Deprese ze vzhledu - základka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 21:54
Deprese ze vzhledu-základka

Zdravím, vím, že se řeší mnohem důležitější věci a že tohle je asi prkotina, ale potřebuju se vypsat. Na zakladce jsem patřila mezi ty ošklivky, jak se tomu tak říká. Měla jsem akné, mastily se mi rychle vlasy, nosila jsem brýle a k tomu všemu neustále culiky. I když jsem se snažila co jsem mohla, pleť a vlasy jsem měla pořád ve stejném stavu, tak jsem doufala, že to časem zmizí. Ve třídě mi neustále vtloukali do hlavy jak jsem ošklivá, že si nikoho nikdy nenajdu, pomlouvali mě a hnusně se na mě koukali, brecela jsem skoro pořád a přestala jsem se snažit, zanedbavala jsem se, protože jsem měla za to, že i kdybych udělala sebevíc, pořád budu osklivka. Pak přišla střední, akné odešlo, vlasy mám už v pořádku, brýle ani culik už nemusím a lidi ze základky mě často nepoznají. Ale i když jsem se změnila, pořád mám ten pocit, že jsem prostě ošklivá, že si nikdy nikoho nenajdu, vůbec si v ničem nevěřím, prepadaji mě deprese, když kouknu na fotky ze základky a i když je to asi absurdní, tak mam strach, že kdyby to teď viděli lidi z mé třídy, přestanou se se mnou bavit. Hodně si jich vážím, na zakladce jsem měla jen jednu kamarádku… Furt se porovnavam s ostatními a hrozně se za sebe stydím, i když mi lidi říkají, že jsem hezká, nevěřím jim. Snažím se zakladku hodit za hlavu, ale prostě nejde to, pořád mám ty posměšky v hlavě. Nedokážu teď ani žádného kluka oslovit, protože si myslím, že by mě poslal nekam…Taky jste tohle někdo zažily? Omlouvám se za anonymitu, je to pro mě takové osobní.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 08.08.18 21:58

Jasn, ze zazily. Casem prijdes na to, ze na nazoru idiotu ze zakladky nezalezi. A pokud by se s tebou nekdo prestal bavit, protoze jsi mivala na zakladce akne, tak nezalezi ani na nem. Ta tva zakladka a stredni neni totiz cely svet.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2280 příspěvků 3 inzeráty 08.08.18 22:04

Taky jsem měla hrozné mindráky, protože se mi na základce posmívali. Časem jsem se z toho dostala. Až po třicítce se cítím líp a to mám o 20 kilo víc. Jen je mi líto a už se to nedá vrátit zpět, že jsem si mládí pokazila hloupým mindrákem a víc si neužívala.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 08.08.18 22:19

Často se z těch nenápadných myší s rovnátky a culíčky v dospělosti stávají kočky a z třídních hvězdiček třeba zase rozkydlé maminy s chemlonem místo vlasů, takže bych to fakt neřešila.
A věř, že jako idiot na základce vypadal kdekdo. :) Nemá cenu se nimrat v minulosti, hlavu vzhůru. ;)

kacakaca
Závislačka 2618 příspěvků 08.08.18 22:19

Takhle se na zakladce citilo 90% lidi, osklivejsi, hloupejsi, min odvaznejsi nez ostatni. Cim budes starsi, tim min na tom bude zalezet tobe i ostatnim. A ty stihy, ze se to provali, mel taky kazdy. Az se zacnes soustredit na to, co je na tobe lepsi nez na jinych, budes na sebe pysna a poroste ti sebevedomi. Pak i toho nejuzasnejsiho kluka oslovis, protoze budes vedet, ze je na tobe neco, co by obdivoval.

smajlik345
Kecalka 491 příspěvků 08.08.18 22:22

Musíš se ty prvně vidět jako hezká. Vím jde to ztěžka sama jsem si s tím prošla. Pomohli mi knihy od louise hay miluj svůj život. Začla jsem si před zrcadlem říkat že jsem hezká. Ze začatku jsem si připadala strašně hnusně, ale pomohlo to a začlo se mi to vryvat do hlavy že jsem pěkná, že mám pěkne vlasy apod…četla jsem víc a víc pozitivní knihy a upřímně pomalu ale jistě to šlo. Dnes se vidím jako z ošklivého kačatka se vyklubala krásná labuť. Začla jsem být usměvavá, pozitivní. Spolužáci ze základky postupně uznávají že se chovali hnusně, hlasí se ke mně a je mi fajn. Sice jsou okamžiky na které nezapomenu, ale dokážu se s nimi bavit a jít dál..Se spolužáky se střední se nebavím a nechci se stýkat ale tam to bylo ještě horší, ale neřeším. Kdyby jsi chtěla pomoc poradit napiš sz :-)

Moncicak22
Povídálka 13 příspěvků 08.08.18 22:40

To je jak kdybych psala já :-D prožívala jsem doslova to samé takže ti naprosto rozumím :-) dřív jsem si absolutně nevěřila a neměla se ráda a když jsem byla venku s nějakým klukem tak jsem skoro nemluvila protože jsem si myslela že budu trapná a já nevím co všechno. Takhle jsem to měla až do svých skoro 21 a pak jsem se na sebe doslova naštvala že takhle dál už to nejde a musím to změnit a světe div se mě se to povedlo. Dnes nemám problém s někým mluvit nebo že bych si nevěřila a to jsem docela velký introvert a právě proto mi nikdo nevymluví že to nejde. Jinak můžu ti doporučit na YouTube videa od Josef Hoang, myslím si že by Ti to mohlo něco dát. Tak hlavu vzhůru a až se k tomu uvědomění sama sebe dopracuješ tak věř že potom se tomu už budeš jen smát :-) Když bys chtěla s něčím ještě poradit tak mi klidně napiš :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 23:04
Deprese ze vzhledu-základka

Moc vám děkuji za odpovědi, už jsem si myslela, že jsem fakt jediná. Budu se snažit minulost hodit za hlavu, ale je to fakt těžké. Někteří lidé si fakt neuvědomují, jak slova někdy bolí a jak dlouho můžou člověka trápit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 23:36

Ano, take jsem to zazila a popravde, kdyz se kouknu na fotky ze ZS, zas nic tak strasneho to nebylo. Ted uz jsem sama se sebou celkem spokojena, prislo to casem, nasla jsem si veci, ktere mi slusi, metodou pokus-omyl (barvu, delku vlasu, strih, liceni). Vic se o sebe staram. Jak tu nekdo psal, mam asi o 15 kg vic, nez tehdy, tehdy jsem mela fakt skvelou postavu, ale to vidim az ted zpetne…

Zkus hodit mindraky za hlavu a radovat se, ze ses tak pekne vyloupla :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 23:39

Ps - opravdu, s vekem se to zlepsuje. Clovek min resi prkotiny a co si o nem mysli ostatni. Myslim, ze obdobi ZS a SS je z tohoto hlediska nejnarocnejsi. Ver, ze bude lip!

Celeste97
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 08.08.18 23:44

.

Příspěvek upraven 09.08.18 v 11:34

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 05:25

Taky jsem to zažila a „následky“ uvnitř sebe si z toho bohužel nesu dodnes, i když se vše otočilo o 180 stupňů. Proto mě i potěší, když se podívám nyní do zrcadla a pak kouknu na to, jak (tehdejší) krasavice a machři třídy vypadají teď. Ano, je to blbý, ale je to pro mě jakási forma satisfakce za ta příkoří, kterých se mi od nich dostalo. :oops:

Petule030
Kelišová 5778 příspěvků 09.08.18 09:05

ZŠ je pro mnohé docela blbý start do života. Nějaké mindráky si s sebou nesu dodnes, se spolužáky, až na jednu kamarádku, nejsem vůbec v kontaktu a ani mi nechybí. Časem zjistíš, že jsi zase tak ošklivá nebyla, jak ti to někteří dávali najevo :roll: Taky se stává, že z ošklivých kačátek se vyklube krásná labuť. A taky, jak člověk stárne a seznamuje se s novými lidmi, zjistíš, že na vzhledu zase až tak moc nezáleží. Jsou hezké ženy s krátkými i dlouhými, rovnými i kudrnatými vlasy. Někdo raději nosí kontaktní čočky, aby se cítil „hezčí“, jiný zase nosí brýle jako módní doplněk, co na tom, že mají jen čtvrt dioptrie. :D Ne každá žena musí mít tunu makeupu, aby byla hezká. Naopak se u mužů setkávám spíš s opačným názorem. :) A co mi opravdu udělalo potutelnou radost, když jsem po dlouhé době potkala 2 tehdejší hvězdy třídy. Ta jedna je úplně stejná a najednou mi přijde neslaná, nemastná a druhá šíleně ztloustla, hrozně se jí zhoršila pleť, má umaštěné řídké vlasy, slovník jako dlaždič. Nerada soudím podle povolání, ale když se podívám na jejich vzdělání a ta druhá dělá obsluhu v snad nejhorším pajzlu ve městě, tím větší mám ze sebe radost. Neboj, jednou na sebe budeš pyšná a budeš možná i ráda, že ses s těmi namyšlencemi nekamarádila. :lol: Posune tě to zase jinam :kytka:

Petule030
Kelišová 5778 příspěvků 09.08.18 09:10
@Celeste97 píše:
Aha, jednou si na střední, pak máš problémy s babičkou, že ji všude vozíš, pak ti 7letá dcera nechce jíst.....trololol :roll: :roll:

Promiň, ale jak poznáš, že anonym je stejný člověk jako ti, co mají problémy s babičkou aj.? Ty jsi hackla adminy nebo kamery na notebooku? :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 10:39
Deprese ze vzhledu

Moc vám všem děkuji za podporu, už jsem si fakt myslela, že tenhle problém mám jen já. Pomohly jste mi :).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >