malé. Bohužel ten spánek je základ. Nevyspání je prostě start ke špatné náladě, podráždění a pak následně můžou být i tyhle myšlenky, které si popsala..Chce to se poradit..Psychika je složitá a já můžu radit jen podle té mé zkušenosti. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat