Depresivní v těhotenství

Anonymní
25.7.20 12:17

Depresivní v těhotenství

Ahoj, jdu si k vam pro radu. Po prodělaném traumatu před čtyřmi lety jsem začala trpět úzkostně-depresivni poruchou, jak mi řekla psycholožka. Snažila jsem se celou tu dobu z toho dostat sama, s pomocí terapie a víry, že to prostě přejde( včetně různých bylin, bachovek, homeopatik, doplňků stravy, extra pohybu). Je to teď sice mnohem lepší, ale stavy se mi občas vrátí, hlavně když mi k tomu dopomůže nějaká situace, stres, ale někdy stačí i to že pár dnů špatně spím, někdy ten důvod ani nemám a je mi prostě zle. Kolotoč hnusnejch, depresivních myšlenek, nechuť k čemukoliv, žádná radost z ničeho, nechuť mluvit s druhými…no ale jak říkám, letošní rok byl oproti minulým zatím nejlepší, nejustalenejsi. A já otěhotněla, což jsem chtěla, už před pěti lety, před tím traumatem, pak jsem to pustila, protože jsem se na to necítila a teď jsem si řekla, že to prostě nějak zvládnu, protože jestli ne teď, tak už nikdy, bude pak už pozdě. I psycholožka mě v tom podporovala. Jenže teď mi je zase už několik týdnů hrozně. Mám strach, aby se to nerozjelo do nějakého průšvihu, abych těmi stavy miminu neublizovala. Konzultovala jsem to i s psychiatrickou, ta mi doporučila začít brát Zoloft, že by mi mohl pomoct hodit se do klidu ale zároveň mi řekla, že nejsem těžký případ, aby mi to přikázala. Rozhodnutí je na mě, ale já se braní AD bojím. Navíc takhle v průběhu těhotenství. Jsem na konci 5. měsíce. Zároveň mám strach z toho, co bude po porodu, aby se mi to nerozjelo ještě víc…co byste dělaly na mém místě? Je tu někdo se zkušeností, že AD začal brát v těhotenství? A pomohla vám? Děkuju za každý poznatek…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3348
25.7.20 12:22

Beru Zoloft v tehotenstvi. Po prvním porodu se u mě rozjela těžká poporodni deprese a teď ho beru jako prevenci, aby se depresivní stavy neopakovaly. Mám ho od začátku tehu, jsem už v 6. měsíci. Mimco prospívá. Moje sestra se stejnou diagnozou taky brala AD v těhotenství i po porodu, normálně kojila a žádné depky neměla. Neboj se toho předem, lepší tohle, než aby ses pak cítila špatně, stres miminku ubližuje mnohem víc. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.20 12:54

@Verurizeckova a jaké byly začátky braní? Bojím se, že mi bude ještě hůř, jak jsem se různě dočetla, že se stává…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.20 14:07
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si k vam pro radu. Po prodělaném traumatu před čtyřmi lety jsem začala trpět úzkostně-depresivni poruchou, jak mi řekla psycholožka. Snažila jsem se celou tu dobu z toho dostat sama, s pomocí terapie a víry, že to prostě přejde( včetně různých bylin, bachovek, homeopatik, doplňků stravy, extra pohybu). Je to teď sice mnohem lepší, ale stavy se mi občas vrátí, hlavně když mi k tomu dopomůže nějaká situace, stres, ale někdy stačí i to že pár dnů špatně spím, někdy ten důvod ani nemám a je mi prostě zle. Kolotoč hnusnejch, depresivních myšlenek, nechuť k čemukoliv, žádná radost z ničeho, nechuť mluvit s druhými…no ale jak říkám, letošní rok byl oproti minulým zatím nejlepší, nejustalenejsi. A já otěhotněla, což jsem chtěla, už před pěti lety, před tím traumatem, pak jsem to pustila, protože jsem se na to necítila a teď jsem si řekla, že to prostě nějak zvládnu, protože jestli ne teď, tak už nikdy, bude pak už pozdě. I psycholožka mě v tom podporovala. Jenže teď mi je zase už několik týdnů hrozně. Mám strach, aby se to nerozjelo do nějakého průšvihu, abych těmi stavy miminu neublizovala. Konzultovala jsem to i s psychiatrickou, ta mi doporučila začít brát Zoloft, že by mi mohl pomoct hodit se do klidu ale zároveň mi řekla, že nejsem těžký případ, aby mi to přikázala. Rozhodnutí je na mě, ale já se braní AD bojím. Navíc takhle v průběhu těhotenství. Jsem na konci 5. měsíce. Zároveň mám strach z toho, co bude po porodu, aby se mi to nerozjelo ještě víc…co byste dělaly na mém místě? Je tu někdo se zkušeností, že AD začal brát v těhotenství? A pomohla vám? Děkuju za každý poznatek…

Ahoj tak já brala AD úplně celé těhotenství a dokonce jsem i 10 m kojila, můj dr mi obvolal různé odborníky a konzultoval i to kojení, já měla 10 mg elicea(escilopram), některé léky se můžou, teď už nekojim dlouho a vůbec jsem na malým nespozorovala, že by měl nějaký abstak, hlásila jsem to i na poradně u dětského dr., taky říkal že z té dávky co jsem brala se k němu moc nedostalo :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
3348
25.7.20 14:49

Žádná hrůza, měla jsem jediný nějaký příznak, ze se mi jakoby motaly oči. Ale to jsem měla parkrat, jinak nic. Naopak mi bylo lip a lip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.20 15:18

@Verurizeckova Musím se k tomu odhodlat, takhle to dál nejde no 😔 Místo radostného období, na který jsem se těšila, řeším hnusy v mý hlavě… ještě se zeptám jakou dávku ti dali? Já mám po čtvrtkách dojít k 50, což vím, že i tak je maličko. A se spaním jsi problém neměla po Zoloftu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.20 15:24
@Anonymní píše:
Ahoj tak já brala AD úplně celé těhotenství a dokonce jsem i 10 m kojila, můj dr mi obvolal různé odborníky a konzultoval i to kojení, já měla 10 mg elicea(escilopram), některé léky se můžou, teď už nekojim dlouho a vůbec jsem na malým nespozorovala, že by měl nějaký abstak, hlásila jsem to i na poradně u dětského dr., taky říkal že z té dávky co jsem brala se k němu moc nedostalo :hug:

A ty jsi je brala už před těhotenstvím? Taky na nějaké depresivní stavy? Za jak dlouho takhle malá dávka pomohla? Já se kojení bojím 😔

• Citovat
  • Nahlásit
3348
25.7.20 16:39
@Anonymní píše:
@Verurizeckova Musím se k tomu odhodlat, takhle to dál nejde no 😔 Místo radostného období, na který jsem se těšila, řeším hnusy v mý hlavě… ještě se zeptám jakou dávku ti dali? Já mám po čtvrtkách dojít k 50, což vím, že i tak je maličko. A se spaním jsi problém neměla po Zoloftu?

Beru dokonce 100mg a fakt je to úplně v pohodě. Spím dobre, já se fakt cítím skvěle. Když jsem měla depku, tak jsem skakala z okna, takže já jsem rada za možnost, ze se to dá řešit a nemusím se v těch hnusnych stavech kydat. Ono zpětně to vidím tak, ze jsem byla jak v nějakém tunelu cernocernem, mlha. Teď? Úplná pohoda. Neboj se zbytecne fakt, budes prijemne překvapena… moje segra fakt kojila do 1,5 roku i se Zoloftem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.20 17:46

@Verurizeckova
Děkuju, tohle ráda slyším. Vidím v tom naději, že by mi to taky mohlo pomoct. Před těmi pěti lety jsem si život užívala úplně jinak, byla jsem ráda, že jsem a snad to tak zas bude.

• Citovat
  • Nahlásit
3348
25.7.20 17:55

Kdyby něco, klidně napis soukromou zprávu. Vím, ze je lepší, když na to člověk není sám. Ale fakt být tebou, prášku se nebojím :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
25.7.20 18:11
@Anonymní píše:
A ty jsi je brala už před těhotenstvím? Taky na nějaké depresivní stavy? Za jak dlouho takhle malá dávka pomohla? Já se kojení bojím 😔

Já brala 14 dnů půlku a pak celou 10mg, muzu říct že prvních 8 dní žádná sláva ale po 14 dnech jsem se konečně probudila s tím že jsem to opět ja :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.20 07:35

@Verurizeckova
Ráda se ozvu, začnu s ním cca za 14 dnů, Dr mi říkala, že je lepší začít na víkend, když jsem doma. Teď chodím ještě zatím do práce…tak děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama