Deprese z rodičů - laxní přístup

Anonymní
30.8.21 21:14

Deprese z rodičů -laxní přístup

Předem děkuji za anonymní příspěvek.
Už sem naprosto zoufalá, nevím co mám dělat, mám hroznou depresi ze svých rodičů, z jejich laxního přístupu. K věci, z darovaným gaučem si do domu nastěhovali štěnice. a prostě se na to vykašlali. Ne, není to o penězích, občas koupí nějaký sprej, něco vystříkají a tvrdí, že občas něco vyleze, ale spíš malinko. Mám strach tam jezdit, zase ale - mám je ráda, a jezdit tam chci. Už to trvá téměř rok, nebaví mě po každém příjezdu vše přepírat a bát se, že si to domů přinesu také. Zkoušela jsem si s nimi promluvit, nezabralo, řekla sem, že nebudeme jezdit, nezabralo. Už prostě nevím… Zoufalství… :nevim: :,( :,( :,( :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24548
30.8.21 21:19

A kdybys jim třeba zaplatila nějakou desinsekci? Nenechali by si to vyčistit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 21:21

@Kriss Tina Tolik peněz já bohužel nemám, navíc, je to opravdu velký dům a jestliže je promořený celý, mám zjištěno, že opravdu levné to nebude. Ale oni nemají problém s penězi, oni čekají, že se to vyřeší samo, jako, spoustu věcí před tím.

• Citovat
  • Nahlásit
25655
30.8.21 21:25

Do domu se štěnicemi bych na návštěvu nejezdila - k nikomu, ani k rodičům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9560
30.8.21 21:26

Jestli jsou to stenice a ne blechy, ktere jsou nas cetnejsi, tak maji problem. Postrik, ktery neohrozuje zdravi, je pry velice drahy, aplikuje se nekolik dni a ucinnost je mala. Pak jsou tady pripravky, co tak bezpecne nejsou… A ten gauc budou muset vyhodit, stejne tak koberce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24548
30.8.21 21:27
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Tolik peněz já bohužel nemám, navíc, je to opravdu velký dům a jestliže je promořený celý, mám zjištěno, že opravdu levné to nebude. Ale oni nemají problém s penězi, oni čekají, že se to vyřeší samo, jako, spoustu věcí před tím.

No a kdybys to ty zařídila a oni jenom zafinancovali, aby to měli bez práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9560
30.8.21 21:27
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Tolik peněz já bohužel nemám, navíc, je to opravdu velký dům a jestliže je promořený celý, mám zjištěno, že opravdu levné to nebude. Ale oni nemají problém s penězi, oni čekají, že se to vyřeší samo, jako, spoustu věcí před tím.

Samo Seto - tve druhe jmeno a prijmeni? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19105
30.8.21 21:28
@stinga píše:
Do domu se štěnicemi bych na návštěvu nejezdila - k nikomu, ani k rodičům

Já také ne. Jejím rodičům to sice nevadí ale jestli bydlí v paneláku, tak chudáci sousedé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 21:30

Takže co radíte? Přestat tam jezdit?

• Citovat
  • Nahlásit
1928
30.8.21 21:31

No tady nepomůže nic, pokud mají pocit, že to nic není, tak ty je o tom nepřesvědčíš.
Dokud je teplo, tak bych se s nimi zdržovala venku - na zahradě, jestli ji mají. Pokud nemají, tak třeba spíš jít někde do hospody/restaurace posedět a domů.
Rozhodně bych nejezdila na návštěvy někam, kde jsou štěnice. To riziko, že si nějakou dotáhneš domů je obrovské.
Navíc starší generace mají pocit, že kdyby se přiznali, že doma mají štěnice, tak je okolí odsoudí jako naprosté špíny apod. i když to není vůbec pravda.
Zkus domluvit alespoň návštěvu deratizátora, aby posoudil jak moc je ten dům promořený. A aby taky rodičům vysvětlil, co je může čekat, když to nebudou řešit. Nic jiného nejspíš nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9560
30.8.21 21:33

Celkem me prekvapuje, ze sis to jeste nepritahla domu. Je to velmi invazivni broucek, svetloplachy, rychly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9560
30.8.21 21:38

Hele, a to jim fakt nevadi? Stenice, kdyz se zhasne, tak bodaji, bodaji a bodaji.
Mimochodem, nasate dokazi prezit mesice. Takze ne kazda dezinsekcni firma do likvidace stenic jde - nebavi je resit reklamace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
30.8.21 21:43
@LilyJane píše:
No tady nepomůže nic, pokud mají pocit, že to nic není, tak ty je o tom nepřesvědčíš.
Dokud je teplo, tak bych se s nimi zdržovala venku - na zahradě, jestli ji mají. Pokud nemají, tak třeba spíš jít někde do hospody/restaurace posedět a domů.
Rozhodně bych nejezdila na návštěvy někam, kde jsou štěnice. To riziko, že si nějakou dotáhneš domů je obrovské.
Navíc starší generace mají pocit, že kdyby se přiznali, že doma mají štěnice, tak je okolí odsoudí jako naprosté špíny apod. i když to není vůbec pravda.
Zkus domluvit alespoň návštěvu deratizátora, aby posoudil jak moc je ten dům promořený. A aby taky rodičům vysvětlil, co je může čekat, když to nebudou řešit. Nic jiného nejspíš nepomůže.

Pokud se deratizátor do 30 minut nevrátí, volil bych ten agresivnější postřik. :lol:

Jediné, co mě napadá je dýmovnice proti hmyzu, bavil jsem se o tom kdysi s jednou deratizátorkou. Na působení stačí 2h a pak vyvětrat. Tak to jedině udělat partyzánským způsobem buď domluvit deratizátora nebo rodiče na pár hodin odstavit někam a provést sama nebo s pomocí někoho. Je to volně prodejné, ale ten, kdo to pak půjde větrat, tak samozřejmě s celomaskovým respirátorem.
https://www.pasti.cz/…i-hmyzu-20g/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25655
30.8.21 21:44
@Anonymní píše:

ano, divné je, že jsi to ještě nechytla
já bych se stýkala někde na veřejném místě, pokud to nechtějí řešit - já bych teda ve svém bytě štěnice fakt nechtěla,
a vždyť musejí být hrozně doštípaní, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 22:01
@Anonymní píše:

Moji rodiče jsou zas bordeláři, v bytě mají špínu a příšerný bordel. V létě za nimi chodím, jsme na zahradě a v zimě tam nechodím, vždy se na něco vymluvím. Rodičům ale volám. Já to vyřešila takto. Kdo by mi chtěl tady vynadat, jaká jsem příšerná dcera, že nebohým starým rodičům neuklidím, tak bych jim uklidila ráda. Ale kdo viděl pořad Máte doma uklizeno?, tak jejich úzkost ze sáhnutí na cokoliv a případně to uklidit nebo vyhodit, je na škále od 0 do 10, kdy nula je žádný stres a 10 maximální asi 150 a vede až k agresívnímu chování, vzteku a nadávkám, takže to neřeším, to bych skončila v blázinci.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat