Desetiměsíční nespí, už to nezvládám

962
25.6.20 06:48

Desetimesicni nespi, uz to nezvladam

Prosimvas reknete mi nekdo co delame spatne. Ja uz vazne nemuzu dal. Mame destinesicni dcerku a ta se proste rozhodla, ze nebude spat.. Vzdycky spala hezky, ale posledni tri mesice se to neda. Nejdriv jsem to svadela na zuby, ale mam strach, ze temi to nebude. Driv usinala v 7, ted usne klidne v 11 a v 5 uz je zase vzhuru.. A to se v noci jeste nekolikrat probudi.. S muzem jsme uz jako dva zombici. Snazim se delat ritualy, dodrzovat presne casy na spani, koukam aby byla dost najedena, ale nic nepomaha. Nekdy usne v tech 7, ale probudi se treba v jednu rano a do tri se prevaluje a nemuze zabrat.. To je taky lahudka. V noci mam tak 4 hodiny spanku a to je proste strasne malo. :( Uz jsem na ni kolikrat i zla a neprijemna, strasne se za to stydim, ale ta unava to je proste neskutecny :,( Mate nekdo nejake napady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

536
25.6.20 06:55

Na naše dítě zabralo, když se naučilo samo usínat a přestat v noci kojit, s tím, že ani žádný čaj, vodu, nic. V noci se prostě spí. Sice se budí prcek i teď ve dvou letech, ale je to většinou, že chce přikryt atd. Do pár minut spí dál. Ale aby mi spal celou noc, to se ještě za ty dva roky nestalo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12882
25.6.20 07:01

@klenott mam to s dcerou úplně stejně. Je ji rok a pul a porad to trvá. Usíná kolem 22, budi se kolem 2, dve-tri hodiny je vzhůru, pak vstává nejdéle o pul 7 a to už je luxus. Co poradit nevím. Jidla ma dost, přes den běhá pořád, ven chodíme na 2-3 hodinové procházky, na hřiště a stejně nespí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9426
25.6.20 07:05

Jestli bude nespavec jako moje deti, tak s tim neudelas nic moc. :hug: :hug: Uz jsem kdysi cetla v jedne nespaci diskusi, jak Dr. nakonec predepsala diteti nejaky sileny dryak a pak konecne spalo, ale tou cestou jsem se nevydala. S chlapem se tak nejak stridame, abychom se oba jakz takz vyspali. Ted uz je to teda s detmi lepsi, ale mame 3 (8,6 a 3r) a klid je tu vetsinou jen 23-6… A byvalo hur (ale byl teda behem tech let i rok, kdy byvalo lepe). O nejakem case pro sebe si muzem nechat zdat. A vcera i dneska jsem jeste uprostred noci prevlikala pochcanou postel a pak jsem nemohla zabrat :zed:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9426
25.6.20 07:06

@lachtanice86 Tohle presne delal syn do 22m, pak ze dne na den prestal a my furt nemohli uverit, ze je to pravda :mrgreen: :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
25.6.20 07:07

@klenott vítej v klubu. Mám to doma skoro 5 let. Pořád nespí celou noc. Už z porodnice nás pouštěli s tím, že tak uřvané dítě už hoooodne dlouho nezažili. mala už je na šum a zavnuti velká. Jak ji uspáváš? Lehni si k ní, pevně obejmi, klidně i přes odpor. U nás vždy zabralo, že když jsem začala dýchat jako když spím, tak se satáně vyklidilo a do pulhodky spalo.
Momentálně jsme na tom tak, že dítko spí v pokojíčku, v noci se vzbudí a přeběhne k nám do ložnice, kde má vedle naší postele pristavenou postel. takze v noci prifrčí, přitulí se, chvilku něco vykládá, usne a já ho pak vyklopím. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
962
25.6.20 07:13

@ejhle Usne jedine tak, ze ji drzim rucky aby s nima nemohla sermovat nebo se prevracet na brisko a jecet.. Nejaky cteni pohady nebo chovani pred spanim to by u nas melo nulovej efekt.. :( Mela jsi taky chvile kdy ti ujely nervy? Ja jsem na ni obcas uz neprijemna a hrozne me to stve, ale ty emoce se proste nedaji zvladat. Snad nikdy jsem nebyla tak vztekla jako ted :( Ja asi potrebuju slyset, ze jsem normalni. Kdyz vidim vsude ty slunickovy matky, tak se mi ze sebe zveda zaludek jaka jsem nemozna, ze to tak blbe zvladam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
25.6.20 07:20

Moje malá začala usínat na celou noc až po roce. Do té doby to byl taky masakr. Poprvé, co spala až do rána jsem zase nemohla spát já a chodila ji kontrolovat, protože to pro me byla strašná facka a neverila jsem, že konečně spí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6585
25.6.20 07:28

Nejaka zmena poslendi tri mesice? Co veceri?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13946
25.6.20 07:32

Zkus si pořídit knihu dětská nespavost. Mohla by pomoct. Jinak je úplně normální, že jsi z nedostatku spánku vzteklá. Odpírání spánku je jeden ze způsobů mučení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5990
25.6.20 07:36

Sluníčkové matky :mrgreen: víš co, já můžu taky vypadat sluníčkově a kdyby si mě potkala o dvě minuty později, volala by si na mě sociálku :lol: to nemůžeš brát tak, co zrovna vidíš. ;) neporadím, co dělat, aby dítě spalo - sama mám někdy problém to tu ukočírovat, ale moje rada je - SPI PŘES DEN!!! kdykoliv, s*r na úklid atd., prostě vypni, takhle si zachováš zbytek duševního zdraví :hug: jo a edit: být furt najezená, nemít pocit hladu, třeba když jdu uspávat a nejsem po večeři tak jsem hnusná i sama sobě :lol:

Příspěvek upraven 25.06.20 v 07:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
25.6.20 07:37

Co děláte před spaním? V těch sedm ji dáváš spát, ikdyž vidíš, že nechce? Pokud ano, zkus to později. Vidím to na malé, teď se jí to pořád posouvá sem tam. Podle toho, co děláme před spaním, tak podle toho usíná a spí. Pokud před spaním divočí, tak ani za boha nepůjde spát, bude se propínat, řvát, nebude pít. Pokud si ji ale tak půl hodinky před tím vezmeme do náruče, chodíme, povídáme si a zpíváme, tak se pak napije a v klidu usne. Nemusí to být ani kojení, stačí voda ve flašce.

Pokud se mi v noci budí a nemůže usnout, znamená to, že jí je teplo. Jak začaly tepla, začala jsem jí dávat merino oblečení nebo kraťase a body s krátkým rukávem. Jinak se pořád otáčela a snažila se dostat z pod peřiny.

Hodně u ní i záleží, jak spí přes den. Pokud hodně a dobře, spí v noci krásně. Pokud spí maličko a špatně, má trhaný spánek i v noci.

Hodně ale ovlivňují ty zuby, mě se hoooodně zklidnila, když jsem jí začala dávat homeopatika na zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
25.6.20 08:10

Dcera má 11 měsíců a má takové noci taky. Zrovna dneska se v jednu vzbudila a zabrala ve 3. Nepomůže dělat,, mrtvou, nepomůže dát jí mléko, nepomůže nic. Prostě usne, až když se umlátí. Usíná sice v sedm, ale vstává po páté. Pro změnu zas nespí přes den. U syna tahle fáze byla taky, dodnes (2,5r) má spánek špatný. Několikrát v noci je vzhůru, musím k němu a najít jeho usínáčka, pak se zase vracím do postele a nemůžu zabrat. Fakt to asi nijak nezměníš, choď si s ní lehnout přes den, pokliď, když přijde manžel z práce. Vařb, když už, tak rychlovky a nebo na dva dny. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.20 08:31
@klenott píše:
Prosimvas reknete mi nekdo co delame spatne. Ja uz vazne nemuzu dal. Mame destinesicni dcerku a ta se proste rozhodla, ze nebude spat.. Vzdycky spala hezky, ale posledni tri mesice se to neda. Nejdriv jsem to svadela na zuby, ale mam strach, ze temi to nebude. Driv usinala v 7, ted usne klidne v 11 a v 5 uz je zase vzhuru.. A to se v noci jeste nekolikrat probudi.. S muzem jsme uz jako dva zombici. Snazim se delat ritualy, dodrzovat presne casy na spani, koukam aby byla dost najedena, ale nic nepomaha. Nekdy usne v tech 7, ale probudi se treba v jednu rano a do tri se prevaluje a nemuze zabrat.. To je taky lahudka. V noci mam tak 4 hodiny spanku a to je proste strasne malo. :( Uz jsem na ni kolikrat i zla a neprijemna, strasne se za to stydim, ale ta unava to je proste neskutecny :,( Mate nekdo nejake napady?

Bohužel to mám podobně, malý se prostě v noci někdy budí a někdy mu dýl trvá než znovu zabere, ale jindy zase usne hned. Myslela jsem si jestli to nejsou zoubky, ale spíš mi to připadá, jako že se mu něco zdá. On taky v noci dost cestuje po postýlce a někdy si v noci prostě špatně lehne přilehne si ručičku a rozeřve se. Radu, asi moc nemám prostě jen vydržet Vydržet vydržet. Určitě v tom nejsi sama. Jinak já jsem na prcka občas taky nepříjemná. Prostě ta únava. Někdy se to nedá, no. Místo, abych začala o půlnoci šišlat a ťuťat, tak třeba jen řeknu. Ach jo, proč zase řveš? :oops: A pak mě to taky mrzí, no. Ale zase si říkám i matka je jenom člověk. Navíc Hitler takhle mučil v koncentrácích lidi, že jim odpíral spánek a mi to jako máme zvládat s úsměvem na rtech. :zed: Jinak takovým těm sluníčkovým matkám, které jsou věčně Happy Já nevěřím ani nos mezi očima. :dance: Zakladatelko, drž se. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6725
25.6.20 08:36

@klenott Nápady nemám žádné protože na mého syna neplatilo vůbec nic :cert: a to do 3let! byl to očistec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama