Deprese ze školy - co mám dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 10:05
Deprese ze školy-co mám dělat?

Zdravím, omlouvám se, jestli to tu nepatří, ale potřebuju se asi jen vypsat. Je mi 17 let a jsem teď ve druháku na obchodce. Prvak byl v pohodě, do školy jsem se těšila a to i na spolužáky. Pak ale přišel druhak a všechno se to zvrtlo.. Prvak byl proti tomu procházka růžovým sadem, zato druhak je peklo. Na ty nejtěžší předměty nám byli přideleni ti nejhorší učitele na škole. Jsem už tak unavená, nedokážu se z ničeho radovat a každý víkend, nebo prázdniny jsou pro mě vysvobozenim. Tolik toho máme každý den na naučení, že ani už moc nespim a stejně to vždycky spackám.. :( lidi se ve třídě změnili, už se ani na ty spolužáky netěším, nesnáším to tam, vůbec mě to zaměření nebavi a jen když uslyším slovo škola, chce se mi brečet. Někdy mě i napadají hrozné myšlenky, a skoro pokaždé při učení brečím. Nevím, co mám dělat, jsem už tak unavená, že nedokážu ani spočítat jednoduchý příklad do matiky, prostě mi to nemyslí. Někdy jen sedím několik minut na posteli a říkám si, co tu vlastně dělám, zdá se mi, že život už nemá někdy smysl.. Zažily jste tyhle stavy na skole? A jak jste to řešily? Moc vám děkuji za jakoukoliv odpověď a přeju pěkný den.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 10.11.18 10:08

Zažila, byla jsem ze zdravotních důvodů nucena jít na podobný obor. Ve druháku jsem tam odsud utekla a šla dělat to, co mě bavilo. Tam jsem byla úplně bez větší námahy premiantkou třídy

wasilly
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 10.11.18 10:09
@Anonymní píše:
Zdravím, omlouvám se, jestli to tu nepatří, ale potřebuju se asi jen vypsat. Je mi 17 let a jsem teď ve druháku na obchodce. Prvak byl v pohodě, do školy jsem se těšila a to i na spolužáky. Pak ale přišel druhak a všechno se to zvrtlo.. Prvak byl proti tomu procházka růžovým sadem, zato druhak je peklo. Na ty nejtěžší předměty nám byli přideleni ti nejhorší učitele na škole. Jsem už tak unavená, nedokážu se z ničeho radovat a každý víkend, nebo prázdniny jsou pro mě vysvobozenim. Tolik toho máme každý den na naučení, že ani už moc nespim a stejně to vždycky spackám.. :( lidi se ve třídě změnili, už se ani na ty spolužáky netěším, nesnáším to tam, vůbec mě to zaměření nebavi a jen když uslyším slovo škola, chce se mi brečet. Někdy mě i napadají hrozné myšlenky, a skoro pokaždé při učení brečím. Nevím, co mám dělat, jsem už tak unavená, že nedokážu ani spočítat jednoduchý příklad do matiky, prostě mi to nemyslí. Někdy jen sedím několik minut na posteli a říkám si, co tu vlastně dělám, zdá se mi, že život už nemá někdy smysl.. Zažily jste tyhle stavy na skole? A jak jste to řešily? Moc vám děkuji za jakoukoliv odpověď a přeju pěkný den.

A co na to mamka? Případně táta ? Svěřila ses jim? Tohle v pořádku není, takhle by ses určitě cítit neměla.

Russet
Extra třída :D 11704 příspěvků 10.11.18 10:13
@Anonymní píše:
Zdravím, omlouvám se, jestli to tu nepatří, ale potřebuju se asi jen vypsat. Je mi 17 let a jsem teď ve druháku na obchodce. Prvak byl v pohodě, do školy jsem se těšila a to i na spolužáky. Pak ale přišel druhak a všechno se to zvrtlo.. Prvak byl proti tomu procházka růžovým sadem, zato druhak je peklo. Na ty nejtěžší předměty nám byli přideleni ti nejhorší učitele na škole. Jsem už tak unavená, nedokážu se z ničeho radovat a každý víkend, nebo prázdniny jsou pro mě vysvobozenim. Tolik toho máme každý den na naučení, že ani už moc nespim a stejně to vždycky spackám.. :( lidi se ve třídě změnili, už se ani na ty spolužáky netěším, nesnáším to tam, vůbec mě to zaměření nebavi a jen když uslyším slovo škola, chce se mi brečet. Někdy mě i napadají hrozné myšlenky, a skoro pokaždé při učení brečím. Nevím, co mám dělat, jsem už tak unavená, že nedokážu ani spočítat jednoduchý příklad do matiky, prostě mi to nemyslí. Někdy jen sedím několik minut na posteli a říkám si, co tu vlastně dělám, zdá se mi, že život už nemá někdy smysl.. Zažily jste tyhle stavy na skole? A jak jste to řešily? Moc vám děkuji za jakoukoliv odpověď a přeju pěkný den.
Školu jsem neměla ráda, matematika mi nešla, ale vždycky jsem to nějak zvládla a prošla. Neměla jsem ráda chemii a fyziku. Ostatní šlo. Ale lidi ve třídě mi nevadili. Mimo školu na výletech byla sranda a ve třídě vlastně taky. Scházíme se dodnes. Ty budeš horší případ. Měla bys zvážit, jestli není čas na přestup na jinou školu. Třídní s tebou o tom nemluvila? Nebo to máš jen v hlavě a nesvěřuješ se? Co rodiče?

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 10.11.18 10:19

Souhlasím s @wasilly. Mluvila jsi o svých pocitech s rodiči?

Jessica4
Stálice 84 příspěvků 10.11.18 10:25

Také jsem zažila :(
Já jsem měla zdravotní problémy. Zameškala jsem minimálně 50% z každého předmětu a spolužáci mě začali nenávidět. Podle nich jsem jen lehce proplouvala školou a měla jsem ročníky opakovat. Jenže já se doma učila a od učitelů jsem měla náhradní termíny na písemný a ustní zkoušení. To už ale spolužáky nezajímalo. Pořád si za mými zády šeptali a pomlouvali mě. Také jsem kvůli tomu brecela. Ani nevím jak ty ročníky utekli ale školu jsem prošla a maturitu zvládla taky..svěř se rodičům či nějakému učiteli kterému věříš nebo třeba jestli máte školního psychologa.. Ale nedus to v sobě. Držím palce

rokris
Kelišová 6279 příspěvků 10.11.18 10:34
@Anonymní píše:

To je mi líto. Bohužel mi připadá, že to není nijak vzácná situace. To, že ve škole nic není jak na začátku, a to včetně těšení, je běžné. Vím o čem píšu, mám doma studenta. A taky si ještě pamatuju ze studií svých. :) Máš možnost dodělat obor jinde, ńebo změnit i ten, či zatnout zuby. Ale jestli máš tyto stavy, změnu by to chtělo. Svěř se rodičům, mluv s nimi o tom. Řešení se najde. Držím palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 10:58

Pokud máš takové problémy, tak bych se svěřila rodičům a vyhledala odborníka - psychologa nebo psychoterapeuta. Pokud tě nebaví škola, tak je možnost změnit školu. Čím dříve, tím lépe. Moje příbuzná také v tomto věku začala mít problémy, nejedla běžnou stravu, dala se na veganství, nespala. Pak to vygradovalo a nyní musí brát léky - antidepresiva. Sama chtěla pobyt v psychiatrické léčebně, už nebyla ráno schopná vstát, jít mezi lidi. Teď dělá znovu stejný ročník, měla možnost udělat zkoušky (půl roku do školy skoro nechodila) a pokračovat se spolužáky, ale nechtěla.

truelly
Závislačka 2776 příspěvků 10.11.18 11:06

A jaké známky jsi měla na ZŠ? Státní maturita není lehká. Jestli si chce škola udržet prestiž, musí do vás nacpat co nejvíc, aby co nejvíc žáků bylo úspěšných…
Učíš se pravidelně každý den?Nrbo jen nárazově na písemky?Pak je toho moc, to uznávám. Máš zameškáno? Pokud máte školního psychologa, zkus konzultovat s ním.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 11:33

Ahoj mě je 20 ze školy nejsem tak dlouho . Ale musím říct že tohle jsem řešila jedním způsobem a to už při výběru školy . Taky mi nikdy nešla matika .. a možná i jiné předměty a tak jsem se rozhodla to nedrtit a šla jsem na učnak( umělecky ) kde jsem věděla že nám klid a pohodu a samé 1 a dokonce zaverecky jsem udělala též na samé 1 . Takhle krásné léta jsem v životě jako na škole nezažila . Jde o to hledat problém a vyšetřit ho a ne jen si promluvit jediné co by ti každý asi řekl vydrž to .. což se v tvém případě je asi blba rada když nejsou ba tvém místě je důležité aby se ti ulevilo a neměla jsi deprese . Pokus se popřemýšlet zda je to co chceš :srdce: pokud tě to už tetkon nebaví nikdy nebudeš podávat “ dobre “ výkony . :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 11:36

S rodiči jsem o tom mluvila a oni říkají, že by možná bylo lepší jit na jinou školu, ale že je tohle prý normální a tímhle prochází každý, tak ja nevim :/. Jinak na ZŠ jsem měla 1,2. Do školy se učím každý den, ale protože mě to učivo ani trochu nebaví, je těžké si to všechno zapamatovat. Ale už od nás ze druhaku odešlo 10 lidí, taky to nedávali.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 11:38

Jinak moc vám děkuji :srdce: zkusím si ještě popovídat s rodiči o přestupu

marin
Echt Kelišová 9149 příspěvků 10.11.18 11:44
@Anonymní píše:
S rodiči jsem o tom mluvila a oni říkají, že by možná bylo lepší jit na jinou školu, ale že je tohle prý normální a tímhle prochází každý, tak ja nevim :/. Jinak na ZŠ jsem měla 1,2. Do školy se učím každý den, ale protože mě to učivo ani trochu nebaví, je těžké si to všechno zapamatovat. Ale už od nás ze druhaku odešlo 10 lidí, taky to nedávali.

10 lidí za 2 měsíce? To je tedy síla. Asi tam nabrali studenty bez studijních předpokladů pro tento obor. A teď přitvrdili, protože nechtějí mít ostudu při státních maturitách a aby se jejich škola neumístila nějak špatně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 11:46

Hele normální to vážně není je důležité aby jsi byla spokojená a bavilo te to ! Čím více tě to bude bavit tím lepší výsledky budou a pro tebe to bude brnkačka . :kytka: a mas nějakou představu co by tě bavilo ?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 11:50

@marin Je to sice dost ale takhle to tetkon chodí všude. Prostě prvak je síto… takhle žádná novinka .

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >