Depresivní stavy a výčitky před porodem

Anonymní
16.11.15 10:15

Depresivní stavy a výčitky před porodem

Ahoj všem,
předem se omlouvám za anonym, ale je to pro mě dost choulostivé téma. Kvapem se mi blíží termín porodu, je to za necelý týden. Tak nějak jsem měla vsugerované, že budu určitě rodit o něco dřív a každý další den je teď pro mě celkem utrpení. Krom toho, že mě - jako snad každou těhotnou - všechno bolí, tak jsem na tom dost špatně psychicky. Na miminko jsem se od začátku moc těšila, ale čím víc se to blíží, tím míň jsem schopná s ním nějak „navázat vztah“. Nedovedu si představit, jak bude vypadat, jak se bude chovat.. a navíc mám strach, že ho ani nebudu moct mít pořádně ráda kvůli tomu, kolik bolesti a trápení mi způsobuje. Mívá teď několikrát denně dlouhé škytavky, kdy mám dojem, že mi už proskočí břichem, ty kopance jsou taky hodně bolestivé a o bolesti třísel, kyčlí a zad už ani nemluvím.
Hrozně si to vyčítám, že se takhle cítím. Jsou to v podstatě banality, co bych teprve dělala, kdyby se nedejbože s malou něco stalo? Z toho si vyčítám, že bych měla být vlastně spokojená a jenom to vydržet a je z toho začarovaný kruh…
Do toho si vyčítám, jak se chovám k manželovi, protože teď třeba máme hodně málo sex - ačkoli se doporučuje k vyvolání porodu, nejsem schopná se k tomu přemluvit. Cítím se jak velryba a nemám do toho absolutně chuť. Manžel si na to vůbec nestěžuje, naopak mě moc podporuje - ale zase, o to víc si to pak vyčítám :roll:
Taky teď vůbec nejsem schopná nějak udržovat kontakt s kamarády, ani pořádně s rodinou. Nemám do ničeho chuť. V noci se mockrát vzbudím a nemůžu několik hodin usnout, brečím a nedokážu to pořádně zastavit. A jak jinak - zase si vyčítám, že tím ubližuju miminku.. :zed:
Pevně věřím, že se to po porodu srovná, jasně, budou jiné strasti, ale aspoň budu mít zase svoje tělo pro sebe, budu se moct (po rekonvalescenci z porodu, samozřejmě) normálně hýbat… Mám i trochu strach z poporodní deprese, ale to teď ještě nechci nijak přivolávat.
Na porod se i z těchto důvodů opravdu těším, ale je pro mě hrozná představa, že bych ještě měla třeba přenášet. To už fakt nevím, co bych dělala. Navíc, co jsem kolem sebe měla těhotné kamarádky, tak už všechny měly termín a už mají miminka a já jim hrozně závidím :oops:
Je mi jasné, že se na tohle nedá nic moc poradit a že opravdu musím vydržet do porodu, ale moc by mi pomohlo slyšet, že to třeba měl někdo podobně. Že i přes ty smutky a strachy před porodem jste potom měly svoje miminko rády a že se všechno srovnalo..
Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5773
16.11.15 10:20

Mam tri deti a vsechny je moc miluju at me trapily pred porodem jak chtely ;-)
U toho nejstarsiho si pamatuju jak jsem citila uplnej hormonalni vyplav stesti kdyz jsem se na nej zahledela asi den po porodu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1717
16.11.15 10:23

Kliid, ten konec je proste narocny…
cekam druhou dceru, termin zitra. Prvni byla o mesic driv, take jsem byla presvedcena, ze do terminu „nedoziju“ a bum, je to zitra a nebypada, ze by se cokoliv delo…
prenaset me nechaji 10 dnu, takze pak by se vyvolavalo - :lol: nakonec snad porodim v prosinci :lol:
donutit se k sexu nedokazu, ikdyz by to treba mohlo pomoct, ale na zadech to nejde, na boku me boli kycle…
proste vydrz a ver, ze v tom nejsi sama :kytka:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
16.11.15 10:25

Ja ti nevim, ale ja bych si skocila si nekam za cvokarem pokecat. Minimalni ti utridi myslenky ;) Ono to bude dobre neboj se, ikdyz ve tvem pripade se mi to zu zda trosku hnanicni..hlavne ty place po nocich :think: ostatni mi prijde jako nevrla tehule pred porodem, tudiz normalni :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1717
16.11.15 10:27

@svycarka jj to je taky pravda, brecet po nocich a dopredu ocekavat poporodni depresi neni uplne bezne…
pokud to stihas, tak vazne si klidne s nekym pokecat zajdi…
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
16.11.15 10:30

No vidíte…já jsem si dokázala představit, jak bude vypadat, jaká bude…a ona dcera mě překvapila, je úplně jiná a tisíckrát lepší :-D

Asi je to normální. Už je to dlouhé, celé těhotenství je obtížné a hlavně poslední měsíce jsou namáhavé až hrůza. Když jsem nastoupila na mateřskou, říkala jsem si, že unavenější a větší už být nemůžu a ejhle, pak mě čekalo ještě asi 7 týdnů doma a bylo to ještě dvakrát horší :-) Vy už jste na konci, takže to bude jen lepší :-)

A je pravda to, když se říká, že je to obtížné a bolestivé (těhotenství a porod) a dítě je odměna za to vše :-)
Nebojte, budete ho mít ráda, s dítětem je to jediná láska na první pohled, ve kterou věřím a je stoprocentní :-)

Když mě po dlouhém porodu na konci čekal ten úžasný drobeček, vím, že bych kvůli němu zvládla i stokrát víc… I když jsem v průběhu porordu měla sto chutí to zabalit a jít domů :-D :-D Ale stojí to za to se vším všudy.

Jak jsem řekla, je to dlouhé a jste z toho už jen unavená. Stopro to přejde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410
16.11.15 10:35

Na jednu stranu jsou tvé stavy a myšlenky normální, na druhou - už to moc řešíš.
Nechej to víc plynout, snaž se méně přemýšlet - protože stejně nic nevymyslíš 8).
Pusť se do nějaké práce, ať máš trochu jiné myšlenky.
Já před prvním porodem furt pekla sušenky všelijaké :lol:

Po porodu uvidíš… Jestli by to bylo špatné, tak neváhej navštívit odborníka ;)

Ale to šestinedělí je prostě takové všelijaké, sžívání s miminkem někdy náročné - víš, nečekej hned po porodu obří nával mateřské lásky - tak to nebývá.
Je to malý vetřelec, co ti věčně žužlá prsa, nenechá tě vyspat, zdánlivě bez důvodu ječí, produkuje záhadné věci do plín…
A pak usne… a když se na něj díváš, když spinká - to je ono, ten pocit ;)

Bude to dobré, neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 10:37

Hormony a vyčerpání..to je svinstvo.Taky jsem se cítila před porodem na nic, ale rychle to přešlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23392
16.11.15 10:38

Nepřemýšlej co b kdyby, ono to ve finále bude stejně úplně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
16.11.15 10:52

Ja chapu, ze pokud jsi cekala porod driv, tak uz jsi pekne vdeptana, druheho jsem rodila na termin, ale samu sebe presvedcila, ze budu rodit nekdy tri tydny pred a ve vysledku to bylo jako tri tydny prenaset.

Ale nestourej se v tom tolik, bude to tak jak to bude a je miziva sance, ze budes diteti pripominat, jak ti vzdycky nakopalo :lol:
Je mozne, ze trpis lehkou tehotenskou depresi, uvidis, co s tin udela porod, muzes si zatim preventivne vytvorit zachranny padak, najdi si neco o poporodni depresi, dej to precist muzi, najdi si psychologa, se kterym by sis mohla popovidat, pokud bys mela nejake desne stavy po porodu a neustupovalo to… Zkratka abys to nemusela delat az v pripadne krizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.15 11:56

Zakladatelka

Holky, moc všem děkuju za reakce, v takové jsem doufala a opravdu mi to pomohlo si zase udělat trochu nadhled. Já se v tom normálně asi ani tolik nenimrám, respektive až tím, že jsem to začala vypisovat, jsem si uvědomila co mě vlastně tíží. Dneska to už ve mně nějak vybublalo tím, že jsem v noci zase skoro nespala a bylo mi mizerně. Není to tak, že bych brečela každou noc, ale párkrát už se mi to stalo. Já jsem celkově teď v těhotenství dost plačtivá, takže opravdu doufám, že to budou jenom hormony. Teď už to zkusím nějak „doklepat“, ale kdyby to mělo být po porodu stejné, nebo horší, určitě bych pomoc vyhledala.
Tak ještě jednou díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama