Deprese - nepomáhají antidepresiva, psychoterapie, hospitalizace

Anonymní
31.5.21 17:19

deprese - nepomahaji antidepresiva, psychoterapie, hospitalizace

Kde vzit silu? Cemu jeste verit? Je tu nekdo, komu zdravotnictvi nedokazalo pomoci? Neni to nic proti zdravotnictvi. Ja jen, jestli to ma nekdo podobne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8436
31.5.21 17:26

Je to moc? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
31.5.21 17:42

Jo, můj otec, už se to táhne 3 roky. Ale tam je problém, že on se neposune ani o píď, aby k řešení taky nějak přispěl. :nevim: Co nějaké alternativní metody teda? Přírodní léčba? Dělali ti elektrošoky? Je to jako z předminulého století, ale někomu pomáhají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
31.5.21 18:14
@Anonymní píše:
Kde vzit silu? Cemu jeste verit? Je tu nekdo, komu zdravotnictvi nedokazalo pomoci? Neni to nic proti zdravotnictvi. Ja jen, jestli to ma nekdo podobne.

Bohužel u deprese to chce prostě zkoušet. Různých antidepresiv je tolik. Trvá to, než se najde dobrá kombinace. To samé psychoterapie, spousta směrů, ne každý terapeut ti sedne.

A zdravotnictví :nevim: Z různých důvodů většina dobrých terapeutů dělá za cash.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
31.5.21 19:02

Elektrokonvulzivní terapie bývá prý celkem úspěšná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3860
31.5.21 19:06

Mně taky léky moc nepomáhají, brala jsem 52 druhů (nejen AD tedy, těch snad ani 52 není). Na terapie chodím 14 let. Jediné, co mi zabralo, byly elektrošoky a to ještě jedině v Bohnicích (měla jsem je ještě v ÚVN a VFN), nevím, jestli je možné, že se to nějak liší, ale prostě zabraly vždy jen ty bohnické. I když jinak Bohnice nenávidím. Měla jsem už 6 sérií + jsem chodila ambulantně do VFN na udržovací, ale to jsme právě zrušili, protože tam efekt nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
31.5.21 19:18
@Lollitka píše:
Mně taky léky moc nepomáhají, brala jsem 52 druhů (nejen AD tedy, těch snad ani 52 není). Na terapie chodím 14 let. Jediné, co mi zabralo, byly elektrošoky a to ještě jedině v Bohnicích (měla jsem je ještě v ÚVN a VFN), nevím, jestli je možné, že se to nějak liší, ale prostě zabraly vždy jen ty bohnické. I když jinak Bohnice nenávidím. Měla jsem už 6 sérií + jsem chodila ambulantně do VFN na udržovací, ale to jsme právě zrušili, protože tam efekt nebyl.

A to se dá provádět ambulantně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
31.5.21 19:20
@Anonymní píše:

Skús teda ty pomáhať druhým. Deťom v nemocniciach či detských domovoch, zvieratám v útulkoch… daj životu zmysel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3860
31.5.21 19:22
@sloninka píše:
A to se dá provádět ambulantně?

Jj, ale jedině v Praze ve VFN, chodila jsem jednou týdně, měla jsem tam vždy být v 7 h nalačno, chodilo nás tam cca 6-7 pak jsme tam dospávali a pak nás po několika hodinách s doprovodem pustili domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
31.5.21 19:54

@Adaleks Bez urazky, ale problem deprese je v tom, ze se ani nezvednes z postele, abys do nejakyho utulku zasla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
31.5.21 20:06
@Adaleks píše:
Skús teda ty pomáhať druhým. Deťom v nemocniciach či detských domovoch, zvieratám v útulkoch… daj životu zmysel

No to je mi rada :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 21:24

2012-2015 aktivní roky léčby úzkostně depresivní fáze, oficiálně u Dr až do 2018. Terapie, psycholog, psychiatr. Léky na spaní a antidepresiva.

Pomohla jsem si až sama, našla jsme sílu, začala sportovat. Léky vysadila že dne na den, ač se to nesmi. Můj lékař o tom nevěděl a neví dodnes…Jsme silnější a díky bohu, ač jsme zažila pády a ne malé, jsem se už na dno nedostala a věřím, že nikdy už nedostanu. Musíš chtít, najít v sobě sílu. Nikdo jiný ti nepomůže, léky už vůbec ne. Jde jen o berlicku a ne léčbu. Jak jsem starší a vidím jaký problém mě dostal do kolen, tak se tomu jen směju a přijdu si jak blbka. :mrgreen: :lol: Teď bych to řešila jinak nebo spíš neřešila a přešla, jako už jsme párkrát potom udělala.

Akorát mi léky způsobily změny na mozku, roky se snažím mozek rozhýbat, aby byl jako dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
2599
1.6.21 01:09
@Anonymní píše:
2012-2015 aktivní roky léčby úzkostně depresivní fáze, oficiálně u Dr až do 2018. Terapie, psycholog, psychiatr. Léky na spaní a antidepresiva.

Pomohla jsem si až sama, našla jsme sílu, začala sportovat. Léky vysadila že dne na den, ač se to nesmi. Můj lékař o tom nevěděl a neví dodnes…Jsme silnější a díky bohu, ač jsme zažila pády a ne malé, jsem se už na dno nedostala a věřím, že nikdy už nedostanu. Musíš chtít, najít v sobě sílu. Nikdo jiný ti nepomůže, léky už vůbec ne. Jde jen o berlicku a ne léčbu. Jak jsem starší a vidím jaký problém mě dostal do kolen, tak se tomu jen směju a přijdu si jak blbka. :mrgreen: :lol: Teď bych to řešila jinak nebo spíš neřešila a přešla, jako už jsme párkrát potom udělala.

Akorát mi léky způsobily změny na mozku, roky se snažím mozek rozhýbat, aby byl jako dřív.

Nevěřím, že máš za sebou těžkou depresi. To co popisuješ jde pomalu ve fázi, kdy je ti lépe. Ale určitě ne v atakách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
1.6.21 03:56
@sloninka píše:
Nevěřím, že máš za sebou těžkou depresi. To co popisuješ jde pomalu ve fázi, kdy je ti lépe. Ale určitě ne v atakách.

Ale da, ataka přijde a odejde, když se s nimi naučíš pracovat, tak tě semele více deprese než aataky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
1.6.21 05:52
@Dobrej_tym píše:
@Adaleks Bez urazky, ale problem deprese je v tom, ze se ani nezvednes z postele, abys do nejakyho utulku zasla.

Viem veľmi dobre čo sú depresie z osobnej skúsenosti. Treba dať životu vyšší zmysel ktorý bude silnejší a za to považujem pomoc druhým napríklad.
Ak ani oblbováky nezaberajú tak treba zmeniť život…alebo ho ukončiť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat