Deprese nebo jen špatná máma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 23:13
Deprese nebo jen špatná máma?

Ahoj, podobná témata tu sice už jsou, ale žádné nesedí přesně na mojí situaci. Měla jsem docela náročné těhotenství, věčné krvácení, ze zvracení jsem skončila na kapačkách, pozitivní DS (naštěstí falešně), od 30tt udržování a nakonec císař, při kterém jsem se probudila dřív, než jsem měla pamatuji si vlastně celé šití. Když mi ho ten den večer přinesli na kojení, necítila jsem krom rozpaků vůbec nic. ???? Nevěděla jsem, jak ho držet, jak kojit a chování některých sester tomu moc nepomáhalo. Jedna pronesla, že každá správná matka se o své dítě přeci umí postarat…a to se ve mě usídlilo a pořád mě to hlodá. ???? Jsem špatná matka, když jsem ho nedokázala ani porodit a pak se o něj postarat? Napadají mě hrozný věci, třeba jestli tu měl vůbec být, když bych ho bez pomoci doktorů ani nedonosila…a pak si to vyčítám. ???? Šestinedělí bylo až překvapivě v pohodě, rozkojila jsem se a kojím doteď (10m), malý je nošený, spí s námi, od začátku kojený na požádání…dělám, co můžu, ale je to málo. Poslední tři měsíce to ale vůbec nezvládám. Jsem už totálně psychicky vyčerpaná. Jsem špatná matka a někdy mám pocit, že kdybych tu nebyla, tak by bylo o syna postaráno líp. ???? Nechodíme nikam cvičit a plavat, nechodíme moc na procházky, nemáme kamarádky, neumím to s ním, neumím ho zabavit, nemám s ním trpělivost a někdy jsem na něj opravdu zlá (neublížila bych mu, ale občas prostě křičím a vyčítám a brečím a on na mě kouká těma kukadlama a nechápe…jednou jsem ho lehce plácla přes plínu, když mi při přebalování zdrhal a mě to pak hrozně mrzelo ????). Když manžel večer přijde z práce, tak nic nepozná, navařeno a uklizeno je a já si se synem „spokojeně“ hraju. Má náročnou práci a nemůžu mu být na obtíž a možná by mě ani nebral moc vážně. Syn spinká v noci celkem dobře, ale já spát nemůžu, usne třeba v devět a já do dvou koukám do stropu a mám takový divný úzkostný pocity…a ten spánek mi pak samozřejmě druhý den chybí. Ale prostě spát nemůžu, přidaly se mi i problémy se zažíváním. ???? Syn navíc ještě nechodí a nesedí a já si kladu za vinu, že ho to nedokážu naučit. Kvůli mě bude opožděný. ???? Nenávidím se za to, že mu nedokážu dopřát hezké dětství, jako jsme měli my, protože jsem neschopná troska. ???? Myslím, že to syn ze mě cítí, takové to napětí a tím pádem je nervózní a plačtivý. Když je doma taťka, tak je to lepší…mají krásný vztah. Beze mě by možná byli fakt šťastnější. ???? Jinak péči o malého zvládám, není opruzený, špinavý a hladový…ale myslím, že prostě strádá citově. Já pak každý večer půl hodiny brečím ve sprše a vlastně často i přes den, když jsme sami doma. Poraďte mi…co jsem? Jsem magor? Špatná matka? Bude to někdy lepší? Mám to vzdát?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 11.02.19 23:26

Jak vzdát? Vyhledej odbornou pomoc. Evidentně nejsi psychicky vpořádku.

sediza
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 11.02.19 23:26

Zitra rano se objednejte na psychiatrii. Musíte to řešit..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 23:29

Nejste, ten zážitek z císaře, to by se chtělo někde vymluvit, věnují se tomu ženy-psychoterapeutky, některé duly. A ven chodit každý den, zlomí se čas na nějaké příjemné místo nebo jen tak, určitě potkáte také nějakou maminku, za chvilku půjde jít i na hřiště.

Hoa Mai
Kelišová 6002 příspěvků 19 inzerátů 11.02.19 23:48

Klades si na sebe moc velke naroky a na syna taky. Zdaleka ne kazdy ma pohodove tehotenstvi. V prubehu cele historie zeny v prubehu tehotenstvi a porodu umiraly, nebo umiraly ty deti. I u zvirat je to tak. To neni tvoje neschopnost, to je proste priroda. Dnesni lekarska veda ti pomohla donosit zdrave dite. Ja jsem prisla o dite v 5. mesici, ne ze by me to nemrzelo, ale taky se z toho nehroutim, v prirode neni vse vzdy dokonale, chyby se deji a dit budou. Ty jsi tu chybu opravila a ze ti k tomu pomohli lekari neni zadna tvoje ostuda.
Co se tyka tveho syna, v 10 mesicich nechodi drtiva vetsina deti a i to nesezeni je v tomhle veku normalni. Hlavne ho to proboha neuc, to se nauci sam, az na to bude dostatecne zraly a bude mit posilene svaly. Predstav si, co by mela rikat treba moje kamaradka, jejiz syn se ve 13 mesicich teprv naucil plazit. Ziji v zahranici, tam to nikdo neresil. Kdy zacal chodit, to uz nevim, ale ted jsou mu 4 a je to uplne normalni, chodici a sedici dite.
Jako holky vyse ti doporucuju odbornou pomoc, mas nejspis poporodni depresi, protoze nic z toho, co resis, te nedela spatnou matkou.

KKatka23
Echt Kelišová 8803 příspěvků 11.02.19 23:53

No toto není jenom kvůli císařeskému řezu, paní potřebuje odborníka určitě…mě to zní trošku jako psychóza…proč o tom nemluvíte s manželem jaké máte pocity? :nevim: musíte opravdu si za někým zajít, tkaové pocity normální nejsou - skoro rok po porodu byste měla býr relativně ok…

Lola07
Nováček 3 příspěvky 12.02.19 00:00
@KKatka23 píše:
No toto není jenom kvůli císařeskému řezu, paní potřebuje odborníka určitě…mě to zní trošku jako psychóza…proč o tom nemluvíte s manželem jaké máte pocity? :nevim: musíte opravdu si za někým zajít, tkaové pocity normální nejsou - skoro rok po porodu byste měla býr relativně ok…

Protože manžel je hodně racionálně založený a tohle by asi úplně jako opravdový problém nebral. Má navíc hodně stresující práci a nechci mu přidělávat starosti ještě já. Navíc by mi asi nevěřil, když po příchodu z práce nic nepozná, ani zbytek rodiny nic nepoznal. Jsou stará škola a brali by to, jako že jsem prostě magor.

KKatka23
Echt Kelišová 8803 příspěvků 12.02.19 00:03

@Lola07 no ale aspoŇ by věděli, že se něco děje, že se necítíte šťastná, že máte pocit, že to nezvládáte. takhle si všichni myslí, že jste v pohodě. jestli máte problém, tak to musíte říct, možná byste byla překvapená, jak vaše okolí zareaguje :hug:

Lola07
Nováček 3 příspěvky 12.02.19 00:14
@KKatka23 píše:
@Lola07 no ale aspoŇ by věděli, že se něco děje, že se necítíte šťastná, že máte pocit, že to nezvládáte. takhle si všichni myslí, že jste v pohodě. jestli máte problém, tak to musíte říct, možná byste byla překvapená, jak vaše okolí zareaguje :hug:

S manželem to zkusím probrat, až bude vhodná situace. Jednou jsem s ním řešila ten porod a dostala jsem odpověď: „Jéžiši, vždyť jste oba zdraví, buď rada.“ Já vím, že bych měla být ráda, ale potřebovala jsem jen podporu. Manžel není dvakrát taktik, ale nemůže za to. ;)

veria
Generální žvanilka 24382 příspěvků 12.02.19 00:18

A proc by měl v 10 měs chodit? To nechodí snad 90 procent deti, to chodí jen velcí rychlici! Ani sedět ještě nemusí. A i kdyby nechodil třeba v 15 měs, není to chyba matky, toto se nedá naucit, každé dite má nějaké tempo vývoje. Tvoje dítě je naprosto v pořádku, a ty asi vyhledej nějakého odborníka na psychiku.

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 12.02.19 00:42

Jsi dobrá matka, tvoje dítě je naprosto v pořádku a vyvíjí se tak jak má.

Ale propadal si se do depresí. Zajdi na psychiatrii pro léky, počkej až zaberou (jsou antidepresiva co jdou kombinovat s kojením a zároveň je pro 10 měsíční dítě daleko lepší být odstaven, než aby se jeho matka propadala do depresí. Během čekání až léky zaberou si najdi psychoterapeutku a nauč se v psychoterapii mít ráda sama sebe. Uleví se tobě a bude pak díky tomu mnohem lépe celé tvé rodině.

Adelkadd
Kecalka 416 příspěvků 12.02.19 01:01

@Ou dobre jste to napsala. Mohu se zeptat, vy jste lékařka?

Mom.Claire
Povídálka 18 příspěvků 12.02.19 02:04
Anonymní

Vyhledejte pomoc psychiatra. Od porodu mám úzkostné stavy, nespavost a neobešlo se to bez pomoci. Ani u Vás se to neobejde. Napíše Vám vhodná antidepresiva, a zlepší se to. Bude to nějaký čas trvat, možná jich budete muset vyzkoušet nekolik, než najdete vhodné, ale pomůžou! Jste DOBRÁ matka, jen potřebujete pomoci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 03:13

Ahoj zakladatelko. Ostatní už ti odpověděli nejlepší možné řešení. Vyhledej pomoc, nestyď se za to. I přesto, že si teď všíchni myslí, že jsi v pohodě. Vezmi s sebou klidně manžela, ať je mu vysvětleno, co právě prožíváš, pochopí to. Já jsem rodila neplánovaným císařem, neměla jsem to čas vstřebat, k synovi jsem po porodu nic necítila, nechtěla jsem ho. Každou chvíli jsem brečela, jak jsem špatná máma, kojení nám nešlo. Přestavovala jsem si hrozné věci, myslela na to, jak by to bylo lepší, kdybych syna neměla.. Na jednu stranu jsem si uvědomovala, že je se mnou něco špatně a na druhou stranu jsem ty špatné myšlenky nemohla zahnat…Došlo to do stádia, kdy jsem nebyla schopná normálně přemýšlet..Nikdo to na mne nepoznal, fungovala jsem jako stroj. Jednoho dne jsem přišla za manželem a vše mu řekla, začali jsme to řešit. Teď má syn rok a půl a už je vše ok, užívám si mateřství. Tak se nestyď, neboj, není to tvoje chyba. Ač to tak nevnímáš, tak syn tě miluje, jsi pro něj to nejcennější, co má. :srdce: Bude dobře, uvidíš, ale musíš pro to začít okamžitě něco dělat. Držím pěsti a posílám mnoho síly. :srdce:

starýkmet
Kecalka 111 příspěvků 12.02.19 03:36

Za obecnou příčinu depresí se již považuje především nedostatečná výživa. Ale také nedostatek silného denního světla, nedostatek pohybu, a pak teprve další méně významné a méně jasné příčiny. Deprese nejsou dědičné, a když se tak jeví, jde o přebírání stravovacích návyků. Tak tedy - procházky kolem poledne určitě každý slunečný den, víc pohybu, a hlavně doplnit výživu. Například podle článku „Deprese a pět nejlepších potravin proti ní“ zde:
https://www.celostnimedicina.cz/…proti-ni.htm
Sám bych k tomu doporučil (článek je starší) pro začátek 3× týdně: porci jater, 2 lžíce čerstvých pšeničných otrub, kostku kvasnic (nejsou nutné pivovarské), 5 dkg lněného semínka (podrc. ve mlýnku na mák), pár tobolek lecitinu. (Senam by mohl být v případě zájmu od dost delší.)
Jinak, podle popisu stav vaší psychiky je vážný a nebezpečný. Pokud výše uvedené nepomůže hned (do 3 dnů), neváhal bych hned vyhledat lékaře. (Pokud výše uvedené pomůže, vyhnete se vedlejším účinkům léků, které by v tom případě zřejmě ani nemířily na příčinu.)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >