Deprese z odstraněné dělohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 21:22
Deprese z odstraněné dělohy

Ahoj holky, nějak na mne dolehlo, že jsem byla na hysterektomii. Netušila jsem, že to bude tak těžké. Hlavně to šlo všechno rychle, jeden den vyšetření, hned termín na operaci, předoperační. Ani jsem neměla čas přemýšlet.

Ne, teď jsem děti vysloveně nechtěla, chtěla jsem tak za 3, 4 roky. Ale najednou je to tak definitivní. Snažím se držet se, být optimistická, ale čím víc mi to dochází, tím je mi hůř. Jak jsem nenáviděla menstruaci, co bych teď za ni dala. To čekání na ni a podvědomá možnost, že nepřijde a osud mé váhání vyřeší za mne malou a do budoucna úžasnou „nehodou“.

Chtěla jsem si dát život dohromady, hlavně zdravotní stránce a třeba se do toho vrhnout. Teď už je navždy konec :( Co ale nechápu, najednou se necítím jako žena. Připadám si „bezpohlavní“ stigmatizovaná a méněcenná. Vím, že je to nesmysl, ale napadá mne to :(

Máte to některá za sebou? jak jste to zvládly? Za jak dlouho? Zvládnu to sama? Manžel o tom odmítá mluvit, nemám nikoho s kým to probrat… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 21:35

Je mi lito, cim sis prosla. Chtela jsem reagovat na otazku, ze se necitis, jako zena a kdy to prejde. Moje maminka byla na hysterektomii tusim, ze pred ctyricitkou, a kdyz jsem byla dospela, tak se mi sverila se stejnymi pocity. Preslo to celkem rychle, pomohl pristup taty jako manzela a zvysena pece o sebe. Pamatuji se, ze se pak oprostila od pocitu " menecennosti", protoze nema delohu a dost zen se s ni chodilo radit. Jsi zena a vzdycky budes, deloha zenu ani mamu nedela. Uzdravis se a darujes lasku opustenemu diteti. Drz se.

Prosim o zachovani anonymity, dekuji.

Ily
Kecalka 454 příspěvků 25.10.14 21:36

Je mi to samozrejme lito, chapu te. Ale musis koukat dopredu, deti muzes adoptovat, vse je hrozne cerstve, i psychicky je to narocne, manzela chapu, je to chlap, vidi to jinak, citi to jinak, nikdy to nepozna tak ani nevi co radit.. Zrejme nema smysl na to stale myslet a resit, to ale asi sama vis. Hlavne zdravi, bud rada ze zijes, mas manzela. Kolem sebe mam dve takove zeny, ze zacatku prozivaly to co ty ted, pak to vstrebaly a dnes uz maj doma deti adoptovany, dokonce je dostaly brzo po narozeni, uzily si kocarky, vybavicku a vse kolem. Dnes uz to neresi. Myslim, ze to budes mit podobne. Drzim ti palce

Petule030
Kelišová 5823 příspěvků 1 inzerát 25.10.14 21:50

Ahoj, to je mi moc líto :hug: Pokud nemáš žádné děti, pochopila jsem, že asi ne, tak o to to pro tebe musí být horší :( Však zdraví je nejhlavnější a třeba jednou adoptuješ děťátko, které si zaslouží něčí lásku. Teď se ale drž!! :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 21:54

Bohužel díky mému zdravotnímu stavu adopci nikdo nepřiklepne. Brala bych i fialové dítě se dvěma hlavičkama, ale bohužel, adoptovat nemůžeme. Asi ani pěstounská péče. Kromě těžké mentální retardace s autismem bych se nebránila žádnému dítěti, ale bohužel mám dg, která adopci vylučuje. :nevim:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15987 příspěvků 25.10.14 22:14

Jeste prichazi v uvahu nahradni matka. Hrozne moc drzim palce, at to s manzelem ustojite.

SuzaG
Závislačka 3640 příspěvků 25.10.14 22:16

Ahoj zakladatelko,
také jsem po hysterektomii, bylo mi 31let. Ještě před operací mi několik lidí říkalo, že mě tohle určitě čeká, že se nebudu cítit už jako žena, ale naštěstí to tak nebylo a není. Já měla operaci kvůli onkologickému problému a tak jsem po operaci řešila chemoterapie a ozařování a to mi asi pomohlo.Ale když jsem léčbu ukončila, tak mi to taky začalo pomalu docházet, ta definitivnost. Naštěstí už mám dceru, ale peru se s tím tak trochu pořád. Ale jen kvůli tomu dítěti, jinak mi děloha a menzes vůbec nechybí.
Držím ti palce ať to zvládneš. A to s tou nemožností adopce už víš jistě nebo si jen myslíš? Byla ses někde ptát?

SuzaG
Závislačka 3640 příspěvků 25.10.14 22:22

@Cuddy a nevíš, jestli na náhradní matku musíš mít svá vajíčka? Já mám za sebou radikální hysterektomii, takže nemám ani vaječníky. Zatím jsem se o to nezajímala :think:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15987 příspěvků 25.10.14 22:50

@SuzaG Bohuzel detaily o tom nevim, je tu ale rozsahla diskuze. Patrne to bude financne dost narocne, protoze to neni legalni a tedy pojistovnou podporovany zpusob poceti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 22:58

NM je dost finančně náročné, navíc má vajíčka není možné použít. Takže bych musela řešit dárkyni.
S adopcí to vím určitě, bohužel. Je tu ještě řešení, do pěstounské péče může jít i osamělý rodič, vůbec by nám nevadilo dítě s postižením, tak že by se mohl zaangažovat manžel, ale tam nevím, jestli by nebyl problém, že jsme sezdaní. Rozvádět se kvůli tomu nebudeme.

Nejhorší je ten pocit méněcenosti. Dítě jsem teď ještě nechtěla, chtěla jsem stabilizovat svůj zdr. stav a počkat až budou lepší podmínky. Hm a teď, když vím, že to nejde nechci nic jiného. A ten pocit „bezpohlavnosti“ je děsivý. Mám pocit, že to mám napsané na čele. Navíc jsem z vesnice, lidi jsou tam stará škola. Už se to ví a těším se na ty pohledy-chudáci neplodní… :nevim:

Petule030
Kelišová 5823 příspěvků 1 inzerát 26.10.14 10:31

Tak drbárna bude pro tebe přítěží, ale kdyby o tom nikdo nevěděl, tak se to ani ven dostat nemusí… Jen by přátelé a rodina museli držet jazyk za zuby, což je dost těžké udržet :? Kdyby ti po psychické stránce pomohlo se přestěhovat, tak jdu do toho, jinde to nikdo nemusí vědět, na čele to vypsané nemáš!!! Je to těžké jak pro tebe, tak určitě i pro partnera. Ale drž se, to zvládneš! :hug:

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1191 příspěvků 26.10.14 13:10
@SuzaG píše:
@Cuddy a nevíš, jestli na náhradní matku musíš mít svá vajíčka? Já mám za sebou radikální hysterektomii, takže nemám ani vaječníky. Zatím jsem se o to nezajímala :think:

Při náhradním mateřství nemusíte mít svá vajíčka. Klinika zprostředkuje i anonymní dárkyni vajíček.

SuzaG
Závislačka 3640 příspěvků 26.10.14 13:30

@Cuddy @lísteček1 děkuju za odpovědi  :kytka:

Já nikdy nevěděla, jestli budu druhé dítě vůbec někdy chtít a najednou, když to rozhodnutí udělala za mě má operace, jsem nemyslela na nic jiného. Najednou byli kolem mě všichni těhotní a já to těžce nesla. Když otěhotněla má příbuzná, chvilku jsem se sama v sobě prala i s tím, že jí to nepřeju a že si její dítě nikdy nechci ani pochovat. To naštěstí netrvalo moc dlouho a ještě než porodila, už jsem tento pocit neměla. :oops:

Zakladatelko, píšeš, že zatím jsi děti neplánovala, přesto už bych se o vše co píšeš začala hodně zajímat, protože např. adopce je prý na dlouho. U toho NM vůbec netuším, jaká částka tam figuruje, ale pokud bych neměla žádné vlastní dítě, asi bych byla schopná si i půjčit :nevim: Ale to už hodně spekuluju, fakt netuším o kolik se jedná. Já bydlím ve městě, kde mě skoro nikdo nezná, přesto se tchýně postarala o to, že to ví plno lidí. A já na ně kašlu, ať si myslí co chtějí. Porazila jsem rakovinu, dokonce 2×, takže já se nemám za co stydět a ty také ne!!!

Je jen jedno, čeho se bojím :( A to toho, až za mnou jednou přijde má dcera a zeptá se, proč nemá žádného sourozence…

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1191 příspěvků 26.10.14 13:48

Je tu diskuse o nm
https://www.emimino.cz/…nkovani/322/#…
A finanční stránka? Je to klinika od kliniky - někde lze spoluúčast pojištovny, někde ne. Při spoluúčasti to vyjda na cca 30 tis (+- podle toho, co všechno budete potřebovat),bez spoluúčasti - 70-200 tis (ve Zlíně 70tis, v Brně v Repromedě kolem 200,to si člověk prostě musí zjistit situaci předem).No a potom ještě finance náhradní matce.To se pohybuje od 50 do 500tis. Takže je lepší z finanční stránky, pokud máte třeba nějakou dobrou kamarádku, nebo někoho v rodině, kdo by byl ochotný být pro vás nahradnáí matka.

Petule030
Kelišová 5823 příspěvků 1 inzerát 26.10.14 13:57
@SuzaG píše:
Je jen jedno, čeho se bojím :( A to toho, až za mnou jednou přijde má dcera a zeptá se, proč nemá žádného sourozence…

Toho bych se až tolik neděsila. Nemusíš maličké vysvětlovat, že sis prošla peklem. Mohla bys třeba říct, že maminka byla nemocná a tak už to nešlo, nebo že ti stačí ona :srdce: Samozřejmě jednou se dozví pravdu, ale v tom věku to jistě pochopí a nebude si vyžadovat dalšího sourozence :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >