Deprese, úzkosti, smutek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 15:29
Deprese, úzkosti, smutek

Zdravím, asi bych to neměla psát sem, ale už si nevím rady. Je mi 18, mám přítele rok, zvládli jsme hodně překážek, jeho rodina mě nenáviděla, říkali že se semnou musí ihned rozejít, že spolu nemůžeme být.. to je ale naštěstí pryč. Teď bydlí již u matky, která bydlí u svého manžela, je to jeho nepravý otec. A spolu s nimi tam bydlí i rodiče nepravého otce. Poslední dobou mi ale přijde, že i tady vadím, je problém abych tu spala, (několikrát nás přišla jeho matka vzbudit v 10 večer že nás musí odvézt k nám).. Pokaždé když jsem se na to jeho matky zeptala, smála se a říkala, že vůbec není problém ve mě.. Delší dobu mě to trápí. A teď něco dalšího, o prázdninách se naši rodiče dohodli, že pojedu s nimi na dovolenou k moři, to se ale také změnilo - nemohu jet z nějakého důvodu, který mi nikdo neřekl, dovolená na horách? To samé, taktéž nemohu jet…zkrátka všude je problém. (Nutno dodat, že do našeho vztahu vstoupila holka, která je údajně jeho sestřenice, ale po roce jsem se dozvěděla že není, mám takové podezření, že se přítelovi dost líbí a jeho matka ho kreje, několikrát mu seděla na klíně, objímala ho, on ji, mezitím co já kvůli tomu opět před všemi plakala). Mimochodem ta holčina jede na tu dovolenou, i na ty hory.. Náš vztah začínal tak jako každý, všechno bylo krásné, věřila jsem mu… chtěla jsem být furt s ním a hýčkala si ho, skoro bych až řekla, že jsem se vtírala.. všechen volný čas jsem dala jemu. Právě to ale byla chyba, moc si na to zvykl a teď nemůžu nic, jakmile chci někam jít, je v tom problém, podvod, že někoho mám a že nechci být s ním, neuvěřitelné hádky a nátlaky na mou psychiku. On ale může vše, a když mu to řeknu, jdou na mě slova jako „ty mi to jen chceš vracet“.. nevím co dál, je toho strašně moc, neustále mi lže o tom kam chodí, dozvěděla jsem se, že byl na nějaké párty mezitím co já plakala doma, a mezitím co mi lhal že je u kamaráda. (Mám i důkazy). Přitom tohle udělat já.. okamžitě by se semnou rozešel mezitím co mi stále říká jak mě miluje a já jeho vůbec. Kvůli tomu všemu, jsem zhubla už 8 kilo, mám problémy s přibíráním, vždy když kvůli němu pláču celá se klepu, několikrát se mi stalo že jsem na tom byla s nervy tak špatně, že jsem se 3× za noc probudila a jen zvracela. Několikrát jsem zkolabovala z nervů. :nevim: Moje mamina a přátelé je z toho taky dost špatná, jenže problém je v tom že on neví jak mi to ubližuje, občas když brečím u něj jsem odbyta jen slovy „ježiš co zase bulíš ty vole..“ další problém je že ho moc miluji, už jednou jsem se s ním rozešla právě kvůli tomu všemu, jenže mi napsal krásná slova jak se to změní a já opět podlehla. :,( Od té doby nevím kudy kam, se všemi těmi problémy trpím depresemi a úzkostmi, a tím vším se mi dost horší pleť, což je další rána pro mé sebevědomí. :roll: a předem se Vám omlouvám za chyby :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 02.12.18 15:39

Prosím tě, vybodni se na něj. Takovýho zmetka bych kopla do zadku i jako zoufalá petatricitka, proč se ty trápíš v osmnácti?
Už jen to zakazování někam chodit, to jako sklapnes paty a sedíš doma? Možná jsi trochu hysterka, že na všechno reaguješ pláčem, ale tohle fakt nemáš zapotřebí. Ještě ta sestřenice nesestrenice… :roll: Kašli na něj, udělejte si s kamarádkama vánoční mejdan, soustřeď se na školu, ať ti dobře dopadnou pololetní písemky a na jeho sladký kecy už se nenech utáhnout, za může mluví činy, ne slova.

Orochimaru12
Povídálka 38 příspěvků 02.12.18 15:43

Pro krista pána, uteč od něj! To není kluk pro tebe, v tomhle věku by si měla prožívat uplně něco jiného než takový stres..to co ti dělá není normální. Je to lhář a manipulátor. Musíš se od něj odprostit a uvidíš že ti bude líp..sice ne hned, ale bude. Obklop se přáteli a rodinou a oni ti pomůžou se přes něj dostat uvidíš.. ty krásná slova jsou jen planý řeči..ví že tě má omotanou kolem prstu..jeho rodina je celá s prominutím postižená. Vždyť si můžeš najít někoho kdo tě bude milovat a vážit si tě..nebude tě z ničeho obviňovat..bude na tebe hodný a nebude ti hlavně lhát!!…Tam venku je spoustu kluků.. vážně se netrap v tomto vztahu..prosím :? Vím jaké to je překonat překážky a to vás hodně spojuje a že máte spoustu krásných chvílí, ale ty by měli převažovat a hlavně první rok by měl být ve vztahu nejkrásnější.­.nezaslouží si tě… :zed: :zed:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 02.12.18 15:47

No, jestli to myslíš vážně, promiň jsi hloupá. Copak nemáš žádnou úctu a hrdost? Proč ho nekopneš ho do zadku? Jsi mladá, máš všechno před sebou a jistě spoustu mnohem lepších chlapů.
Víc asi není potřeba psát, protože záleží jenom na tobě, jestli se necháš dál od někoho deptat nebo mu ukážeš, že jsi silná, dáš mu kopačky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 16:15

@Orochimaru12 ani já sama nevím co mě u něj drží, je to láska, vzpomínky ty hezké, vidím jen vzpomínky a říkám si jak to bylo krásné, to co mi dělá teď úplně přehlížím a vše mu to vždycky prominu protože jakmile ne jsem nejhorší fúrie na světě. Všichni mi říkaji vykašlu se na něj, ale nejde to, myslíte, že bychom s mamčou měli vyhledat odbornou pomoc? Uvažovala jsem o antidepresivech, něco proti depresím a úzkostem, ale jsou to sajrajty :zed: hlídá mě na každym kroku, každý den ve škole musím poslat co mám na sobě (nemohu tílka ani nic odhalenějšího) azd.. je toho zkrátka strašně moc a já to psychicky už vůbec nezvládám :nevim: o

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 02.12.18 16:20
@Anonymní píše:
@Orochimaru12 ani já sama nevím co mě u něj drží, je to láska, vzpomínky ty hezké, vidím jen vzpomínky a říkám si jak to bylo krásné, to co mi dělá teď úplně přehlížím a vše mu to vždycky prominu protože jakmile ne jsem nejhorší fúrie na světě. Všichni mi říkaji vykašlu se na něj, ale nejde to, myslíte, že bychom s mamčou měli vyhledat odbornou pomoc? Uvažovala jsem o antidepresivech, něco proti depresím a úzkostem, ale jsou to sajrajty :zed: hlídá mě na každym kroku, každý den ve škole musím poslat co mám na sobě (nemohu tílka ani nic odhalenějšího) azd.. je toho zkrátka strašně moc a já to psychicky už vůbec nezvládám :nevim: o

ROZEJDI SE S NÍM! To víš že to jde, jen si musíš pak najít něco, co tě zaměstná. Pomoc klidně vyhledej, ale pro týrané ženy. Jsi ideální prototyp obětí, který se v budoucnu bude nechat řezat a psychicky týrat, takže aspoň budeš mít sama před sebou náskok.

Orochimaru12
Povídálka 38 příspěvků 02.12.18 16:26

Přesně to co popisuješ..tak jsem to taky měla. U přítele mě držela láska a vzpomínky..krásné chvíle, zážitky..prostě ta první láska, všechno člověk vidí růžovými brýlemi. A ano, toho koho milujeme omlouváme za vše špatné co nám dělá, ale ty jdeš už do extrému..nemyslíš na sebe ale jenom na něj. Taky mi přítel zakazoval trička, řešil spodní prádlo co mám na sobě, kontroloval vše..musela jsem mu odepisovat okamžitě na vše..zakázal mi kamarádky, odtrhl mě od rodiny. Nemohla jsem nic a nikam. On chodil po hospodách a měl svoje kamarády. Musíš se spolehnout sama na sebe a starat se o sebe a ne se kvůli němu ničit..o to hůř ti pak bude když ti třeba uteče za jinou.. A to že jsi pro něj furie kvůli tomu jen dokazuje jak moc tě má pod palcem a ví že za jeho chyby viníš sebe, má tě zmanipulovanou a omotanou kolem prstu jak jsem říkala. Najdi si psycholožku..prášky do sebe rvát nemusíš..psycho­ložka stačí, tam se vypovídáš a ona ti dá nazpátek pochopení a uvidíš že ti bude líp..nech si od mámy klidně zakázat telefon a pc aby se k tobě nemohl přítel nijak dostat a mezitím buď s přáteli a soustřeď se na učení a školu. Zkus meditovat, číst a tak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 16:32

@Orochimaru12 máš pravdu, vidím vše jen růžově a v duchu doufám, že se změní, že mě opravdu tak miluje jak říká.. A právě proto mu vše vždy omluvím, mám ho i přes to všechno co mi dělá hrozně moc ráda.. dnes jsme se byli projít a já si nechtěla vzít rukavice, prostě jsem chtěla jít bez rukavic a tak jsem si je sundala (byly to jeho rukavice) a spolu s rukavicemi jsem na sobě měla jeho kalhoty, mkiinu, bundu a šátek na uši, začal to ze mě celé svlékat jen kvůli tlmu že jsem si sundala jeho rukavice a tak jsem šla jen v tričku a kalhotách, bylo -10.. Přijde Vám to normální? Já ho totiž i přesto moc miluji a beru to za svou chybu, že jsem si neměla svlékat ty rukavice :nevim:

Orochimaru12
Povídálka 38 příspěvků 02.12.18 16:37

No to určitě normální není! Musíš už pomalu ty růžové brýle sundat jinak tě to zničí.. To že tě nechá jít takhle když je takové počasí jen dokazuje jak mu jsi ukradená..zkus na to koukat svým pohledem ano? Řekněme že by si oblíkl tvoje oblečení (jen obrazně řečeno, vím že to asi není možné :D ) a sundal si rukavice..napadlo by tě nechat ho jít polonahého kvůli tomu? Nebo by si to prostě přehlídla? Jasně že přehlidla..nic na tom není..je to uplná kravina. Klidně napiš další příklady, pokusím se ti pomoct. Ostatní ti možná řeknou že si na hlavu a můžeš si za to sama ale jelikož vím jaké to je a byla jsem tvé situaci..ničemu se nedivím..byla jsem uplně stejná jak ty.. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 16:48

@Orochimaru12 ach jo, přesně jak říkáš :,( všichni mě mají za úplnou blbou krávu, co všechno toleruje, všichni říkají pošli ho někam ale nikdo neví jak těžké to je pro člověka, který toho dotyčného opravdu miluje a dělá pro něj všechno. :zed: Což na jednu stranu chápu, jelikož ti lidé nevědí jaké to je. Je toho strašně moc, od oblečení, focení kde zrovna jsem, a taky jak říkáš, musím mu odepisovat hned, jakmile píšu test, jsem třeba 45 minut offline, hned je za tím bavení se s klukama, nebo si s nim nechci psát, prostě kraviny. Další věc je že mi nadával za to jaká jsem vyhublá, jenže se mu bojím říct o mých psychických problémech, jemu totiž nikdy nedojde co dělají nervy a stres, že díky nervům lidé ztrácí chuť k jídlu.. Tohle mu říct tak mi možná tak vynadá, jaký kvůli němu mám vůbec stres, a vůbec proč? Však on nic špatného nedělá. To je ten problém, říct mu že jsem vychrtlá (opravdu dost, spočítala bys na mě všechny žebra, kosti) kvůli němu, vysměje se mi, nebude to chápat protože si myslí že to je nemožné. Kdyby věděl co všechno mě trápí, že doma každý večer pláču, v hodinách ve škole, občas i v autobusu když o tom všem tak přemýšlím, tak by se z toho zbláznil. Jsem na tom psychicky tak špatně, že semnou v 18-ti letech spí mamka (od tel doby co mám takové problémy) asi je to směšné, ale je to tak :,( On má ale vše, může všechno, ví, že jeho holka je doma a nikde s nikým není mezitím co on se jde s klukama „ožrat“.. to je další věc, vždy se opije a najednou s ním ztratím kontakt, takový strach co o něj v tu dobu mám, to by možná nikdo z Vás nepochopil :nevim: Zkrátka se cítím beznadějně, mívám občas sklony k sebevraždě, cítím se úplně zbytečná a škaredá, už jen díky tomu jak jsem vyhublá a horší se mi pleť :,(

Orochimaru12
Povídálka 38 příspěvků 02.12.18 16:56

Ano taky se mi každý vždycky divil, teda až když to věděli..jinak jsem to dlouho tajila jak jsem se za to styděla a co hůř, přišlo mi jeho chování normální..vždy našel způsob jak ho odůvodnit a často jsem slyšela frázi ,,vždyť si za všechno můžeš sama!'' Přesně jak říkáš taky, mi vždy na pláč řekl proč zase bulíš…A je to sakra těžko někoho opustit protože pro něj obětuješ celý život, ale musíš myslet na svoje zdraví..copak se tím chceš do konce života trápit? takhle přece nechceš žít že ne? Dokážeš si představit tohle na furt? Vždyť by si neměla ani co už hubnout a jeho chování bude jen a jen horší…a bude težší ho opustit…jste spolu zatím jen rok.. já se svým byla 3 a půl roku a bydlela s ním. Normálně mu narovinu řekni že už takhle dál nemůžeš a když tě bude prosit, opakuj si v hlavě představu na všechny věci co ti kdy udělal ano?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 17:05

@Orochimaru12 nemám k sobě žádnou úctu, všechno mu vždycky prominu a byla bych s ním klidně celý život i když vidím jak mě ničí a jak se ke mě chová, proč? Nedokážu se s ním rozejít, nejde to a sama nevím proč, asi hodně hrajou myšlenky a vzpomínky o tom jak jsem jen já a on byli na dovolené s ním, a prostě to krásné :nevim: Jeho celá rodina mi přijde falešná, už od začátku to navádění, ať se semnou rozejde (to říkala babička s jeho dědou, bydlel u nich) a teď bydlí u mamky a mám pocit že je to to samé, akorát mu neříkají takové věci, ale vím na stopro že mu o mě neříkají hezké věci, několikrát jsem to slyšela za dveřmi a když jsem mu to potom řekla (samozřejmě jsem plakala) řekl a smál se co to mělu za kraviny… Na všechno se umí dobře vymluvit a já pak nakonec díky jeho vymluvení vidím jen svou chybu a cítím se ještě víc na nic a provinile :nevim: S kamarády jde ven v mrazu třeba na 4 hodiny, semnou je to al problém i na 30 minut protože je venku hrozná zima. Kamkoliv semnou jít mi přijde, že je problém. Pak vidím ty krásné vztahy a říkám si proboha, vždyť o takovou vyhublou by stejně nikdo nestál a je to ještě horší :,( Několikrát mi ve vzteku vynadal, jak jsem strašně namyšlená, hrozná a stále jen sliva „si jako myslíš že jsi nejlepší? Haha“ :,(

Orochimaru12
Povídálka 38 příspěvků 02.12.18 17:11

No právě proto ho musíš opustit a začít tu úctu hledat. Celý život s ním být nemůžeš..nebo skončíš na kapačkách. On je na hlavu a měl by se léčit. Taky jsem s přítelem byla na dovolené sama, dvakrát.. a taky se myšlenky vždy točily okolo toho krásného období. Ale no tak, chtěl by tě každý..jsi tak hodná a obětavá a uděláš pro lásku všechno..uvidíš že by si někoho našla a mnohem lepšího! Jen teď musíš sebrat všechnu odvahu a odkopnout ho. Pak na sobě zamakat, vypovídat se u psycholožky, bavit se s přáteli, nabrat kila..pořádně jíst a dělat si radost a zbavovat se stresu..zlepší se ti pleť a nabudeš sebevědomí..do­poručuji ti knihu radikální sebeláska, ta ti určitě pomůže. A on ti to sebevědomí ještě naschvál schazuje..taky jsem poslouchala poznámky, že jsem vychrtlá..když jsem nabrala tak jsem byla najednou špekatá moc.. nikdy nebude spokojenej..s tím se musíš smířit, vždy si něco najde. Zkoušela si mu někdy říct jak ti je a jak se cítíš? Jaké byly jeho reakce?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25537 příspěvků 02.12.18 17:17

Noční můra každé mámy, že z její dcery vyroste tohle. Kde jsi nechala sebeúctu? Přestaň se litovat a najdi si psychologa.

Orochimaru12
Povídálka 38 příspěvků 02.12.18 17:20

@jenny.fields Nemyslím, že slečně pomůže tento přístup. Být vámi tak se k tématu vůbec nevyjadřuji :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >