Derealizace, nyní už jen s partnerem?

Anonymní
11.4.21 23:48

Derealizace, nyní už jen s partnerem?

Zdravím, můj problém začíná už od 9. třídy ZŠ, projevila se u mě úzkostná porucha. V té době jsem měla dost nevyhovující vztah, přítel měl jiné zájmy, jiné kamarády a kamarády a já se většinu času jen trápila a brečela, ale byl to můj první vztah a já se ho za žádnou cenu nechtěla vzdát. Nějakou dobu jsem brala i antidepresiva.. tak to šlo celé 4 roky. Poté přišel nový přítel, krásný.. svalnatý, vysportovaný, ale také velice inteligentní a narozdíl od mého tehdejšího přítele se o mě staral jako v bavlnce..netrvalo dlouho a já začala s tímto klukem randit.. že začátku bylo vše tak nové při každém jeho doteku jsem měla motýly v břiše..při každém pohledu na něj se to ve mně vše bouřilo..byla jsem z něj opravdu hotová. Jak šel nás vztah dál já mu ublížila, on mně také..jak to tak ve vztazích bývá..ale vše jsme nakonec zvládli. Ale teď nastává ten problém, jsme spolu něco přes rok.. nedokážu si představit bez něj být.. neplánuji nic bez něj a jsem s ním moc ráda. Ale když se jen tak tulíme, mám takový pocit jakoby nebyl skutečný..že je to jen v mé hlavě..že za chvíli už se mnou zase nebude. Vím že je to hloupost, cítím ho, slyším ho a vidím ho, ale vevnitř mám pořád ten divný pocit jakoby to nebylo skutečné, prostě derealizace. Úzkosti mám už jen v mizivém množství nebo když mám horší období. Derealizaci už asi jen s ním..strašně mě to mrzí je úžasný..ale já se cítím. takhle zvláštně :/ navíc motýlky a vzrušení zažívám už jen minimálně. Ale zdůrazňuji, že on je opravdu sexy..je opravdu nádhernej chlap! Jen já si přijdu jak rozbitá, strašně mě to trápí…nemá někdo podobnou zkušenost? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1595
12.4.21 00:02

Tvuj hlavni problem je, ze jsi zavisla na vztahu. Nejednas jako samostatná bytost, musis byt soucast paru, abys videla smysl ve sve existenci. To je ale spatne. Tva zavislost toho tveho pritele zacne velmi brzy obtezovat. Mas nejake sve zaliby? Dokazes si naplanovat svuj volny cas sama tak, aby te to bavilo i bez pritele? Mela bys zacit tim, ze se naucis byt jen sama se sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 00:06

@kalie teď se to dělá těžko, když je vše zavřené a nic se nemůže..ale předtím ano, chodila jsem do boxu, kde jsem trávila dost času..teď mám distanční výuku poslední ročník SŠ a sedím jen doma no.. závislá na vztahu jsem, ale to partner taky.. spíše mě mrzí že mám pocit že není reálný.. a necítím už to zamilovaní jako že začátku.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2890
12.4.21 06:41
@Anonymní píše:
@kalie teď se to dělá těžko, když je vše zavřené a nic se nemůže..ale předtím ano, chodila jsem do boxu, kde jsem trávila dost času..teď mám distanční výuku poslední ročník SŠ a sedím jen doma no.. závislá na vztahu jsem, ale to partner taky.. spíše mě mrzí že mám pocit že není reálný.. a necítím už to zamilovaní jako že začátku.. :nevim:

Pocatecni zamilovani vzdy opadne, je nemozne, aby trvalo vecne. Zrejme si vztahy jeste dost idealizujes, coz vzhledem k tvemu veku neni nic zvlastniho. Kazdopadne souhlasim s vyse recenym, ze jsi na vztahu zavisla a mela bys to resit, covid je jen vymluva a nema s nezavislosti ve vztahu co delat. Myslim, ze by nebylo od veci navstivit sveho psychologa a probrat s nim nejen tve pocity, ze je pritel nerealny, ale i tvuj nezdravy pristup ke vztahum obecne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
12.4.21 07:11

Začni na sobě pracovat. Na svém životě, na svém sebevědomí.
Já na sobě mít takhle zavislého partnera, tak beru hned od zaječích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
12.4.21 07:12
@Anonymní píše:
@kalie teď se to dělá těžko, když je vše zavřené a nic se nemůže..ale předtím ano, chodila jsem do boxu, kde jsem trávila dost času..teď mám distanční výuku poslední ročník SŠ a sedím jen doma no.. závislá na vztahu jsem, ale to partner taky.. spíše mě mrzí že mám pocit že není reálný.. a necítím už to zamilovaní jako že začátku.. :nevim:

Tu derealizaci nedokazu vubec posoudit, ani si to neumim predstavit, to je podle me neco, co vyzaduje spolupraci s idbornikem. Kazdopadne bych zacala tim, ze bych si svuj cas zacala strukturovat i bez partnera. Chodila jsi boxovat, tak ted muzes chodit treba behat…posledni rocnik ss, mas nejake studijni plany? Chces na vs? Nebo pujdes pracovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 08:34

Víte co omlouvám se, že jsem žádala o radu..díky, ukončují diskuzi.

• Citovat
  • Nahlásit
1285
12.4.21 16:59
@Anonymní píše:
Víte co omlouvám se, že jsem žádala o radu..díky, ukončují diskuzi.
8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat