Deprese - lze zvládnout bez meditace?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 11:43

Deprese - lze zvládnout bez meditace?

Z pochopitelných důvodu prosím anonymne.
Mám nejspíš deprese, nic mě netěší, mám fyzické projevy, myšlenky, že všem by se beze me ulevilo, ani děti nejsou nijak velká „motivace“, proč žít. Nevím, co se děje. Ale tuším, že to sama těžko zvládnu. V praktického lékaře nemam důvěru, tak jak se dostat k psychiatrovi? Na to potrebuju zadanku, ne? Nebo dá se to nějak zvládnout svépomocí? Prý už jsou nějaká lehčí ADP bez předpisu… Prosím poraďte. Dekuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
97
3.1.22 11:45

Urcite bych neexperimentovala s AD bez predpisu.. k psychiatrovi muzes jit i bez žádanky 😊 a pokud tě už nic netěší a nedokážeš se z toho sama dostat tak bych si pro pomoc urcite zasla 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
3.1.22 11:46

A co nějaké terapie online?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 12:11

@Asiina Nevím, o co jde… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1178
3.1.22 12:14

Dříve než pro antidepresiva si zajdi k praktickému lékaři, aby ti nabral krev, hlavně na hormony štítné žlázy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 12:23

@sahrazad1 Se ŠŽ se léčím. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
41840
3.1.22 12:39

Já bych začala psychologem. Na AD je času dost. Ty předepíše až psychiatr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3094
3.1.22 13:00

K psychiatrovi se můžeš objednat rovnou. Nepotřebuješ žádanku. Nechala bych si stav zhodnit lékařem a mezitím můžeš shánět terapii, tam jsou hodně dlouhé objednací lhůty, tak ať neztrácíš čas. Však můžeš jít k psychitrovi jen na konzultaci, nemusíš hned valit léky, ale jestli už jsi v tomhle stavu delší dobu, tak chemie mozku není OK a vůlí, procházlkou nebo čokoškou se z toho nevybabráš. Čím déle se nasadí efektivní medikace, tím složitější a delší léčba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pavlinamus
3.1.22 13:20

Zkus to probrat s kamarádkou nebo nějakou blízkou osobou a třeba budeš mile překvapena.

• Citovat
  • Nahlásit
526
3.1.22 14:50

K psychiatrovi se objednávas bez zadanky. Psychiatr předepisuje léky.
CdZ má krátkou objednací dobu. Centrum dusevni pomocí nebo ambulance na akutní psychiatrii.

Měla bys mít taky podpurnou psychoterapeutickou pomoc.
Terapie je možná bez platby u klinického psychologa, často mají plno, delší objednání.
Taky si můžeš platit sama u soukromého terapeuta anebo využít bonusy od zdravotních pojišťoven. VZP a cpzp přispívá hodně na soukromou terapii online, osobně. Můžeš i z domu.

Další možnost je skupinova terapie. Dochazkovy stacionář (denní, večerní, více variant) anebo intezivni program na terapeutickem oddeleni na šest až osm týdnů. Užívání léků není podmínkou. Někteří se za pomoci terapie zbavili léků. Je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
3.1.22 14:55
@Anonymní píše:
Z pochopitelných důvodu prosím anonymne.
Mám nejspíš deprese, nic mě netěší, mám fyzické projevy, myšlenky, že všem by se beze me ulevilo, ani děti nejsou nijak velká „motivace“, proč žít. Nevím, co se děje. Ale tuším, že to sama těžko zvládnu. V praktického lékaře nemam důvěru, tak jak se dostat k psychiatrovi? Na to potrebuju zadanku, ne? Nebo dá se to nějak zvládnout svépomocí? Prý už jsou nějaká lehčí ADP bez předpisu… Prosím poraďte. Dekuju.

Namísto hospitalizace (jestli by to lékař navrhnul) si můžeš pozadat o lázeňský měsíční pobyt na deprese. Když to schválí revizní lékař, hradí pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
3.1.22 18:05
@Anonymní píše:
@sahrazad1 Se ŠŽ se léčím. :nevim:

Stejně si tam zajdi, a nechej to zkontrolovat + minerály v těle.
Nemůže se hned všechno házet na psychiku, to až po vyšetření a když se nic nenajde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
8.1.22 20:59

Na úzkosti a deprese prý pomáhají CBD kapky, ale zkušenost nemám. Jeden čas jsem řešila deprese pouze psychoterapií, jenže to pomohlo jen dočasně. Až teprve antidepresiva mi pomohla. Může to být klidně i nějaká sezónní deprese, to je v zimě běžné, prý je nejvíc sebevražd v lednu. Možná ti terapie bude stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat