Deprese nebo mužský přechod

Anonymní
18.10.19 20:54

Deprese nebo mužský přechod

Hezký večer, táta odešel na jaře do důchodu. Pořád prohlašuje jak je rád, že už nemusí dělat a může se věnovat koníčkům. Prakticky jeho práce byla vždy s lidmi. Řidič autobusu. Ač byly časy, kdy byl unavený, měl lidí plné zuby, vracel se kvůli provozu pozdě domu… Tak nikdy tomu tak nebylo, jako teď.

Odešel do důchodu a pomalu začal měnit chování. Ale poslední dobou je to nesnesitelné :think:

Dám příklady… Jsme domluvení, že se u nás zastaví a někdy se prostě stane, že nepřijede, nedá vědět, nic. Takže jsem párkrát za ním vyrazila podívat se, zda je v pořádku a co se děje? Odpověď: není mi dobře. Že se cítí divně

A přitom chce, abych u něj zůstával, dala si čaj, oběd…

Nedávno se mi svěřil, že má stavy, kdy ráno vstane a nic se mu nechce, ani udělat si jídlo, bolí ho hlava a raději prostě jen leží. Poslední dobou toho dost naspi, třeba j přes den, a nebo naopak do rána si čte…

Mění se mu nálady. Kolikrát jsem si všimla, že když mi řekne, že mu není dobré, tak má zaslzene oči.

Přitom na nic se neléčí. Je zdravý, má jen nízký tlak. A jeho problémy právě přiklání tomu, ale mě se to nezdá… Příznaky dle mého neodpovídají???

Byl s námi i na dovolené a tam jakoby ožil, vrátili jsme se a nálady jsou jak na běžícím pase…Jinak prakticky kromě rodiny nikoho nemá, nestýká se s nikým

Jinak je tatíkovi 64 let

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2049
18.10.19 20:59
@Anonymní píše:
Hezký večer, táta odešel na jaře do důchodu. Pořád prohlašuje jak je rád, že už nemusí dělat a může se věnovat koníčkům. Prakticky jeho práce byla vždy s lidmi. Řidič autobusu. Ač byly časy, kdy byl unavený, měl lidí plné zuby, vracel se kvůli provozu pozdě domu… Tak nikdy tomu tak nebylo, jako teď.

Odešel do důchodu a pomalu začal měnit chování. Ale poslední dobou je to nesnesitelné :think:

Dám příklady… Jsme domluvení, že se u nás zastaví a někdy se prostě stane, že nepřijede, nedá vědět, nic. Takže jsem párkrát za ním vyrazila podívat se, zda je v pořádku a co se děje? Odpověď: není mi dobře. Že se cítí divně

Nedávno se mi svěřil, že má stavy, kdy ráno vstane a nic se mu nechce, ani udělat si jídlo, bolí ho hlava a raději prostě jen leží. Poslední dobou toho dost naspi, třeba j přes den, a nebo naopak do rána si čte…

Mění se mu nálady. Kolikrát jsem si všimla, že když mi řekne, že mu není dobré, tak má zaslzene oči.

Přitom na nic se neléčí. Je zdravý, má jen nízký tlak. A jeho problémy právě přiklání tomu, ale mě se to nezdá… Příznaky dle mého neodpovídají??? není

Byl s námi i na dovolené a tam jakoby ožil, vrátili jsme se a nálady jsou jak na běžícím pase…Jinak prakticky kromě rodiny nikoho nemá, nestýká se s nikým

Jinak je tatíkovi 64 let

A tatínek žije sám?
Co má za koníčky, čím se zabývá? Opravdu to takto zní jako deprese, ale snad je to jen to, že vypadl z toho pracovního kolotoče a najednou neví co se sebou. 64 není žádný velký věk, pokud nemá zdravotní problémy, může dělat cokoli. Jestli chce aby jste byli s ním, trochu mu pomozte, než se znovu najde…chvíli :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15405
18.10.19 21:05

Vypadá to jako depresivní stav coby reakce na změnu života.

Potřeboval by pomoc najít nějaké lidi, dělat něco, co mu bude připadat smysluplné.

Kde žije a co je v okolí za aktivity? Nějaká organizace, kde by třeba mohl pomáhat jako dobrovolník? Nějaké klub si sdružení, se kterými by mohl třeba chodit na výlety, nebo vystavovat králíky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 21:06

Koníčky má jen knížky, je hodně sečtělý. Deprese, přechod to jsem mu navrhla. Přechodu se jen zasmál a depresi odmitl- hodně čte psychologii. Takže asi tak.

Do práce nechce, už nikam. Prý je unavený… To chápu. Ale nechápu celkově to chování. Dám i příklad v tom, že se mu nechce, ani například složit uhlí, zajít se nechat ostříhat, kolikrát prý nemám náladu se videt.

A teď je to poslední dobou stále… Má přítelkyni, je mladší, než on, mezi čtyřma očima mi řekla, že přes měsíc spolu nic neměli, a i ji opustil, že se rozesel, že je prostě starý, nemají žádnou budoucnost A přitom se vidí, navštěvují, jsou v kontaktu.
:think:

• Citovat
  • Nahlásit
52845
18.10.19 21:11

Ahoj. Jestli je sám, tak se tomu ani nedivím. Jsou to deprese- musí najít smysl života. Možná kdyby sis ho ty, nebo sourozenec vzali na chvilku k sobě? 8) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 21:13

Koupila jsem mu knihu k narozeninám. Těšil se na ni, jak malý kluk… Ted ji, ani neotevřel :?

Bolí ho loket, skoro rok - ne, prostě k lékaři nejde. Předevčírem jsme byli domluvení, že mě vyzvedne i s malou. Opravdu, jsme se domluvili na 9 hodinu na místě X. Předtím něco říkal, že by přijel blíž, ale sešli bychom se o 30 minut později. Ne, dohodli jsme se na místě X. Vše písemnou formou.

Holky, bylo 9:10 a on nikde. Psala jsem mu, jde je? Prý doma 8o Zmínil, že jsme se domluvili na 9:30. Ne, opravdu nedomluvili :zed:

Zeptám se ho, jestli nechce přijít na oběd. Když už souhlasí a opravdu přijde je většinou vše v pořádku. Ale kolikrát souhlasí, nedorazí, neomluví se… A já mám jen starosti. A prý to dělal i přítelkyni. Ta mi i říkala, že se domluvili, že se uvidí. Ale už se neptal v kolik… Jen vše odsouhlasí, přijde, je vše skvělé, nepřijde, neomluví, konec. A dokola…

Přitom rozhlašuje jak je rád doma, že nemusí do práce, jak je spokojený… :think: Stačí mu jeho knížky, že bude sám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 21:17

@mrav naší se rozvedli před skoro 30 lety, měl vždycky nějakou partnerku. Buď pár měsíců nebo i let. Nejvíc snad 2.5 roku, ale nikdy to nebylo dle jeho slov tak vážně. Až s tou poslední prý ano, a to jsou spolu necelý rok, dokonce s ní jako jedinou vyrazil na dovolenou…Vrátil se a byl jak vyměněny. Jak mladík. Pak z ničeho nic uteklo pár týdnů a rozešel se s ní. Mě jen řekl, že z něj vyprchala rozchodem život, že s ní zažil ty nejkrásnější dny v životě doposud… Ale je pro ni starý, nemají budoucnost (ji je 40). A od té doby je to s ním jak na houpačce…

Ale změna, první impuls přišel vstupem do důchodu

• Citovat
  • Nahlásit
18.10.19 21:26
:?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.19 21:28

Andropauza mě osobně spíš napadla. Nejenom kvůli bolesti hlavy, nechutí do všeho, změny nálad… Ale i úbytek vlasů, nadbytek c oblasti břicha. Ale že by až tak pozdě v letech :think:

• Citovat
  • Nahlásit
8332
18.10.19 21:38
@Anonymní píše:

Přitom na nic se neléčí. Je zdravý, má jen nízký tlak. A jeho problémy právě přiklání tomu, ale mě se to nezdá… Příznaky dle mého neodpovídají???

Jinak je tatíkovi 64 let

Asi deprese…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 06:41

Deprese popírá a k lékaři ho nedostanu

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...