Deprese, úzkosti, elektrošoky - pomohlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Angharadd
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 13:01
Deprese, úzkosti, elektrošoky - pomohlo?

Ahoj, roky mě trápí psychiatrické obtíže typu deprese a úzkosti. Léky i psychoterapie k ničemu. Podstoupil tu někdo elektrošokovou terapii z této indikace? Pomohlo vám to? Hledám stále rozumné východisko a přemýšlím, že bych to navrhla lékařce jako variantu léčby. Četla jsem nějaké výzkumy, ale zajímají mě mimo statistiky i přímo zkušenosti jiných.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 13:09

Nezazila jsem je osobne, ale znam cloveka, ktery ano. Delaji se v krátké narkoze. Pristupuje se k nim, kdyz nezaberou leky ani psychoterapie. Ten dotycny byl spokojeny. Jednou za cas podstoupi cyklus elektrosoku a je mu dobre.

Angharadd
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 13:11

To je super, to bych přesně potřebovala. :palec:

terien
Extra třída :D 11277 příspěvků 02.04.19 13:15

Ve škole nám psychiatrička říkala, že s tím mají velmi dobré zkušenosti. Že to sice zní hrozně, ale na někoho to opravdu zabírá.

Angharadd
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 13:18

@terien Co jsem četla, tak to sedí, že statisticky to vypadá dobře.

bartsch
Závislačka 4913 příspěvků 02.04.19 13:43

Kamarád, který trpí už léta maniodepresí, je podstupuje v určitých cyklech, když je mu hodně zle. A je spokojený, vždy mu pomůžou.

Angharadd
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 14:02

@bartsch Uááá, další bod pro. :dance:

Halamka
Závislačka 4014 příspěvků 02.04.19 14:17

Můžu se zeptat, to pouští do těla nebo do hlavy? Já chodila na elektroléčbu v rámci rehabilitace, kdy mi dávali do kupy krční páteř a tohle si vůbec neumím představit, jak to funguje. Kromě scény z přeletu nad kukaččím hnízdem.

Angharadd
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 14:25

@Halamka Tak v Přeletu to hodně zdramatizovali, tak to vůbec nevypadá, ale pouští se to do mozku. Sama to nějak intuitivně vnímám jako opravování televize metodou „prašti do teho, Lojzo, třeba to pojede“, ale když nic jiného nepomáhá, zvažuju holt i tohle.

Angharadd
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 14:27

Třeba by mi pomohlo praštit do hlavy. :think: A když to pomůže, nechám si to patentovat a budu boháč, depresivních lidí dneska je…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 14:35

Pracovala jsem na psychiatrii a kdybych neviděla, neuvěřím. Jednalo se o pacientku, která kvůli depresím přestala přijímat potravu, chyěla jen zemřít. Absolutně netečná, jen ležela jako mrtvá. Nic jí nezabíralo. Po elektrošocích z ní byla usměvavá komunikativní, milá paní. Moc si užívala návštěvy, které za ní chodily. Opravdu zázrak.

Angharadd
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 15:00

Mazec…

Halamka
Závislačka 4014 příspěvků 02.04.19 16:19

@Angharadd nechybí ti humor, to je fajn. Ale tak asi proč ne, nechat se takhle nahodit. Nebo nakopnout. Hlavně, když to pomůže, držím palce.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 02.04.19 17:33

Elektrošoky jsem měla 2-krát. Poprvé jen 5 aplikací, protože stav se vůbec nelepšil. Takže to ukončili a museli mi kompletně překopat léčbu medikamenty. Ještě musím podotknout, že jsem je měla bez svého souhlasu. Podruhé jsem jich měla 8, to jsem s nimi už souhlasila a po 3., nebo 4. šoku se mi dost ulevilo. Ale pak ty následky - Dr. vám řeknou, že max chvíli bolesti hlavy a dočasné zhoršení paměti, já ale měla fotografickou paměť a úplně jsem o ni přišla. Z premiantky na VŠ se stala „troska“, která si není schopná nic zapamatovat. Nevím, jestli bych do nich šla znovu. Nevím, co jsi vše zkoušela za léky, ale někdy pomůže kombinace více AD, nebo přidat AP, stabilizátory… Každopádně držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv. Možná bych raději napřed pouvažovala o šetrnější rTMS, která se také na deprese dává.

Angharadd
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 19:08

@Lollitka Ajaj, tak to je přesně to, čeho se bojím. :think: A to si nejsi schopná zapamatovat nové věci? Anebo jsi zapomněla i ty „staré“? Dokončila jsi nakonec VŠ?

Kombinací AD i AP jsem měla nepočítaně, jsem na ně naprosto rezistentní. Jsem rezistentní i na Rivotril. Já bych nemohla ani spáchat sebevraždu léky, protože bych se z toho možná tak maximálně pos*ala. Jediný účinek byl nárůst o 20 kg po jedněch AP, nic víc. :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama