Deprimovaná z toho, že nemám řidičák

287
26.11.20 09:18

Deprimovaná z toho, že nemám řidičák

Ahoj,
trochu si tu postěžuju. Svůj život jsem měla naplánovaný takto: v 15 řidičák na skútr, v 18 na auto. Auta a motorky miluju.
Teď si o mně řeknete, že jsem nějaký rozmazlený -, ale já mám fakt úzkosti z toho, že ještě nemám řidičák. Matka mi ho nezaplatí (je mi 19, studuji), a než našetřím nějakých 15 tis (žiju v Praze), tak to je věčnost (studuji dost náročnou školu, mám jen menší brigádky, krátkodobé, jelikož mám milion volnočasových aktivit). Navíc třeba k narozkám mi dala výlet do Anglie (cca 80 000), ale příspěvek na řidičák to nepřipadá v úvahu. Navíc mě furt jenom ztrapňuje, říká, že nejsem vyzrálá a tak. Prosím, neraďte mi, jak s ní mluvit, potřebuju radu jak se s tím mám já vnitřně vypořádat. Ona ku - a ví, jak moc mi na tom záleží, jak je mi trapně, když všechny mladší děcka už jezdí a já mám velký špatný. Auta máme v rodině dvě, ale já jezdím MHD nebo na kole, v zimě (když nejede bus v dobrý čas).
A víte, co mě se - e nejvíc? Že úplně de ilní bývalí spolužáci, co málem propadli, a chodí chlastat kažý týden dostali všichni k osmnáctinám řidičák a někdy i auto/motorku. Připadám si strašně méněcenná..všichni jezdí do školy autem a já jako mladší machrovala, jak budu mít řidičák první ze třídy (jsem nejstarší) a teď jsem snad jediná, kdo ho nemá.
Jo, a ještě: moje nejlepší kamarádka třeba vůbec lásku k řízení neprožívá, ale její matka vyloženě počítá s tím, že hned od 18 bude řídit. Mně, když se někdo zeptá, proč ještě nemám papíry, tak se rozbrečím. Je to 4 roky potlačovaný sen. Moje matka samozřejmě řidičák od 15 motorka malá, od 18 auto, klasika.
Jo, a řídit „umím“ resp. nejsem nějaký nemehlo, kamarád mi půjčil auto a IQ taky nějaký mám, čili autoškolu bych normálně udělala.
Máte to někdo podobně? Já si připadám jak malej fr cek co má zase vlekou pí x u akorát tak. A jo, všichni machrují. jak v 18 letech „berou auto“, a kam si zajedou..

EDIT: včera jsem jela ven s kamoškou, co má auto, je jí 18, má pár týdnů řidičák. ani s ní mě matka nechtěla pustit, že se tkahle dost lidí zabilo a tak..no v tu chvilku by mi to ani nevadilo, nebudu lhát..

Příspěvek upraven 26.11.20 v 09:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.11.20 09:23

Maminka nejspíš chce aby sis na něj vydělala sama, tak místo zábavy šetři na řidičák.

• Citovat
  • Nahlásit
9984
26.11.20 09:23

V Praze si muzes udelat ridicak na splatky.. Das prvni zalohu 2000 nebo 3000 kc a zbytek doplatis ve splatkach nez dojdes k zavereckam. Nyni jsou ale autoskoly zavrene. A jezdit mas cim? Az tedy pak ten ridicak budes mit? To je dalsi vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25429
26.11.20 09:24

Já měla teda řidičák v 18 a auto až někdy v 26 jsem začala řídit? V mém okolí nebyl skoro nikdo, komu by byli 19 a auto měl nebo s ním jezdil do školy. Budeš asi muset šetřit no, nebo chtěj k Vánocům a narozeninám jen peníze a ušetří si :nevim: to že máte doma dvě auta není automaticky y že s ním budeš moct jezdit. Mě třeba rodiče auto nepůjčili ani ve 40 :jazyk:

Příspěvek upraven 26.11.20 v 09:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
26.11.20 09:24

:mrgreen: tedy to je hormonální smršť. Třeba ho dostaneš na Vánoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9984
26.11.20 09:25

@pikola auta a manzelky se nepujcujou, to je jasny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
26.11.20 09:25

Ahoj, podle mě to vidíš moc černě - ale chápu, že teď aktuálně v 19 ti to přijde jako problém lidstva…
Nechci to nějak zlehčovat, jen ti říct, že na řidičák budeš mít ještě spoustu času a možná je i lepší si ho udělat třeba až po 20tce :)
Navíc - řidičák bez auta je ti upřímně na nic - po autoškole člověk pomalu nic neumí, je potřeba se vyjezdit, až tím získáš zkušenosti.

Být tebou šetřím, dávám si penízky bokem jak na ŘP tak auto a ono to přijde :) Hold někdo nemá to štěstí mít všechno hned, ale tohle jsou malé věci, věř mi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6193
26.11.20 09:26

Chtel jsem napsat ze to je troll a pak jsem si uvedomil, ze nynejsi decka jsou sprosty jak kanal, nemaji zadny respekt a uctu a jedine po cem jdou, tak jsou materialni statky a idealne aby rodic se sedrel a jen platil.

A moje rada? Prestat knourat a nadavat jak 50 letej dlazdic a jit s tim neco udelat. Vic makat na brigadach no. Tak to budrs mit celej zivot, kdyz budes neco chtit, tak na to musis vydelat. Zvykej si. A neeebo si vem pujcku! Nikdy neni pozde rozjet tu dluhovou spiralu, nekdy zacit musis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 09:28

Jo, a taky mi dost často říká: „motorka? tak to v žádným případě, to je na zabití“..ale chcete vědět pravdu? upřímně si fakt přeju abych narazila do stromu a nejlíp aby to ona viděla… protože čeho těmi řečmi dosáhne? akortá to dělá horší

Příspěvek upraven 26.11.20 v 09:59

• Citovat
  • Nahlásit
4957
26.11.20 09:29

@všicimesenou jinak si myslím, že zrovna ve tvém případě je v pořádku, že ho nemáš. Vykazuješ docela agresivní formu chování. A to za volant nepatří. Chybí ti pokora, životní nadhled a klid v duši. Navíc pokud jsi holka, tak je mi tě líto. Mluvíš jak kanálnice :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
26.11.20 09:30

Ty seš hustá :lol: Jestli děláš takovéhle scény doma, vůbec se mámě nedivím. Za mých let dostali peníze na řidičák ty šťastnější z nas za maturitní vysvědčení. Kdybych na něj nedostala, jdu pracovat, v té době jsem si na řidičák vydělala za dva měsíce, taky jsem chodila na náročnou úskoků, ale neztrácela čas fnukanim ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
@Cenarius píše:
Chtel jsem napsat ze to je troll a pak jsem si uvedomil, ze nynejsi decka jsou sprosty jak kanal, nemaji zadny respekt a uctu a jedine po cem jdou, tak jsou materialni statky a idealne aby rodic se sedrel a jen platil.A moje rada? Prestat knourat a nadavat jak 50 letej dlazdic a jit s tim neco udelat. Vic makat na brigadach no. Tak to budrs mit celej zivot, kdyz budes neco chtit, tak na to musis vydelat. Zvykej si. A neeebo si vem pujcku! Nikdy neni pozde rozjet tu dluhovou spiralu, nekdy zacit musis.

@Cenarius půjčku mi nedají, nemám příjem. Vzhledem k tomu, že dělám závodně sport a studuji medicínu, tak leda že bych dělala po nocích. :nevim: (to by mi samozřejmě neprošlo)..vydělávám jen z občasného doučování..o prázdninách jezdím na stáže..plus z brigád si kupuji i oblečení, platím nějaké věci do školy, a tak, čili našetřím tak 500 za měsíc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
@Anonymní píše:
Jo, a taky mi dost často říká: „motorka? tak to v žádným případě, to je na zabití“..ale chcete vědět pravdu? upřímně si fakt přeju abych narazila do stromu a nejlíp aby to ona viděla…
včera jsem jela ven s kamarádkou, kteár má 2 týdny řidičák. To zas bylo keců doma, kolik lidí se takto zabilo apod. A já si včera nepřála nic jiného. Ne, nemám sebevražedné sklony, ale je mi z toho fakt zle

Jseš fakt hloupá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
26.11.20 09:31

Ono to není tak jednoduchý.. já jsem řidičák ukecala, ale táta mi stejně auto nepůjčil. Skoro všichni spolužáci měli auta, buď dostali k narozkám nový, nebo nějakou plečku na zaučení a já nic. Byla jsem naštvaná, ale čas utíkal, já si našla práci, VŠ dálkově a koupila jsem si auto na splátky. I kdybys ŘP měla, vaši by museli utrácet mnohem víc peněz za tvé ježdění, pohonné hmoty nejsou zadarmo a to, že máte dvě auta má asi důvod, ne? Někdo s ním jezdí. Nebo stojí věčně před barákem? Záleží ti na blbostech. Zkus napsat příspěvek bez sprosťáren, chovat se k rodičům hezky, nabídnout jim, že si třeba příspěvek na ŘP odpracuješ a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25429
26.11.20 09:31
@Anonymní píše:
Jo, a taky mi dost často říká: „motorka? tak to v žádným případě, to je na zabití“..ale chcete vědět pravdu? upřímně si fakt přeju abych narazila do stromu a nejlíp aby to ona viděla…
včera jsem jela ven s kamarádkou, kteár má 2 týdny řidičák. To zas bylo keců doma, kolik lidí se takto zabilo apod. A já si včera nepřála nic jiného. Ne, nemám sebevražedné sklony, ale je mi z toho fakt zle

Promiň, ale chováš se jak pinda rozmazlená. Mají o tebe normálně strach :roll: a ještě jim výčitej vylep do Anglie, příště dostaneš kulový

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat