Deprese. Otázka na ty, co ji mají.

Anonymní
21.2.20 13:47

Deprese. Otázka na ty, co ji mají.

Vy, co máte deprese, jak se k vám chovají vaši nejbližší? Myslím třeba váš muž, nebo třeba rodiče. Mívám deprese od druhého porodu. Nějakou dobu jsem brala AD, ale jen od obvodní, na psychiatrii ani u psychologa jsem nebyla. Teď už je nějakých pár let neberu, ale tento týden to na mě udeřilo znovu. Musím neustále řešit velké problémy, které jsem si ani nezpůsobila, ale kdybych to nechala plavat, byl by to pro mně velký problém. Nějak jsem se z toho zhroutila. Nemůžu nic, jen sedím a bulím, pro ostatní asi nemám proč. Ani se nemůžu pořádně nadechnout. Muž mi tady do toho nadává, místo aby byl v práci, tak má nějakou pracovní překážku, a je doma. Neustále jen slyším, tak se seber a běž skočit pod vlak a podobné věci. Tak bych potřebovala od někoho obejmout. On vlastně vůbec nesnáší, když mi něco je. Když jsem byla po operaci, tak mě taky nepomohl a jenom nadával.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15388
21.2.20 13:49

Běž za psychiatrem a až zaberou léky, tak vstu do psychoterapie. To jak spolu s manželem fungujete evidentně dost té depresi napomáhá.

Jinak pro prozumění tomu, jak deprese funguje a to i pro rodinné příslušníky, pokud tedy chtějí projevit alespoň základní zájem je výborná tahle kniha

https://www.kosmas.cz/…dat-depresi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.20 13:56

@Ou Jo za tím psychiatrem půjdu příští týden.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15388
21.2.20 13:59
@Anonymní píše:
@Ou Jo za tím psychiatrem půjdu příští týden.

super, to je dobře. držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.20 14:03

Já jsem taky na AD, mě k tomu vedly zdravotní problémy dítěte a tak nějak celkově jsem to nedávala. Manzel mě v tomto podpořil a od té doby co je beru jsme všichni spokojenější :D Taky je mám jenom od obvodaka.Ted se cítím už delší dobu líp a zkusím je pomalu vysazovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
21.2.20 14:08

Okolí to noc neví, jsem divná od přírody a nesvěřuji se, manžel není skoro doma, takže si brečím neschopná čehokoliv tak nějak pro sebe.

Já jsem našla ale jinou cestu jak tu hlavu donutit tohle nedělat. AD byly velký špatný…

• Citovat
  • Nahlásit
5325
21.2.20 14:08

Měla jsem silné deprese když se mi spustil tinnitus, nebyla jsem schopna vůbec fungovat, doma 4 děti. Brala jsem nějaký čas antidepresiva, naštěstí jsem se s tím srovnala a prášky postupně vysadila. Co se okolí týče, partner se snažil mě chápat, ale asi to i pro něj bylo dost těžké, když jsem se hroutila z „neviditelného nepřítele“ a na něj zůstalo všechno, práce i péče o domácnost. Ale zvládli jsme to, nikdy na mě nebyl hnusný, asi věděl, že by mi tím moc nepomohl, ale taky mě ani nelitoval, abych do toho nepadala ještě víc. Snažil se mě podpořit jak je to šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
21.2.20 14:11

Manžel to moc neumí řešit, on vše co se týká emocí a špatných zážitku moc nedává. Takže mi chce udělat radost, koupil by mi cokoliv, aby ty iracionální stavy z mojí hlavy odešly.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.20 18:16

Mam podporu manzela-precetl si publikaci jak se chovat k pacientovi, chape, ze jde o nemoc, mam v nem oporu. Pri posledni recidive jsem skoro dva mesice byla schopna jen leze a postarat se sotva o sebe. Takze zajistoval okolo domacnosti i deti komplet vse. :srdce:
Ma cast rodiny (mama, bracha, teta, sestrenice, babicka) taky vi, o co jde, a nikdy by si debilni reci mit nedovolili. Jsou mezi nimi ale lide se zdravotnim vzdelanim.
U manzela v rodine to moc nesirime, tam prevazuje vnimani psychiatrickych pacientu jako „slabych“ kusu a razi heslo, ze kdyz se chce, vsechno jde. I kdyz jinak jsou fajn a mame dobre vztahy, v akutni fazi onemocneni je kontakt s takovymi lidmi dost kontraproduktivni. :P

• Citovat
  • Nahlásit
51080
21.2.20 18:18

Ideální by bylo vzít manžela s sebou k psychiatrovi ať mu vysvětlí, že deprese je nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
21.2.20 18:26
@aiwwa píše:
Ideální by bylo vzít manžela s sebou k psychiatrovi ať mu vysvětlí, že deprese je nemoc.

Ideální by bylo takového blba kopnout někam, protože vedle něj se rozhodně nevyléčí. Na jejím místě bych se nechal okamžitě hospitalizovat. Jedině tam má naději. Člověk v depresi, beznaději, úzkosti a myšlenkách na vše nejhorší potřebuje především klid, pochopení, oporu a podporu a ne kecy-zase je ti blbě? Tak skoč pod vlak.Ten bude čumět, až se to jednou opravdu stane.Jak můžeš s takovým blbcem žít? I kdyby byl stokrát hodný a milující partner, tak oporu v něm nemáš vůbec žádnou. A v míru a v pohodě dokáže být hodný i gauner. Lásku a charakter poznáš právě ve chvíli, kdy potřebuješ pomoc, obejmutí a pochopení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
22.2.20 19:14

To je teda hrozné, pokud Tě nedokáže podpořit. Proč Ti nadával po operaci proboha? To Ti mělo pomoci v uzdravení a v hojení? :think:
Někteří lidé na psychické nemoci tak nějak nevěří. Můj bývalý říkal “tak si řeknu že chci bejt veselej a jsem veselej ne?” Nedokázal pochopit, že to takhle nefunguje. :nevim: V rodině to brali v pohodě, i když taky říkali, ať si třeba řeknu, že ty myšlenky jsou blbost, což taky dost dobře nejde. Mamka mě na terapie posílala už nějakou dobu, ale trvalo mi se odhodlat. Zkus navštívit psychologa/psychiatra. Někdy stačí i psycholog a nějaká terapie, popovídáš si a třeba rozklíčuješ, kde je problém. Případně psychiatr, můžete zkusit x AD, uvidíš, že to bude lepší. Držím Ti moc palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.20 20:30

Děkuji všem za podporu. On právě nedokáže pochopit když mi něco je, že bych potřebovala pomoct ani u nemoci, která je vidět, natož pak toto. Neschopenku po té operaci mi už 100 x vyčetl - měla jsem ji po 17 letech. :mrgreen: Neustále jsem nucena řešit problémy, který jsem nezavinila, ale kdybych je neřešila, tak by se to těžce dotklo celé rodiny. On mě nepodpoří, ještě mi nadává, že to nemám dělat. Ale mám panickou hrůzu třeba z exekuce, takže jak zjistím nějaký dluh, musím to okamžitě řešit a pak se z toho zhroutím. A on mě řekne, skoč pod vlak. A proč jsem s ním? Já nevím, jestli bych to sama zvládla. I kdyžmě moc nepomáhá s ničím, tak mám pořád strach, že to sama nezvládnu. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15388
25.5.20 19:18
@Polachova.Lenka píše:
Zdravím všechny, podělím se s vámi o svůj příběh. Před asi 2 lety mi byla diagnostikována úzkostně depresivní porucha. Prošla jsem si tolika medikamenty, že to asi ani nespočítám. Některé vůbec nepůsobily, jiné měli tak šílené vedlejší účinky, že jsem si přála zpátky svoje „pouhé“ deprese. Už jsem byla celkem zoufalá, když jsem narazila na člověka, který se léčil dříve s podobnými problémy. Poradil mi věnovat se aktivně svému tělu (procházky, běh, sport), dále najít inspiraci – živit svoji mysl inspirací a motivací, poslední rada byla začít se zajímat o víru – myslel tím víru v cokoliv, nemusí být nutně Bůh. Vše jsem začala praktikovat a postupem času jsem vysadila AD i benzodiazepiny. Chtěla bych se s vámi podělit také o tip na přírodní lék, který mi pomohl tohle všechno překonat. Jedná se o CBD olej, který je výtažkem z léčebného konopí. Není psychoaktivní, můžete běžně fungovat. Má ale anxiolytické účinky, které působí proti úzkostem i depresím. Po 1-2 týdnech jsem cítila zlepšení. Níže posílám odkaz na kapky, které se mi osvědčily nejvíce. Zdůrazňuji, že je potřeba se ale starat o tělo, mysl a ducha – jak jsem psala výše. Rozhodla jsem se radit lidem s podobnými problémy, protože vím, jak moc to pomohlo mně samotné. Určitě bych byla ráda, kdybyste se na ten produkt podívaly, vyzkoušely a nejlépe daly potom vědět sem, jaký pokrok jste udělaly :) Přeji mnoho sil a úspěchů!♥https://www.semena-marihuany.cz/…xtrakce.html?…

navíc ty idote radíš vysazovat léky a nasazovat volně prodejné doplňky.

Kromě toho že nezvládáš základy, marketingu, tak tím taky můžeš někoho zabít - protože tím radikálně zvyšuješ riziko sebevraždy u někoho dostatečně polámaného kdo by tvůj marketing maskovaný za rady poslouchal a vysadil léky a spoléhal se na nesmyslný doplněk bez garance obsahu.

fakt doufám že tě @admin rychle smaže - jedinné co tu děláš je že spamuješ stránku, která ti zjevně nefunguje, když zkoušíš taklhe pitomé způsoby propagace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat