Reklama

Depresivní negativistická ufňukaná nespokojená tříletá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 19:58
Depresivní negativistická ufňukaná nespokojená tříletá

Prosím o rady, názory. Sama už si nevím rady :(

Dcera 3 roky. Den za dnem každý den sotva otevře oči než je zavře je negativní, nespokojená, všechno je špatně, často pláče, nic není dost dobré. Téměř se nesměje a doteď nemluví. Umí říct asi 20 slov, používá jen asi 6. Chytrá a chápavá je, jen nemluví a ani nechce mluvit. Nezajímá ji nic než panenky. Na cizí i na lidi co zná z rodiny reaguje buď ignoruje, nebo nenenene a mává u toho rukama. V rodině má své oblíbence a s něma je naopak moc ráda a komunikuje s něma hezky. Od mala od miminka měla a potřebovala časový rituál, v tolik se dělá to a v tolik tamto.

Krevní rozbor má v pořádku, je naprosto zdravá. Už jsem nevěděla co s ní, napadlo mě, jestli není taková od nemoci. Ne, vše ok.

S dětskou jsem o tom mluvila, popsala jsem jí ji i různé situace, prý mám ještě počkat a nikam do poradny nejít, zatím.

Umí být i milá, hodná, ale tedy ten její pesimismus je síla. Do toho vzdor. Teď se vzdor projevuje v jídle, rozhodla se dělat neskutečné scény u jídla a nejíst. Nasnídá se, to jo, ale obědy, to je na zavolání sociálky, jak mi tady řve a křičí, úplný amok a nejí. ani večeře.

Je to moje dítě a já ji miluju ale už si nevím rady jak na ni. Ať dělám co dělám výsledek je stejný, viz popis na začátku :,( myslela jsem, že děti jsou veselé šťastné a ta moje je tak depresivní. Když se na ni člověk podívá, úplně jí to jde vyčíst z obličeje. V rodině zbuzuji posměch a pohrdání, že ji neumím vychovat a že je taková.

Jak na ni reagovat? Budu moc ráda za každý postřeh. Jen odepíši později v noci, teď budu mimo wifi

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10306 příspěvků 26.08.18 20:21
@Anonymní píše:
Prosím o rady, názory. Sama už si nevím rady :(

Dcera 3 roky. Den za dnem každý den sotva otevře oči než je zavře je negativní, nespokojená, všechno je špatně, často pláče, nic není dost dobré. Téměř se nesměje a doteď nemluví. Umí říct asi 20 slov, používá jen asi 6. Chytrá a chápavá je, jen nemluví a ani nechce mluvit. Nezajímá ji nic než panenky. Na cizí i na lidi co zná z rodiny reaguje buď ignoruje, nebo nenenene a mává u toho rukama. V rodině má své oblíbence a s něma je naopak moc ráda a komunikuje s něma hezky. Od mala od miminka měla a potřebovala časový rituál, v tolik se dělá to a v tolik tamto.

Krevní rozbor má v pořádku, je naprosto zdravá. Už jsem nevěděla co s ní, napadlo mě, jestli není taková od nemoci. Ne, vše ok.

S dětskou jsem o tom mluvila, popsala jsem jí ji i různé situace, prý mám ještě počkat a nikam do poradny nejít, zatím.

Umí být i milá, hodná, ale tedy ten její pesimismus je síla. Do toho vzdor. Teď se vzdor projevuje v jídle, rozhodla se dělat neskutečné scény u jídla a nejíst. Nasnídá se, to jo, ale obědy, to je na zavolání sociálky, jak mi tady řve a křičí, úplný amok a nejí. ani večeře.

Je to moje dítě a já ji miluju ale už si nevím rady jak na ni. Ať dělám co dělám výsledek je stejný, viz popis na začátku :,( myslela jsem, že děti jsou veselé šťastné a ta moje je tak depresivní. Když se na ni člověk podívá, úplně jí to jde vyčíst z obličeje. V rodině zbuzuji posměch a pohrdání, že ji neumím vychovat a že je taková.

Jak na ni reagovat? Budu moc ráda za každý postřeh. Jen odepíši později v noci, teď budu mimo wifi

A ty a manžel fungujete dobře?

Uživatel je onlineLaraA
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 26.08.18 20:40
@Anonymní píše:

Jak na ni reagovat? Budu moc ráda za každý postřeh. Jen odepíši později v noci, teď budu mimo wifi

Tak nejdřív že všeho přestat se na ni dívat jako na „pesimistickou, depresivní, zlobivou, tu, co ji chytá amok…“ na mě kdyby se takhle díval člověk, který je pro mě v životě na prvním místě, nejdůležitější a kterému bezmezné věřím, tak mě z toho fakt pořádná deprese chytne… :nevim:

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 26.08.18 20:44

Vstupte do psychoterapie - vy. Takhle mrňavé batole je odrazem toho, jak s ní komunikujete a co vlastní nejistoty a vnitřní trable si do ní promítáte.

Neznamená to, že jste blázen, ale že si neumíte poradit s věcmi jako ke komunikace, zvládání frustrace a tak. To je něco, co se dá napravit - stačí si to přiznat a chvíli tomu věnovat energii. SLibuju, že se to pozitivně projeví na celém vašem životě, ne jen na vztahu k dceři.

Nebo alespoň absolvujte trochu videotréningu interakcí, abyste pochopila základní zádrhele a našla si ke své dceři nějakou konstruktivní a udržitelnou cestu, protože tohle je cesta do blázince - pro vás. A pro ní nejspíš do odmašťovny na sklonku dospívání.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

Příspěvek upraven 26.08.18 v 20:46

milwinka
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 32 inzerátů 26.08.18 20:45

Normální období vzdoru, jen mi teda přijde divné že ještě nemluví. 20 slov ve třech letech mi teda připadá dost málo. A tu řeč vaše dr. neřeší? To už bych řešila i s logopedem. Možná i proto se tak vzteka a brečí že se nedokáže domluvit co chce.

Teresa.p
Kecalka 239 příspěvků 26.08.18 20:53

ja chodi se synem od 2 let k psychologovi. mela jsem podezreni na autismus. nakonec ted psycholozka po roce sledovani stanovila
vyvojovou dysfazii (taky jen cca 20 slov, patla je) a batoleci negativismus. hure rozumi mluvene reci. vyzaduje hodne trpelivosti a nekdy mam pocit, ze cely den na nej jen zvedam hlas, ale kdyz cely den mame nejake akce-navstevy, bazen, vylet, peknou prochazku na zmrzku apod…tak je to fajn, protoze se bavim a smeji i ja-je proste odraz sve matky. je pravda, ze kdyby se s nim dalo “pokecat” bylo by to krasne…snad jednou…
Ja bych se nestydela jit k dobremu detskemu psychologovi-ta nase nam poradila jak k synovi pristupovat, respektovat jeho obdobi, prijimat s pokorou a velkou trpelivosti. :hug:

Dojcanis
Závislačka 3650 příspěvků 26.08.18 21:05
@Anonymní píše:

A neprochazis nejakou smutnou udalosti treba ty? Manžel ok?

Dojcanis
Závislačka 3650 příspěvků 26.08.18 21:06
@Ou píše:
Vstupte do psychoterapie - vy. Takhle mrňavé batole je odrazem toho, jak s ní komunikujete a co vlastní nejistoty a vnitřní trable si do ní promítáte.

Neznamená to, že jste blázen, ale že si neumíte poradit s věcmi jako ke komunikace, zvládání frustrace a tak. To je něco, co se dá napravit - stačí si to přiznat a chvíli tomu věnovat energii. SLibuju, že se to pozitivně projeví na celém vašem životě, ne jen na vztahu k dceři.

Nebo alespoň absolvujte trochu videotréningu interakcí, abyste pochopila základní zádrhele a našla si ke své dceři nějakou konstruktivní a udržitelnou cestu, protože tohle je cesta do blázince - pro vás. A pro ní nejspíš do odmašťovny na sklonku dospívání.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

Příspěvek upraven 26.08.18 v 20:46

Tohle je hrozně krásně napsané.Takové k zamyšlení :) :kytka:

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 26.08.18 21:15

A co ty a manžel, fungujete v pohodě? Neřešíte nějaké trable? Mohla by být odrazem vašich problémů, se kterými si neumí poradit.

K tomu jídlu, co ji nechat vybrat, na co by měla chuť? Nechat ji spolurozhodnout a pak to třeba společně nakoupit, uvařit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 21:38

@Ou víte myslela jsem si o sobě, jak jsem silná spokojená a kdesi cosi. Ne ve smyslu namyšlenost , ale že dělám to nejlepší co umím a jak umím, že do toho dávám to nejlepší ze sebe. Váš příspěvek mně dojal. Mě je to tak líto, že jsem ji „zkazila“, přitom jsem se tak snažila.. cítím na vašich slovech hodně pravdy, že ode mě to začíná.

Jinak i pro ostatní- manžel je pořád v práci, po práci opravuje starý dům. Už to takhle trvá tři roky. Hlídání žádné. Je pravda, že poslední měsíce se vsechno kazilo, nečekané výdaje s domem,auty atd,do toho nečekané závady na domě,chlap pryč,penize pryč. Myslela jsem,ze malou z toho vynechávám, že se před ní držím v klidu. Ale teď si uvědomuji, že mi ujizdely nervy i před ní :oops: . S manželem hádky před dětmi byly, ale za celý život malé snad jen 4,max 5, moc se nehadame a když už, ne před dětmi. (má ještě mladší sestričku), máme se rádi, jen nic spolu nepodnikáme a není s námi, nemá čas.

Já nemůžu teď psát už víc, napíšu zítra. Musím jít do sebe a pořádně si přiznat chyby. Protože i teď jsem sem psala jak já to a tamto rozhodně nedělám a nechovám se tak, ale musela jsem to smazat, protože bych lhala. Je mi že sebe nanic, jestli jsem ji tak zdeptala nevědomky já :poblion:

Helileli
Závislačka 2753 příspěvků 26.08.18 21:53

Píšeš, že má sestřičku, já bych tipla, že žárlí. Ty tři roky jsou na to blbý věk, dítě dost chytrý na to, aby pochopilo, že se maminka nevěnuje jen jemu a moc malý na to, aby se s ním dalo nějak rozumně domluvit. Navíc tam bude asi nějaký opožděný vývoj řeči, pasivní zásoba dvacet slov je na tříletou málo, teoreticky by měla umět základní barvy, počítat do deseti, o dalších opicarnach nemluvě.

Hlavně bych se teď zaměřila na to, abys ji neomezovala mladším sourozencem, věty jako „ty jsi velká“ a „teď nemůžu, protože musím sestřičku…“ jsou zabijácké.
A pozorovala bych se, zda nereagujes jen na negativismus a zkrátka když už je zle, přičemž při dobré náladě ji nechavas být. Mohla to prostě vyhodnotit tak, že si ji budeš všímat, jen když bude protivná, jsou děti, které berou jakoukoli pozornost, i tu negativní.

Tři roky je blbej věk, z období vzdoru vyroste, mluvit se taky naučí, bude to lepší, alespoň z určitého úhlu pohledu :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama