Deprese přichází a odchází - taky to máte tak?

Anonymní
26.5.16 13:21

Deprese přichází a odchází-taky to máte tak?

Zdravím, potřebovala bych se s vámi poradit-poslední týdny jsem měla týdny velké deprese(nechuť k životu, vyčerpaná dělat běžné věci),objednala jsem se k odborníkovi, ale mezitím odešly-teď se cítím „normálně“, tak nějak to všechno beru, jak to je. Už dříve jsem ty stavy mívala, ale teď to bylo intenzivnější a začalo mě to omezovat v běžném životě. Myslíte, že je to u deprese běžné, že odchází a zase přichází, nebo když ji někdo má, tak to trvá pořád stejně?(dokud se neléčí). Nevím, jestli mám teď zrušit tu návštěvu u psychiatra a počkat, díky moc za radu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

55
26.5.16 13:24

Pokud máš pocit, že to sama nezvládneš, tak k doktorovi jdi. Když jsem mívala problémy z úskostnými stavy, bylo to vždycky naprosto příšerné, a když jsem si řekla, že půjdu k doktorovi, přestalo to, a pak zase začlo. Přijde mi, jako by to bylo naschvál. Když tě to přejde, najednou máš pocit že se vlastně nic neděje, a když to začne připadáš si v koncích. Je to svině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 13:43

Holky tedy nevím, ale mě deprese sama od sebe neodešla. ty stavy byly hrozné, měla jsem problém ráno vstát, nebýt dětí, tak bych z postele nevylezla. ležela jsem kolikrát na podlaze a brečela - což je dobré, jak už ani nebrečíš, tak je to těžká deprese. z té se sama nedostaneš. já musela vyhledat pomoc.
já už neviděla smysl života, skončil pro mě. přála jsem dětem lepší klidnou a vyrovnanou mámu a ne sebe, bohužel to fakt neodcházelo.
teď je mi mnohem lépe, už jsem téměř bez léků, pomohly mi a musela jsem pak na sobě hodně pracovat, abych se jich začala zbavovat.
ale ten strach, že se to vrátí, ten už asi nezmizí.
přeji aby jste tak daleko nenechaly zajít.

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
26.5.16 13:47
@Anonymní píše:
Zdravím, potřebovala bych se s vámi poradit-poslední týdny jsem měla týdny velké deprese(nechuť k životu, vyčerpaná dělat běžné věci),objednala jsem se k odborníkovi, ale mezitím odešly-teď se cítím „normálně“, tak nějak to všechno beru, jak to je. Už dříve jsem ty stavy mívala, ale teď to bylo intenzivnější a začalo mě to omezovat v běžném životě. Myslíte, že je to u deprese běžné, že odchází a zase přichází, nebo když ji někdo má, tak to trvá pořád stejně?(dokud se neléčí). Nevím, jestli mám teď zrušit tu návštěvu u psychiatra a počkat, díky moc za radu

ja deprese nemela snad nikdy když nad tim tedka premyslim :think: takze u me neprichazi ani neodchazi ;) ja si myslim, ze je něco spatne když ma nekdo deprese :roll:

• Citovat
  • Upravit
1910
26.5.16 14:01

Takové ty opravdové deprese jsou prý způsobeny tím, že v mozku je nedostatek nějaké tekutiny, která vlastně dává tu radost a chuť do života. vím, že mi to v práci popisovala jedna známá a ta říkala, že když to měla poprvé, tak nemohla ani hrnek s čajem uzvednout. chodí k psychiatrovi a psychologovi a bere léky a je dá se říct v pohodě. takže si myslím, že určitě je fajn vyhledat lékařskou pomoc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 14:03

@Alienellie Právě-teď mi to přijde přehnané to řešit, každopádně tam asi určitě půjdu, řeknu, jak mi někdy bývá hrozně, popíšu ty stavy a oni už asi rozpoznají, jestli je to vážné nebo normální. Ale nebyla to žádná špatná nálada, prostě bych radši nebyla(nebýt dětí)..

• Nahlásit
  • Citovat
3320
26.5.16 14:04

Ano, deprese běžně přicházejí a odcházejí samy. Proto většina lidí nejde k lékaři, ale postupně se to může zhoršovat. Běž k lékaři, je velmi pravděpodobné, že si tak ušetříš užívání silnějších léků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
26.5.16 14:05

Ano deprese může sama odeznít, ale návštěvu bych určitě nerušila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 14:11
@Anonymní píše:
Holky tedy nevím, ale mě deprese sama od sebe neodešla. ty stavy byly hrozné, měla jsem problém ráno vstát, nebýt dětí, tak bych z postele nevylezla. ležela jsem kolikrát na podlaze a brečela - což je dobré, jak už ani nebrečíš, tak je to těžká deprese. z té se sama nedostaneš. já musela vyhledat pomoc.
já už neviděla smysl života, skončil pro mě. přála jsem dětem lepší klidnou a vyrovnanou mámu a ne sebe, bohužel to fakt neodcházelo.
teď je mi mnohem lépe, už jsem téměř bez léků, pomohly mi a musela jsem pak na sobě hodně pracovat, abych se jich začala zbavovat.
přeji aby jste tak daleko nenechaly zajít.

Přesně tohle jsem měla taky-ráno sedím na podlaze a nechce se mi do ničeho. Nebýt dětí a pocitu odpovědnosti..ale opravdu to teď samo odešlo(beru léta Citalec, deprese začaly před několika měsíci-asi vlivem okolností-měla jsem dost problémy),každopádně to není normální a myslím, že se to brzy vrátí. Taky bych chtěla být pohodovou mámou pro děti, nabitou chutí do života..a můžu se zeptat, co ti napsali za léky? A co ti nejvíc pomohlo? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
5011
26.5.16 14:18
@Anonymní píše:
přeji aby jste tak daleko nenechaly zajít.

Já už brečet ani nemůžu a stejně ty depresivní nálady jdou v takových vlnách :nevim: Teď je teda celkem dlouho klid, od druhého porodu.

A k doktorovi bych šla, pro jistotu, nečekala bych, až se to bude opakovat. U mě to nejhorší pominulo samo, ale byla doba, kdy jsem přemýšlela o sebevraždě, a to už je pak na doktora skoro pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
26.5.16 14:38

Ahojky,

věř mi, je to naprosto normální, že jsou občas silnější, občas slabší, někdy odezní sami, někdy jsou i několik týdnů.
K odborníkovy bych ti radila tak i tak jít. Já se doktorce vyhýbala strašně dlouho, protože jsem si připadala, jako kdybych měla tou návštěvou potvrdit, že jsem blázen XD a rozhodně se to nelepšilo. Ano, byly dny, kdy mi bylo úplně fajn, ale pak taky dny, kdy jsem nemohla doslova ani vstát z postele.

Takže nic bych nerušila a držím ti palce, aby ti zvládl doktor co nejrychleji pomoct a prášky v pohodě zabírali ^^ :kytka: uvidíš jaká to bude změna :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 16:29

Holky díky moc za rady, určitě tam zajdu, protože sama nevěřím tomu, že by se to už nemělo opakovat. Snad najdeme tu správnou cestu, protože je mi do breku, když si uvědomím, jaké skvělé krásné děti mám a co se mi i tak honí nškdy hlavou za nesmyslné myšlenky. Jen se bojím, že to děti budou mít po mě, ale s tím asi nic nenadělám :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 10:00
@Anonymní píše:
Přesně tohle jsem měla taky-ráno sedím na podlaze a nechce se mi do ničeho. Nebýt dětí a pocitu odpovědnosti..ale opravdu to teď samo odešlo(beru léta Citalec, deprese začaly před několika měsíci-asi vlivem okolností-měla jsem dost problémy),každopádně to není normální a myslím, že se to brzy vrátí. Taky bych chtěla být pohodovou mámou pro děti, nabitou chutí do života..a můžu se zeptat, co ti napsali za léky? A co ti nejvíc pomohlo? Díky

ahoj, beru apo parox nebo tak nějak? :) měla jsem jeden denně, jsem teď na jednom týdně. vysazuji pomalu. doufám, že se mi to už nikdy nevrátí a to přeji vám všem tady :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 10:35
@Anonymní píše:
ahoj, beru apo parox nebo tak nějak? :) měla jsem jeden denně, jsem teď na jednom týdně. vysazuji pomalu. doufám, že se mi to už nikdy nevrátí a to přeji vám všem tady :pankac:

To jsi dobrá, máš za sebou asi pořádný kus cesty. Já doufám, že mi nenapíše nějáký oblbovák, musím normálně fungovat…nejvíc mě ale štve, že si neumím pomoct sama, znám tolik teorie, jak se co má dělat, jak nahlížet na problémy a když mě to přepadne, tak je všechno na nic, najednou v ničem nevidím smysl, proč to vůbec chtít…holky držme si všechny palečky, ať se nám ten boj povede vyhrát :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
28409
27.5.16 10:35

Deprese jako taková takhle sama neodchází. Můžou být lepší období a horší. Ty lepší - že je člověk alespon nějak schopný fungovat, ty horší - že prostě sedí a brečí a jenom doufá, že to nebude už dlouho trvat a zabalí to. Takže nebyla to spíš u Tebe únava? vyčerpání? To by se mohlo takto projevit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama