Deprese - přejde to někdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karamelka765
Nováček 1 příspěvek 11.06.19 10:34
Deprese-přejde to někdy?

Dobrý den všem, přišla jsem si sem pro radu. Asi pul roku mám deprese, před dvouma měsíci to došlo do takového extrému, že jsem přestala chodit do práce a beru antidepresiva. Byla jsem i dvakrát u psychologa. Za ty dva měsíce se nic nezměnilo. Přijde mi, že už budu vždycky taková, divná, uvězněná někde, odkud není cesty zpět nebo kupředu. Je mi hrozně. Celý den jen jím, spím, jsem špatná, nemám z ničeho radost, na nic se netěšim, nic nedělám, nic mě nebaví a nejraději bych umřela. Opravdu nerozumím co semnou je. Přeji si aby mi bylo jako dřív-normalně. Svoje pocity ani moc nedokážu popsat. Připadám si bezradná. Doktor mi řekl, že se musím naučit mít ráda sama sebe, s tím souhlasím, každý by měl mít rád sám sebe. Ale jak se o to ted můžu snažit, když nejsem schopna ani vstát z postele nebo si něco přečíst? Otázky zní - Měli jste deprese? Dostali jste se z toho? Pomůže mi někdo?…

Reakce:
Uživatel je onlinehadraplanka
Kecalka 489 příspěvků 11.06.19 10:40

Na depresi je pár měsíců strašně krátká doba. Už kvůli lékům, než se to ustálí z neurologického hlediska. Je to o pátrání, hledání koníčků, které tě donutí z toho depresivního kola spánku a sebenenávisti vykopnout. Takže ještě neházej flintu do žita, ono se to zlomí.

Niky776
Nováček 1 příspěvek 11.06.19 12:19

Deprese je užitečné a cenné varování, že už v daném způsobu života nelze pokračovat. Bude velmi dlouho trvat, než se dáš dokupy a najdeš vnitřní harmonii a klid. Největší prioritou v tvém momentálním rozpoložení by mělo být rozvíjení a zlepšování se ve věcech, které miluješ. V neposlední řadě by bylo vhodné, aby ses dost a hlavně pravidelně hýbala - ze začátku to bude naprosté peklo, ale když to vydržíš, budeš dělat OBROVSKÉ pokroky. Musíš najít vůli a pochopit, že dosavadní stav je jedna velká slepá ulička. Možná ti ta denní dřina na sobě nebude dávat smysl celé měsíce - ale až se zpětně otočíš, už nikdy nebudeš chtít zpátky. Edit: A ikdyž je to drsné, naprosto všichni se k tobě pravděpodobně otočí zády. Nikdo nechce nic mít s psychicky nemocným člověkem - jsi na to hlavně sama.

juliettee
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 11.06.19 22:08

Bojuju s depresemi už asi osm let a pořád z toho nejsem úplně venku. Beru antidepresiva, ale to není vše. Člověk si musí tak nějak uspořádat svůj život, určit si priority, najít si něco co ho baví, ale i to nepomůže úplně, protože deprese je prostě v hlavě, nejde na to zapomenout. Já jsem se s tím z velké části naučila žít, z menší části mi asi pomáhají prášky. Ale bojuju stále, ikdyz mám někdy chvíle kdy mě nic nebaví, nedokopu se k ničemu, jsem naprosto nepoužitelná, tak se snažím…ale je to těžký.

Lana25
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 11.06.19 22:29

Bude líp, veř mi :hug: polehoučku, postupně se to zlepší. Jestli ti je blbě, dovol si v tÿ posteli zůstat a nevyčítej si to. Tím si jen přitížíš, buď na sebe hodná. To teď potřebuješ. Zkus kouknout na pohádky, to jsem jediný dávala já. Zkus menší úkoly a odměňuj se za ně. Třeba si udělej tvoje ejoblíbeňejší jídlo, zkus jít na oblíbený místo pokud to jde. Hledej venku to hezký, poslouchej ptáky, potok. Chce to aspoň park. Příroda je mocná :srdce: Stříkni se nej parfémem a čichej ho. Zkus cokoliv ti bude příjemný. Jestli spánek tak spi, tělo ti řekne samo co jo a co ne :hug: :kytka: Hudba je taky všemocná. Půjde to :kytka:
Plus magnésko a b komplex.

Váš příspěvek
Reklama