Deprese z gynekologa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 15:03
Deprese z gynekologa

Ahoj, potřebuju se vypsat a je to tak citlivé, že žádám o zachování anonymity.

Jsem dost silná osoba, jen tak mne nic neporazí, nejsem hysterka, která by si stěžovala na chování druhých vůči mé osobě. Umím se dobře verbálně bránit. Ale…

Byla jsem znásilněná, dodneška se z toho léčím a snažím se fungovat. Před 14 dny jsem zkolabovala, byla jsem odvezena na JIP okresní nemocnice, která je na to, jak je malá velmi dobrá. Po třech dnech na JIPu a zaléčení srdečních a plicních komplikací mne čekalo kolečko vyšetření, neb jsem měla velmi špatný krevní obraz. Kolonoskopie, gastroskopie, punkce, vše v pořádku, nestěžuji si na nic, přístup jak z nějakého seriálu, kde jsou doktoři empatičtí, skvělí.

Pak mi řekli, že potřebují ještě gynekologa. Rozklepala jsem se a dr. na JIPu se ptal, co se děje, řekla jsem, co se mi stalo a že se prostě vyšetření bojím. Bohužel nebyla přítomna žádná gynekoložka, tak mne odvezli k primáři. Po konzultaci s psychiatrem jsem dostala do žíly uklidňovák a doufala, že to bude bez problému.

Přivezli mne na gyndu, gynekolog ať mne rovnou dají na „kozu“ a tón byl takový drsnější. Dobré, potřebovala jsem pár sekund, abych si mohla lehnout, To na mne zvýšil hlas, že ho zdžuju, ať si konečně lehnu a pořádně roztáhnu nohy. Rozbrečela jsem se, ale ne nahlas, jen ukápla slza, bylo to na mne dost rychlé.

Pak už křičel, že snad ani neumím pořádně lehnout. Prohmátl přicho, sřval mne, že mám snad plný močák-neměla jsem, pak se obrátil na sestru, velmi pohrdavě řekl, že mne snad nevyšetří, že jsem celá stažená a že se ani neumím uvolnit. Řekla jsem, že se omlouvám, co se stalo a že se bojím a tak. On se cynicky usmál a řekl to jste mohla teda odmítnout, nejste tady sama. V čekárně nikdo nebyl…

Pak mi řekl, proč mám tak blbé jméno (mám dvě příjmení). Nepochopila jsem a on dodal, jako to jste vdaná. Já že jo. On se opět usmál a říká to děláte takové cavyky i před manželem, bože? Já že ano, že spolu od té doby zatím nespíme. Zakrotil hlavou a začal už docela řvát, ať se konečně uvolnim. Na sestru hodil pohled a řekl no viděla ste tohle někdy?

Sestra neodpověděla, stoupla si k mé hlavě, pohladila mně a moc mi pomohla, vysvětlila, zklidnila, utřela slzy a mluvila na mně. Primář brblal ale naštěstí jsem vnímala jen sestru. Nevím, jak jí poděkovat. Připadala jsem si, jako znovu znásilněná. Vím, že je vytížený, určitě je, nic špatně neudělal, tedy nic co by nepatřilo k vyšetření, ani to moc nebolelo. Ale to chování bylo strašné.
Nezmohla jsem se na slovo. Bohužel mne bude příští týden operovat.
Operatér je prý světový, budu v narkoze, tak mi to bude jedno, ale to chování. Jen brečím, a cítím se strašně. Vyčítám si, že jsem se neozvala, že by třeba zmírnil, ale byla jsem úplně v šoku. Hrozné. Psychicky je mi na nic a děsím se předoperačního vyšetření. Přemýšlela jsem, že si připravím něco, čím bych se mohla bránit, jako kecy o etickém kdexu a v případě opakování to ne něj vybalila. Nebo co jiného dělat?

Na operaci chci tam, je to nejbližší nemocnice, druhá je šílená a 100km nemůžu jet, nemáme auto a odvoz by byl problematický. A důležité je, že opravdu operace dělají luxusně, včetně pooperační péče.

Radu vlastně asi nevymyslíme, ale potřbovala jsem se vypsat, stydím se o tom mluvit s blízkými a nechci to říct manželovi, nerada bych, aby seděl za těžké ublížení na zdraví :) Spíš jak se připravit na tu předoperační prohlídku. Určitě to jistí Neurol, ale nerada bych se zase takhle ztrapnila.

Holky dík. A jsem asi divná, ale jsem ráda, že jsem to mohla někomu říct.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 05.10.14 15:16

Pane Bože, a tyhle hovada chtějí zdrhat na západ, kde prý mají problém podat pacientům ruku :roll: :cert: Chápu, že řešíš kvalitní péči, asi bych to na tu operaci skousla. Nemůže si tvůj psycholog promluvit před předoperačním vyšetřením s tímto…ehm „doktorem“? Neumím si představit, že vyšetřuje na pohotovosti čerstvě znásilněnou ženu :poblion: :zed: Možná bych si vzala na vyšetření s sebou manžela - není to obvyklé, ale máš na to nárok. Četla jsem doporučení a novinky v gynekologické praxi, že se mají lékaři připravit na cizinky (hlavně muslimky), kde je naprosto běžné, že je manžel přítomen vyšetření. jasně, že stojí někde u hlavy, ale ten kok. t si už hned tak něco nedovolí.

Callipo90
Závislačka 3704 příspěvků 05.10.14 15:20

Řekla si to všechno manželovi??? Na lékaře bych si stěžovala a sestru pochválila, protože jsem zastáncem názoru, že je důležité hlavně chválit, tenhle národ umí podávat jen stížnosti, ovšem ve tvém případu je to na místě, určitě je možnost zažádat o někoho jiného a nejlépe o ženu, snad by na to měli přihlédnout, přece to není jediný gynekolog u vás.

Adriassa
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 05.10.14 15:21

Ten gynekolog je debil. Jsi statecna, ze jsi to u nej absolvovala. Ja bych se asi sebrala a utekla. Po operaci si urcite najdi nekoho jineho. Zvazovala bych i stiznost, ale nevim zda by ti to k necemu pomohlo… :(

A hlavne si uvedom, ze ty nejsi ta co se ztrapnila. Uz nejakou dobu pracuji s traumaty a tohle rozhodne neni normalni pristup. A pristup, ktery ti pomuze se s tim vyrovnat. Tohle by si nemel dovolit vubec k zadne pacientce.

Zvaz zda se preci jen nesverit manzelovi, treba se ti ulevi nebo alespon nejake kamaradce.

Zkus poprosit tu zdravotni sestru, jestli tam muze byt s tebou.

Drz se

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15987 příspěvků 05.10.14 15:21

K takovemu doktorovi bych podruhe nesla a to nemam za sebou to, co ty. Neexistuje, ze jako operater je svetovy, budou i jini dobri a tenhle ma chovani reznickeho psa. Pises, ze jinam nechces. Nerozumim tomu.

Je mi te moc lito, mas asi potize se sebevedomim, na otazky sexu s partnerem bych razne odmitla odpovidat.

Uživatel je onlineMalaga
Nadpozemská drbna 25350 příspěvků 05.10.14 15:22

A co si zkusit na vyšetření domluvit lékařku? Mají jen lékaře?

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 05.10.14 15:24

Je hrozné, že máš takový zážitek, který v tobě zůstane navždy, bude vyžadovat velkou trpělivost a empatii od vyšetřujících doktorů, gynekologů obzvlášť. Jen přemýšlím, jestli to, jak si vylíčila ten průběh u primáře gynekologa, je opravdu reálný, nebo jestli to není nadsazené tím, jak jsi to celé prožívala. To určitě neber jako že ti nevěřím, jen se zamýšlím. Samozřejmě si nedělám iluze o tom, že všichni lékaři jsou milí, usměvaví, trpěliví a empatičtí lidé, ale zas to není banda necitlivých, cynických penězohrabců, jak je mají občas média tendenci popisovat. Protože jestli to opravdu doslova proběhlo tak, jak popisuješ, tak je to na stížnost, jednak obecně vzhledem k jeho profesi, jednak vzhledem k tomu, cos mu řekla, že máš za sebou. Já u toho samozřejmě nebyla, ale vím, jak některé situace dokáže líčit zaujatý člověk a jak jinak je dokáže vnímat náhodný kolemjdoucí. Možná si některé jeho věty vnímala hůře, než byly opravdu vyřčeny a myšleny. Jiná věc je, že hlášky typu „nejste tu sama“ si má nechat pro sebe a hodnocení, jak to máš nebo nemáš s manželem jsou docela na pěst. Každopádně v tu chvíli nejlepší řešení (nebo pro příště) by asi bylo při takovém jednání přerušit jeho vyšetření se slovy, že jeho jednání se ti nelíbí a přeješ si jiného lékaře, říct to klidně, nemá cenu dělat scény, abys pak nebyla braná za prudící pacientku. Každopádně přeju, ať operace dopadne dobře, ať jsou všichni už milí a chápaví a ať dokážeš na ten ošklivý zážitek brzy aspoň trochu pozapomenout. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 15:33

Děkuju, manžela mne nenapadlo vzít s sebou. Kyselé ksichty zvládnu, ale tohle chování už ne.
Přísahám, že jsem nebyla nijak hysterická, naopak jsem skoro nemluvila, jen mi tekly slzy a byla jsem jak paralyzovaná. Asi jsem ho zdržela, ale když mi pomohla sestřička, šlo to mnhem lépe. Vím, že určitě je lepší pacientka, která se vyhoupne, uvolní, a je po všem, ale já nemohla, fakt ne. Cítím se, jako bych byla znásilněná znova, Pomoc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 15:41

Chci se zeptat, nebyl to pan dr. Žižlavský z Třebíče?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 15:54

Děkuji za reakce, rozhodně nemám tendemce ke vztahovačnosti ani přehánění. Pár blbých poznámek třeba jako tu o manželovi bych zkousla, asi by to zabolelo, vyčítala bych si sama sobě, že jsem slabá, ale rozhodně bych to nesvalovala na něj. Většinu chyb vždy hledám u sebe.

Tohle byl opravdu masakr, horší než ten ten popis. Vím, jasně, neuvolnila jsem se, ale nemohla jsem, tělo bylo v křeči a bylo mi děsně. Kdyby mi jen řekl teď udělám tohle, pak tohle, nebojte se, šlo by to líp. Vlastně díky sestřičce to nakonec šlo.

Nemíním k němu chodit, ani omylem, je to jen kvůli té operaci, kterou má provést on. Budu v narkoze, tak to je mi jedno. Navíc v nemocnici mám odborníky, kteří mu snadno předají info o mém zdravotním stavu (kardio, plicní, hematolog) a jak říkám, operatér je skvělý.
Předpokládám, že budu muset absolvovat to předoperační u něj.

A nejhorší je, jak se cítím teď fakt všechno zpátky.

Stížnost rozhodně podávat nebudu, měla jsem mu verbálně něco říct a ne jen mlčet a klepat se. Na stížnost to není. Po lékařké stánce neudělal nic špatně. Prostě jen po té psychologické.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 15:55

Ne, dr Žižlavský to nebyl. Podobná zkušenost?

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 05.10.14 16:04

Zakladatelko, pokud píšeš, že nepřeháníš, tak ti věřím, nemyslela jsem to zle, jen mě napadlo, že někdy to tak může být, že přecitlivělá pacientka něco vnímá hůř, než to fakt je. V tomto případě bych asi fakt napsala alespoň tu stížnost, raději až po operaci, adresovala bych to na vedení. Netvrdím, že z toho pro tebe bude nějaký výstup (jako třeba omluva lékaře), ale zas je fakt, že dnes se ve vedení nemocnic takové stížnost neberou jen tak, že se hodí do koše, třeba ho jen ústně pokárají, ale aspoň si dá pan primář příště pozor. A manžela sebou na vyšetření není špatný nápad, pokud by to ani jednomu z vás nebylo nepříjemné. Nebo zas poprosit tu sestřičku, aby ti věnovala péči jako minule, ty si dopředu „naplánuješ“, na co hezkého budeš myslet. Fakt to nechápu, údaj nedávného znásilnění by měl být pro každého doktora, hl. gynekologa červený prapor, aby postupoval obzvlášť „v rukavičkách“.

SlavinkaC
Závislačka 3889 příspěvků 05.10.14 16:19

Uplne te chapu, jak se citis :hug: :kytka: taky nemam zrovna dobry zazitek s gynekologem. V situaci, kde by se hodilo spis uklidnit, mne vystresoval na maximum a byl odporne arogantny :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 16:19
@Anonymní píše:
Ne, dr Žižlavský to nebyl. Podobná zkušenost?

Já ne, ale má takové podobné řeči. Je drsnější. Třeba řekl jedné pacientce po porodu, že ji tam zůstala díra jak do pekel atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 16:19

@Samamama Vím, jak jsi to myslela, kdybych to četla napadlo by mne to samé, holt po takových věcech bývá člověk přecitlivělý a často i nevinou poznámku bere osobně. Tohle opravdu nebyl ten případ.
Jinak jsem tam při hospitalizaci měla hodně lékařů a ti mi připadali jak z jiného světa. Prostě neskutečně ohleduplní, při kontrole dýchání opatrní až skoro moc, Upozorňovali mne, že mi musí prohmatat střeva, prostě neskuteční. Lékaři z filmů, kteří prožívají s pacientem i kašílek byli oprati nim žabaři. Opravdu neuvěřitelné. Kolonoskopie proběhla tak, že mi gastroenterolog téměř dával psychoterapii a chválil mne jak malé děcko. Opravdu klobouk dolů. Ale tohle.
Nepřeháním, další trauma.

NESKUTEČNĚ moc všem děkuju, že jste mi napsaly a já to mohla říct. je mi trochu líp, opravdu. Díky, díky, díky!!! ****

Doufám, že to tady jednou budu moct někomu vrátit. :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >